„Plungė 2020“ užtikrintai nugalėjo Pultinevičius

Liepos 13-19 d. Plateliuose tradiciškai jau 40-ąjį kartą vyko Vitalijaus Vlado Andriušaičio vardo turnyras „Plungė 2020“. Dalyviai džiugino gausa: iš viso dalyvavo 111 šachmatininkų, iš jų 37 – A grupėje. A turnyre dalyvavo ir vienas Latvijos šachmatininkas, B taip pat buvo Latvijos ir Estijos atstovų.

Po 9 ratų atkaklių dvikovų A turnyre nugalėjo GM Paulius Pultinevičius (FIDE reitingas 2512). Kol jo konkurentai barstė taškus, Paulius užtikrintai juos rinko ir užsitikrinęs pirmąją vietą dar prieš paskutiniąją partiją finišavo su 8 taškais iš 9. Lygiosiomis Paulius sužaidė tik prieš 17-metį FM Karolį Jukštą (2366) ir paskutiniame rate prieš IM Tomą Laurušą (2511). Ne tik rezultatas, bet ir žaidimas viso turnyro metu buvo užtikrintas ir tai leido jaustis tvirtai kovojant dėl pirmojo prizo.

Rimčiausią konkurenciją Pauliui kūrė ne prastokai turnyrą pradėjęs T.Laurušas, o 6,5 taško surinkę K.Jukšta ir kiek netikėtai tarp lyderių įsiveržęs vilnietis Aras Vardanyan (2163). Trečiajame rate su netikėtu Žf5! iš prastos pozicijos išsigelbėjęs Aras atėmė visą tašką iš vieno favoritų, o vėliau nesumažino apsukų nugalėdamas tituluotus FM Andrių Brazdžionį (2342) ir IM Vaidą Sakalauską (2335). Galiausiai dėl papildomų rodiklių Arui atiteko sidabras.

Karolis liko trečias. Nepaisant pergalių prieš A.Vardanyan ir T.Laurušą bei lygiųjų su P.Pultinevičiumi, pirmojo rato šaltas dušas nuo šiauliečio moksleivio Luko Bagvilo (1903) sujaukė Karolio turnyrą ir pakenkė papildomiems rodikliams.

Ketvirtosios vietos prizas atiteko T.Laurušui, penktosios – taip pat turnyre užtikrintai žaidusiam 15-mečiui vilniečiui Matui Indriūnui (2199). Abu šie žaidėjai surinko po 6/9, kartu su A.Brazdžioniu ir Pijumi Stremavičiumi (2163), tačiau turėjo geresnius papildomus rodiklius.

Moterų gretose nugalėjo WFM Marija Šibajeva (2002; 5/9), senjorų įskaitoje – Vaidotas Žilinskas (1929; 4/9), o U18 prizas atiteko P.Stremavičiui. Geriausio Plungės atstovo įskaitoje triumfavo Ieva Grumadienė (1765; 4/9).

B turnyre net po visų 9 partijų vienvaldis lyderis neatsirado. Po 7 taškus surinko šiaulietis Justas Venckevičius (1587) bei jaunieji vilniečiai Vilius Rudzkis (1635) ir Martynas Misiuk (1592). Dėl papildomų rodiklių turnyro nugalėtoju tapo Justas. Antras liko Vilius, trečias – Martynas. Ketvirtas su geriausiais rodikliais iš 6,5/9 grupės liko plungiškis Edvinas Kurmis (1659)