Bir 052014
 

Klasikinių šachmatų BALTIJOS zonos varžybų – Kirsano Iliumžinovo taurė – LIEPOJOS etapas – 2014 metų birželio 6-13 dienomis Liepojoje viešbutyje Europa City AMRITA HOTEL (Rigas str. 7/9, Liepaja, LV-3401).

Numatoma, kad vyks trys etapai – po vieną Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Numatomas kiekvieno etapo prizinis fondas 10 000 Eur. Geriausius rezultatus per tris etapus pasiekęs šachmatininkas įgis teisę rungtyniauti 2015 metų Pasaulio taurėje.

Lietuvai turėtų atstovauti 4 šachmatininkai iš Lietuvos rinktinių, atstovausiančių Lietuvai 2014 metų Pasaulio šachmatų Olimpiadoje.

Liepojos etape Lietuvai atstovauja:

GM Šarūnas Šulskis (pirmoji Lietuvos Olimpinės rinktinės lenta; 2014 m. Lietuvos čempionas);
IM Tomas Laurušas (Lietuvos Olimpinės rinktinės narys);
IM Mindaugas Beinoras (Lietuvos Olimpinės rinktinės narys);
GM Aloyzas Kveinys.

 


REZULTATAI

 

PARTIJOS (tiesiogiai) ; (tiesiogiai su stockfish analize)


 

Parsisiųsti (Baltijas_Zona_Liepaja_2014.pdf.PDF)


Viešbučio hotel Amrita Liepoja kainos klasikinių klasikinių šachmatų BALTIJOS zonos varžybų – Kirsano Iliumžinovo taurės – LIEPOJOS etapo dalyviams


Geg 052013
 

20130505_geneva_fondation_1Rungtyniaujama labai gražioje vietoje  puikiame viešbutyje. FIDE prezidento kvietimas buvo malonus siurprizas ! Neturėjau daug laiko pasirengimui, bet man labai malonu, kad turiu fantastišką galimybę  rungtyniauti solidžiose varžybose” –[Viktorija Čmilyte [geneva2013.fide.com]


Rezultatai

 

 

Vt.
 
Pavadinimas
Reit.
Fed.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Tšk. 
PR1
PR2
PR3
1
IM
Bela Khotenashvili 
2505
GEO
*
½
0
1
1
½
1
0
1
1
1
1
8
0
7
39,8
2
GM
Anna  Muzychuk 
2585
SLO
½
*
1
½
½
½
½
1
½
½
1
1
7,5
0
4
37,8
3
GM
Tatiana  Kosintseva 
2517
RUS
1
0
*
½
0
½
1
½
½
1
½
1
6,5
0,5
4
33
4
GM
Nana Dzagnidze 
2545
GEO
0
½
½
*
1
½
0
1
½
½
1
1
6,5
0,5
4
31,3
5
WGM
Wenjun Ju 
2544
CHN
0
½
1
0
*
1
½
½
0
½
1
1
6
1
4
29,3
6
GM
Anna Ushenina 
2491
UKR
½
½
½
½
0
*
½
1
1
½
½
½
6
0
2
32
7
GM
Kateryna Lagno 
2548
UKR
0
½
0
1
½
½
*
0
1
½
½
1
5,5
0
3
27,3
8
GM
Yifan  HOU 
2617
CHN
1
0
½
0
½
0
1
*
½
1
0
½
5
0,5
3
27,8
9
GM
Alexandra Kosteniuk 
2491
RUS
0
½
½
½
1
0
0
½
*
½
1
½
5
0,5
2
25,5
10
GM
Viktorija Cmilyte 
2522
LTU
0
½
0
½
½
½
½
0
½
*
½
1
4,5
0
1
22
11
WGM
Tuvshintugs Batchimeg 
2298
MGL
0
0
½
0
0
½
½
1
0
½
*
½
3,5
0
1
17,3
12
WGM
Olga Girya 
2463
RUS
0
0
0
0
0
½
0
½
½
0
½
*
2
0
0
9,75

