Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionate medalį iškovojo G.Morkūnas

Gustas Morkūnas iškovojo bronzą U10 grupėje!

Gruodžio 1-3 d. Taline vyksta Europos jaunių (BM8-18) greitųjų ir „žaibo“ šachmatų čempionatai. Pasinaudoję progą sudalyvauti netolimame renginyje, į varžybas atvyko net 29 Lietuvos jaunieji šachmatininkai. Šeštadienį ir sekmadienį vykusiame greitųjų šachmatų čempionate ne vienas Lietuvos atstovas buvo tarp favoritų.

Vis dėlto vienintelis medalis buvo iškovotas U10 grupėje, kur sužibėjo kėdainiškis Gustas Morkūnas (FIDE rapid reitingas 1735), užėmęs 3-ąją vietą. Turnyrą Gustas pradėjo su 4 taškais iš 4 ir nors vėliau sulėtino tempą, tačiau stabilaus žaidimo dėka pateko tarp medalininkų, aplenkęs dar 118 dalyvių. Sveikiname jaunąjį Kėdainių šachmatininką ir jo trenerį FM Laimutį Šolį!

Į pirmąjį dešimtuką patekti pavyko ir marijampolietis GM Pauliui Pultinevičiui (U18 grupė, 2503), tiesa, turėjusiam aukščiausią startinį reitingą. Paulius finišavo 7-oje vietoje tarp 31 dalyvio. Nužaidęs laimėtiną poziciją prieš baltarusį IM Viačeslavą Zorubitskį ir pralaimėjęs būsimam turnyro nugalėtojui vengrui IM Adamui Kozakui, vėliau Paulius į pergalių kelią grįžo tik paskutiniuose ratuose ir turnyrą baigė su 6 taškais iš 9.

Taip pat 7-ąją vietą (iš 37) užėmė kaunietis FM Karolis Jukšta (U16, 2191). Karolio nenoromis atliktas „šveicariškasis gambitas“ (0,5 taško iš 2 turnyro starte) vėliau leido jam pakilti į dešimtuką su 6/9, tačiau siekti aukštesnių vietų sutrukdė lygiosios su turnyro nugalėtoju slovaku FM Filipu Haringu (2117) ir rusu Antonu Žukovu (2078).

U14 grupėje stipriai finišavęs vilnietis Matas Indriūnas (1973) užėmė 9-ąją vietą tarp 84 šachmatininkų, tačiau suklupimai turnyro viduryje ir prasti papildomi rodikliai neleido pakilti aukščiau.

Visai šalia pirmojo dešimtuko liko 11-ąsias vietas užėmę vilnietis Augustinas Bazilius (U10, 1781), kaunietis Pijus Stremavičius (U16, 2194) ir 12-as likęs klaipėdietis Glebas Pidlužnij (U12, 1987).