Kelialapiai į finalus – jaunosios kartos rankose

Pusfinalio nugalėtojai (su LŠF prezidentu Gyčiu Kaminsku):
1. FM Pijus Stremavičius (FIDE reitingas 2316; 7 taškai 9)
2. FM Karolis Jukšta (2377; 7/9)
3. CM Aras Vardanyan (2272; 7/9)

2022 m. balandžio 13 d. Vilniuje finišavo šių metų Lietuvos vyrų ir moterų čempionatų bendras pusfinalis, kuriame į kovą stojo 72 šachmatininkai, varžęsi nuo penktadienio iki trečiadienio.

Svarbiausios vyrų varžybos jau keletą pastarųjų metų vyksta dviem etapais (su ratų sistemos finalu bei atranka į jį), o moterų čempionate pusfinalis paskutinį kartą vyko prieš devynerius metus – 2013-aisiais.

Kartu šiose varžybose su atskira įskaita vyko ir Lietuvos jaunimo (U20) vaikinų bei merginų čempionatai, o taip pat ir senjorų (S50 ir S65 amžiaus grupėse).

Trys pirmosios turnyro vietos iškovojo kvietimą į 2022 m. Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalą. Šia galimybe pasinaudojo jaunosios kartos atstovai, ilgą laiką laikęsi tarp lyderių – Kauno atstovai 17-metis FM Pijus Stremavičius, 18-metis FM Karolis Jukšta bei vilnietis CM Aras Vardanyan surinko po 7 taškus iš 9, taikiai baigę paskutiniąsias savo partijas bei užsitikrinę garantuotą prizinę vietą. Nei vienas iš šių žaidėjų finale taip ir nepralaimėjo.

Į moterų finalą tvirčiausiai žengė iš Ukrainos atvykusi ir nuo balandžio Lietuvos federacijai atstovaujanti 21-erių moterų tarptautinė meistrė (WIM) Olena Martynkova. Ukrainietė surinko 6,5/9 ir taip pat nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, iškovojusi 4 pergales ir 5 kartus sužaidusi lygiosiomis. 8-ojo rato pergale prieš turnyro reitingo favoritą IM Gediminą Šarakauską ji užsitikrino pergalę moterų įskaitoje.

Antrąją vietą iškovojo 2021 m. Lietuvos moterų čempionė, 19-metė šiaulietė Gabija Šimkūnaitė. Turnyras jai klostėsi ne itin sėkmingai, tačiau dviem pergalėmis pažymėtas finišas leido surinkti 5/9 ir užsikabinti sidabro medalį. Bronzą iškovojo 21-erių kaunietė Guoda Perminaitė, surinkusi 4,5/9.