 


Viktorija Čmilytė. 2013 Neva Fondation  & FIDE; Anastasiya Karlovich nuotrauka

Viktorija Čmilytė. 2013 Neva Fondation & FIDE; Anastasiya Karlovich nuotrauka


GAME OF THE DAY 4 turo partijos Hou,Yifan – Cmilyte,Viktorija [B52] komentaras ( GM Adrian Mikhalchishin )

GAME OF THE DAY 6 turo partijos  Kosintseva,Tatiana – Cmilyte,Viktorija [B77] komentaras  ( GM Adrian Mikhalchishin )

 

Geg 032013
 

Nors didmeistrei  Viktorijai Čmilytei pritrūko kelių reitingo taškų, kad į 2013 2013-2014 m. FIDE DIDŽIOJO PRIZO (GRAND PRIX) varžybas būtų pakviesta kaip viena iš dešimties pasaulyje didžiausią reitingą turinčių šachmatininkių (2013 metų  gegužės 1 dienos FIDE reitingų rikiuotėje  didmeistrė Viktorija Čmilytė  – tryliktoji), ji  FIDE prezidento Kirsano Iliumžinovo ( 2013 metų kovo mėnesį Lietuvos šachmatų federacijos prezidento Aleksandro Černovo kvietimu Lietuvoje viešėjęs FIDE prezidentas Kirsanas Iliumžinovas lankėsi kasmetinėse šachmatų varžybose „Seimo taurė 2013“) buvo pakviesta dalyvauti prestižiskiausiose moterų šachmatų varžybose. Varžybų nugalėtoja iškovos teisę rungtyniauti mače dėl pasaulio moterų šachmatų čempionės titulo 2015 metais.
“Lietuvoje nėra daug sportininkų, kurie individualiose sporto šakose pasiektų tokių rezultatų kaip Viktorija. Ji išties yra Lietuvos sporto žvaigždė. Todėl itin džiugina FIDE prezidento Kirsano Iliumžinovo dėmesys Lietuvai ir skirtas oficialus kvietimas šalies atstovei dalyvauti FIDE Didžiojo prizo varžybose“, – teigia Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas Aleksandras Černovas.


 

FIDE moterų Grand Prix 2013-2014 po 3-čiojo etapo



Women’s FIDE Grand Prix Series Fondation Geneva,  Switzerland 2013

Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts Res. vict
1 3 IM Bela Khotenashvili 2505 GEO * ½ 0 1 1 ½ 1 0 1 1 1 1 8 0 7
2 6 GM Anna Muzychuk 2585 SLO ½ * 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 0 4
3 2 GM Tatiana Kosintseva 2517 RUS 1 0 * ½ 0 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 4
4 1 GM Nana Dzagnidze 2545 GEO 0 ½ ½ * 1 ½ 0 1 ½ ½ 1 1 ½ 4
5 10 WGM Wenjun Ju 2544 CHN 0 ½ 1 0 * 1 ½ ½ 0 ½ 1 1 6 1 4
6 9 GM Anna Ushenina 2491 UKR ½ ½ ½ ½ 0 * ½ 1 1 ½ ½ ½ 6 0 2
7 8 GM Kateryna Lagno 2548 UKR 0 ½ 0 1 ½ ½ * 0 1 ½ ½ 1 0 3
8 11 GM Yifan Hou 2617 CHN 1 0 ½ 0 ½ 0 1 * ½ 1 0 ½ 5 ½ 3
9 12 GM Alexandra Kosteniuk 2491 RUS 0 ½ ½ ½ 1 0 0 ½ * ½ 1 ½ 5 ½ 2
10 5 GM Viktorija Cmilyte 2522 LTU 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ * ½ 1 0 1
11 4 WGM Tuvshintugs Batchimeg 2298 MGL 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 1 0 ½ * ½ 0 1
12 7 WGM Olga Girya 2463 RUS 0 0 0 0 0 ½ 0 ½ ½ 0 ½ * 2 0 0


 

FIDE Women’s Grand Prix Dilijan-2013

Final Ranking
Rank SNo. Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts Res. vict SB Koya
1 10 GM Koneru Humpy 2597 IND * 1 ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 8 0 5 42.75 3
2 8 GM Muzychuk Anna 2593 SLO 0 * 1 1 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ 7 1 4 36.75
3 11 GM Dzagnidze Nana 2550 GEO ½ 0 * 0 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 7 0 5 34.50 1
4 6 GM Kosintseva Tatiana 2526 RUS 0 0 1 * 0 0 1 1 ½ 1 ½ 1 6 0 5 30.00 1
5 5 GM Ushenina Anna 2499 UKR ½ ½ ½ 1 * ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 1 31.00
6 9 GM Stefanova Antoaneta 2531 BUL 0 0 ½ 1 ½ * ½ ½ 1 0 ½ ½ 5 1 2 26.00 2
7 2 WGM Batchimeg Tuvshintugs 2316 MGL 0 ½ 0 0 ½ ½ * ½ 1 1 ½ ½ 5 1 2 24.50 1
8 3 GM Harika Dronavalli 2492 IND ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ * ½ ½ 1 ½ 5 1 1 26.25
9 1 WGM Girya Olga 2436 RUS ½ ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ * ½ 1 ½ 1 24.50 2
10 12 GM Cmilyte Viktorija 2511 LTU ½​ 0 0 0 1 1 0 ½​ ½​ * ½​ ½​ 4½​ 1 2 23.50
11 4 GM Danielian Elina 2475 ARM 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 ½ * 1 ½ 1 24.00 2
12 7 IM Khotenashvili Bela 2531 GEO ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 * 4 0 0 22.25
Sau 022013
 

Lietuva TOP 100 šalių reitinguose pakilo iš 45 vietos (2012 metų spalio 1 diena) į 42 vietą (2013 metų sausio 1 diena). Didmeistė Viktorija Čmilytė pasaulio TOP 100 šachmatininkių 13 pozicijojoje; didmeistris Eduardas Rozentalis užima 196 poziciją aktyvių pasaulio šachmatininkų sąraše; Tomas Laurušas32-as pasaulio U18 sąraše; Titas Stremavičius126-as pasaulio U16 sąraše; Giedrė Vanagaitė51-ma merginų U16 pasaulio sąraše.

2013 sausio 1 dienos FIDE duomenys:

2012 lapkričio 1 dienos FIDE duomenys
2012 spalio 1 dienos FIDE duomenys

________________

2013-01-01

 

Country rank by average rating of top 10 players
  Average GMs IMs Total Titled
1 Russia 2746 215 496 2161
2 Ukraine 2703 79 198 492
3 China 2667 30 23 120
4 France 2663 47 94 352
5 Hungary 2658 51 106 418
6 Armenia 2658 34 25 94
7 United States of America 2651 75 121 573
8 Azerbaijan 2648 20 17 78
9 India 2638 29 76 218
10 Poland 2635 35 98 331
11 Germany 2634 79 233 1194
12 Netherlands 2634 30 78 290
13 Israel 2633 39 46 157
14 England 2620 35 58 245
15 Bulgaria 2613 35 52 131
16 Georgia 2597 26 39 113
17 Cuba 2591 21 42 278
18 Serbia 2589 52 104 547
19 Spain 2589 39 108 486
20 Czech Republic 2584 28 71 262
21 Croatia 2583 31 59 239
22 Romania 2578 21 78 270
23 Belarus 2564 16 24 93
24 Sweden 2558 18 35 132
25 Brazil 2558 11 28 147
26 Slovenia 2557 13 22 101
27 Norway 2551 10 27 100
28 Italy 2550 9 40 193
29 Greece 2549 12 23 107
30 Turkey 2526 8 14 75
31 Iceland 2523 12 13 51
32 Uzbekistan 2523 11 9 46
33 Denmark 2521 11 34 117
34 Vietnam 2515 7 10 100
35 Latvia 2507 11 11 51
36 Switzerland 2507 7 35 130
37 Slovakia 2502 10 27 100
38 Peru 2495 6 8 56
39 Canada 2491 8 34 145
40 Austria 2489 7 44 205
41 Moldova 2489 6 23 66
42 Lithuania 2486 8 15 51
43 Kazakhstan 2485 15 27 119
44 Iran 2482 7 14 68
45 Belgium 2474 4 19 81
46 Egypt 2472 3 25 51
47 Former YUG Rep of Macedonia 2470 8 11 47
48 Chile 2464 4 9 56
49 Mexico 2458 5 26 139
50 Colombia 2451 5 25 96
51 Estonia 2450 5 12 39
52 Scotland 2437 6 8 36
53 Australia 2433 4 22 94
54 Finland 2429 5 20 106
55 Bangladesh 2413 5 3 27
56 Portugal 2412 3 13 40
57 Venezuela 2407 1 17 50
58 Indonesia 2399 6 14 72
59 Singapore 2390 3 13 56
60 Turkmenistan 2387 4 8 45
61 Ireland 2387 1 7 27
62 Paraguay 2337 3 3 22
63 Iraq 2321 0 6 62
64 United Arab Emirates 2320 2 5 40
65 South Africa 2317 0 6 57
66 Luxembourg 2317 0 3 14
67 Costa Rica 2316 0 7 15
68 Uruguay 2314 1 3 18
69 Wales 2310 0 5 20
70 Tajikistan 2309 1 3 6
71 Algeria 2307 1 10 36
72 Albania 2305 1 6 19
73 Dominican Republic 2304 1 6 24
74 New Zealand 2298 1 6 31
75 Tunisia 2288 2 3 16
76 Faroe Islands 2282 0 3 6
77 Malaysia 2270 0 5 27
78 Andorra 2261 2 1 7
79 Syria 2258 0 4 18
80 Bolivia 2242 1 2 20
81 Japan 2236 0 1 21
82 Nicaragua 2233 0 3 19
83 Angola 2232 0 6 12
84 Puerto Rico 2232 0 2 24
85 Jordan 2231 0 1 20
86 Monaco 2225 1 0 8
87 Nigeria 2210 0 5 17
88 Lebanon 2205 0 1 15
89 El Salvador 2194 0 3 19
90 Thailand 2189 0 0 10
91 Guatemala 2184 0 2 18
92 Uganda 2162 0 0 10
93 Yemen 2158 0 3 14
94 Panama 2155 0 1 15
95 Jamaica 2153 0 1 15
96 Sri Lanka 2127 0 0 20
97 Trinidad & Tobago 2118 0 0 8
98 Brunei Darussalam 2118 0 0 1
99 Barbados 2116 0 2 10
100 Cyprus 2095 0 0 5
Gru 012012
 

 

Čempionato svetainė http://chess2012.ugrasport.com/
  Tiesioginė partijų transliacija (analizė – Houdini 2.0c x64)
  Tiesioginė partijų transliacija
 REZULTATAI

Pasaulio čempionė – Ukrainos šachmatininkė Аna Ušenina!

Pasaulio šachmatų čempionė Ana Ušenina

Pasaulio šachmatų čempionė Ana Ušenina. Nuotrauka http://chess2012.ugrasport.com/


GM VIKTORIJOS ČMILYTĖS rezultatai – GM Viktorija Čmilytė pralaimėjo Kinijos atstovei  Qian Huang (0.5-1.5) -, ir iš tolesnės kovos dėl pasaulio čempionės titulo buvo priversta pasitraukti. Turbūt didžiausiu antrojo roundo netikėtumu galima būtų pavadinti Lenkijai atstovaujančios Monikos Soćko (merg. Bobrowska,
gim. 1978 in Varšuvoje; ELO 2445) pergalę prieš pasaulio čempionę Kinijos atstovę Yifan Hou (ELO 2606). Spaudos konferencijoje Monikos paklausė
“Kokia Jūsų palaikymo komanda?”; Monika atsakė: Mane palaiko visa Lenkija, o į Pasaulio čempionatą atvykau viena –
su vyru (didmeistriu Bartošu Sočko, ELO 2617 ) bendrauju internetu  per Skype – jis ir padeda man rengtis mačams”.

Round 2. Results

Click on the score to view the game
Name G1 G2  R1  R2  r3  r4  B1  B2  SD Tot
      Round 2 Match 01
  Socko, Monika (POL) 0 1 3
  Hou, Yifan (CHN) 0 0 1
      Round 2 Match 02
  Koneru, Humpy (IND) 0 0
  Zhukova, Natalia (UKR) 1 2
      Round 2 Match 03
  Ushenina, Anna (UKR) ½ 1 3
  Muzychuk, Anna (SLO) ½ 0 1
      Round 2 Match 04
  Zhao, Xue (CHN) 1 ½ 2.5
  Khurtsidze, Nino (GEO) 1 0 1.5
      Round 2 Match 05
  Javakhishvili, Lela (GEO) ½ 1.5
  Lahno, Kateryna (UKR) 0 0.5
      Round 2 Match 06
  Kosintseva, Nadezhda (RUS) ½ 1 1 3.5
  Mkrtchian, Lilit (ARM) ½ 1 ½ 2.5
      Round 2 Match 07
  Huang, Qian (CHN) ½ 1.5
  Cmilyte, Viktorija (LTU) 0 0.5
      Round 2 Match 08
  Sebag, Marie (FRA) ½ 1.5
  Girya, Olga (RUS) 0 0.5
      Round 2 Match 09
  Galliamova, Alisa (RUS) ½ 1.5
  Gunina, Valentina (RUS) 0 0.5
      Round 2 Match 10
  Cramling, Pia (SWE) 1 0 1
  Krush, Irina (USA) 1 1 3
      Round 2 Match 11
  Hoang, Thanh Trang (HUN) ½ 0.5
  Kosintseva, Tatiana (RUS) 1 1.5
      Round 2 Match 12
  Harika, Dronavalli (IND) 1 1.5
  Danielian, Elina (ARM) ½ 0.5
      Round 2 Match 13
  Muzychuk, Mariya (UKR) 1 1.5
  Arribas Robaina, Maritza (CUB) ½ 0.5
      Round 2 Match 14
  Kosteniuk, Alexandra (RUS) ½ 0.5
  Pogonina, Natalija (RUS) 1 1.5
      Round 2 Match 15
  Zatonskih, Anna (USA) ½ ½ 0 2
  Ju, Wenjun (CHN) ½ ½ 1 4
      Round 2 Match 16
  Stefanova, Antoaneta (BUL) ½ 1.5
  Zhu, Chen (QAT) 0 0.5

 

 

Didmeistrės Viktorijos Čmilytės interviu prieš čempionatą

Final. Results Click on the score to view the game
Name G1 G2 G3 G4 R1 R2 r3 r4 B1 B2 SD Tot
Final. Match 01
Ushenina, Anna (UKR) ½ ½ 1 0 2
Stefanova, Antoaneta (BUL) ½ ½ 0 1 2

Lap 032012
 

Lietuva TOP 100 šalių reitinguose pakilo iš 45 vietos (2012 metų spalio 1 diena) į 44 vietą (2012 metų lapkričio 1 diena).  Didmeistė Viktorija Čmilytė įsitvirtino pasaulio TOP 100 šachmatininkių 9 pozicijojoje; didmeistris Eduardas Rozentalis užima 198 poziciją aktyvių pasaulio šachmatininkų sąraše; Tomas Laurušas15-as pasaulio U16 sąraše; Marija Šibajeva 28-a pasausio merginų U10 sąraše; Titas Stremavičius59-as pasaulio U14 sąraše; Giedrė Vanagaitė71-ma merginų U16 pasaulio sąraše.

2012 lapkričio 1 dienos FIDE duomenys:

2012 spalio 1 dienos FIDE duomenys

________________

2012-11-01

 

Country rank by average rating of top 10 players
  Average GMs IMs Total Titled
1 Russia 2743 215 495 2149
2 Ukraine 2706 78 199 489
3 China 2669 30 23 120
4 France 2667 47 94 352
5 Armenia 2660 34 25 93
6 Hungary 2658 51 106 417
7 United States of America 2653 75 121 570
8 Azerbaijan 2648 20 17 78
9 India 2641 29 75 217
10 Netherlands 2636 30 78 287
11 Germany 2633 79 233 1194
12 Israel 2633 39 46 157
13 Poland 2629 35 97 330
14 England 2620 35 58 241
15 Bulgaria 2612 35 52 131
16 Cuba 2598 21 42 277
17 Georgia 2594 26 39 111
18 Spain 2591 39 108 485
19 Serbia 2589 52 103 544
20 Croatia 2586 31 59 238
21 Czech Republic 2583 28 71 260
22 Romania 2576 21 78 270
23 Belarus 2568 16 24 93
24 Sweden 2561 18 35 132
25 Slovenia 2557 13 22 101
26 Italy 2555 9 41 194
27 Brazil 2554 11 28 147
28 Norway 2550 10 27 99
29 Argentina 2548 20 71 227
30 Greece 2548 12 23 107
31 Philippines 2538 15 24 72
32 Turkey 2527 8 13 74
33 Iceland 2523 12 13 51
34 Denmark 2523 10 35 117
35 Vietnam 2520 7 10 100
36 Uzbekistan 2519 11 9 45
37 Switzerland 2508 7 35 130
38 Latvia 2506 11 11 50
39 Slovakia 2504 10 27 100
40 Peru 2498 6 8 56
41 Bosnia & Herzegovina 2496 8 24 86
42 Moldova 2490 6 23 66
43 Austria 2488 7 44 205
44 Lithuania 2487 8 15 52
45 Kazakhstan 2485 15 27 119
46 Canada 2484 8 34 144
47 Iran 2477 7 14 68
48 Belgium 2473 4 19 81
49 Former YUG Rep of Macedonia 2466 8 11 47
50 Montenegro 2464 6 14 62
51 Chile 2464 4 9 56
52 Mexico 2455 5 26 137
53 Egypt 2455 3 25 51
54 Colombia 2450 5 25 96
55 Estonia 2448 5 12 39
56 Scotland 2439 6 8 36
57 Australia 2432 4 21 93
58 Finland 2431 5 20 105
59 Bangladesh 2414 5 3 27
60 Portugal 2414 3 13 40

___________________________

Top 100 Women November 2012 – Archive  
 
Rank Name Title Country Rating Games B-Day
 1  Polgar, Judit  g  HUN  2705  0  1976-07-23
 2  Koneru, Humpy  g  IND  2610  7  1987-03-31
 3  Hou, Yifan  g  CHN  2606  6  1994-02-27
 4  Muzychuk, Anna  g  SLO  2586  6  1990-02-28
 5  Zhao, Xue  g  CHN  2565  4  1985-04-06
 6  Dzagnidze, Nana  g  GEO  2555  0  1987-01-01
 7  Lahno, Kateryna  g  UKR  2553  15  1989-12-27
 8  Kosintseva, Nadezhda  g  RUS  2539  0  1985-01-14
 9  Cmilyte, Viktorija  g  LTU  2524  6  1983-08-06
 10  Sebag, Marie  g  FRA  2521  0  1986-10-15
 11  Gunina, Valentina  m  RUS  2517  10  1989-02-04
 12  Cramling, Pia  g  SWE  2516  6  1963-04-23
 13  Kosintseva, Tatiana  g  RUS  2515  0  1986-04-11
 14  Harika, Dronavalli  g  IND  2512  7  1991-01-12
 15  Khotenashvili, Bela  m  GEO  2504  0  1988-06-01
 16  Kosteniuk, Alexandra  g  RUS  2501  6  1984-04-23
 17  Ju, Wenjun  wg  CHN  2501  4  1991-01-31
 18  Ruan, Lufei  wg  CHN  2501  0  1987-10-02
 19  Stefanova, Antoaneta  g  BUL  2491  5  1979-04-19
 20  Zhu, Chen  g  QAT  2491  0  1976-03-13
Spa 262012
 

Nuo 2013 metų sausio 1 dienos   visi teisėjai, teisėjaujantys FIDE registruotuose turnyruose, privalės turėti FIDE teisėjo licencijas ((lot. litentia) – dokumentas, oficialus leidimas, suteikiantis teisę vykdyti tam tikras dažniausiai komercines operacijas).

FIDE informuoja, kad turėtų būti tokia šachmatų teisėjų licencijų mokesčių pervedimo FIDE tvarka:
1. Nacionalinė federacija persiunčia FIDE visų jos šachmatų teisėjų (IA, FA bei nacionalinės kategorijos), kurie planuoja teisėjauti po 2013 metų sausio 1 dienos FIDE registruotuose šachmatų turnyruose, sąrašus; 2.  FIDE parengia ir atsiunčia nacionalinei federacijai licencijų apmokėjimo sąskaitą; 3. Nacionalinė federacija surenka licencijų mokesčius ir persiunčia juos FIDE; 4. FIDE atsiunčia nacionalinei federacijai licencijuotų šachmatų teisėjų pažymėjimus ir    teisėjai gali teisėjauti FIDE registruotuose turnyruose, kurių dalyvių reitingas bus skaičiuojamas.
FIDE rekomenduoja, kad  FIDE registruotų turnyrų, kurie vyks 2013 metų sausio mėnesį, teisėjų sąrašus nacionalinės federacijos pateiktų ne vėliau kaip 2012 gruodžio 05 dieną.

Naujovės pateiktos  FIDE Handbook  05. Regulations for the Titles of Arbiters.  Naujovių esmė tokia – FIDE nusprendė surinkti papildomų pinigų įvesdama licencijų mokestį.
Lietuvos IA, FA teisėjai apmokestinami taip:

IA Jonas SIDABRAS                            – B kategorijos arbitras                   – 200 EUR;
IA Raimondas PALIULIONIS      – C kategorijos arbitras                   –  160 EUR;
FA, IO Arvydas BALTRŪNAS       – C kategorijos arbitras                   – 120 EUR;
IA Gintautas Jurgis PLUNGĖ       – D kategorijos arbitras                   – 100 EUR;
FA  Valerijus JEGOROVAS             – D kategorijos arbitras                   – 80 EUR;

IA Rimvydas PETRAUSKAS           – NEAKTYVUS arbitras                   –
IA Henrikas PUSKUNIGIS               – NEAKTYVUS arbitras                   –

NACIONALINĖS KATEGORIJOS ARBITRAI                                          – 20 EUR;

Nacionalinės kategorijos arbitrams licencija galioja “visą gyvenimą”;  IA ir FA arbitrams licencija galioja “visą gyvenimą”, kol jie yra aktyvūs – neteisėjavus 2 metus ir norint vėl teisėjauti IA ir FA tektų pakartotinai susimokėti licensijos mokesčius.

1991 metais Lietuva turėjo vieną tarptautinės kategorijos arbitrą – Henriką Puskunigį ir daugiau nei 40 nacionalinės kategorijos šachmatų teisėjų.

Nuo 2008 metų iki 2012 metų spalio 26 dienos FIDE turnyruose teisėjavo šachmatų teisėjai, neturintys IA ar FA titulų :
ne mažiau kaip 3-juose turnyruose :  Fichmanas, Risardas (LTU), 12801267 ; Ridzvanavicius, Jonas (LTU), 12805173Gabrilaviciene, Salvinija (LTU),12807621;  Narmontas, Raimondas (LTU), 12801135Rauduve, Algirdas (LTU), 12808440Cerkesaite, Dalia (LTU), 12807290Rudzeviciute, Raimonda (LTU), 12807010Radzickas, Vaidas (LTU), 12807516 Matonis, Darius (LTU), 12808369Miliauskas, Tadas (LTU), 12801151Savickiene, Virginija (LTU), 12806404;

 

 

 

 

Rgs 302012
 
didmeistrė Viktorija Čmilytė; 2012 rugsėjo 16 diena (ankara2012.fide.com nuotrauka)

didmeistrė Viktorija Čmilytė; 2012 rugsėjo 16 diena
(ankara2012.fide.com nuotrauka)

 

Moterų FIDE GRAND PRIX 2011_2012
Moterų FIDE GRAND PRIX 

Turnyro svetainė
Nuotraukos
Tiesioginės transliacijos
Rezultatai 
Ankaroje (Turkija) vykusiame Tarptautinės šachmatų federacijos turnyre „Women Grand Prix Ankara 2012“  geriausioji Lietuvos šachmatininkė didmeistrė Viktorija Čmilytė užėmė ketvirtąją vietą ir pelnė 3750 EUR prizą.  Lietuvos šachmatininkė surinko 6,5 taško iš 11 galimų.
Nugalėjo 25-erių metų indė Hampi Koneru (Humpy Koneru, 2593), surinkusi 8,5 taško. Antrąją vietą užėmė Slovėnijos atstovė Ana Muzyčuk (2606; 8 tšk.), o trečiąją – kinė Džao Suė (Zhao Xue, 2549).
 
Interviu su geriausia Lietuvos šachmatininke, Europos Čempione, didmeistre Viktorija Čmilyte “Lietuvos žiniose” :
2012-09-29 Saulius Ramoška “Viktorija pasiryžusi nustumti šachmatus į šoną”  

Moterų FIDE Grand Prix 2011-2012 rezultatai

Name
Fed
Rostov
Shenzhen
Nalchik
Kazan
Jermuk
Ankara
3 geriausi
Hou Yifan
CHN
160
160
 
100
160
 
480
Koneru,H
IND
65
 
 
145
110
160
415
MuzychukA
SLO
100
130
 
145
 
130
405
Zhao Xue
CHN
 
75
160
 
60
110
345
Lahno,K
UKR
130
 
80
50
110
 
320
Ju Wenjun
CHN
 
100
130
 
75
50
305
Cmilyte,V
LTU
 
35
100
100
 
85
285
Kosintseva,N
RUS
80
 
55
35
110
 
245
Kosintseva,T
RUS
100
 
55
60
 
85
245
Ruan Lufei
CHN
30
75
 
 
75
60
240
Danielian,E
ARM
45
50
 
75
45
 
170
Kovalevskaya,E
RUS
20
20
100
 
30
 
150
Munguntuul,B
MGL
 
60
20
 
20
70
150
Stefanova,A
BUL
45
 
55
35
 
40
140
Galliamova,A
RUS
65
 
30
20
 
 
115
Tan Zhongyi
CHN
 
100
 
 
 
 
100
Kosteniuk,A
RUS
10
 
10
75
 
 
95
Zhu Chen
QAT
 
35
55
 
 
 
90
Lilit Mkrtchian
ARM
 
 
 
 
45
 
45
Betul Cemre Yildiz
TUR
 
10
 
10
 
30
50
Nino Khurtsidze
ARM
 
 
 
 
10
 
10
Monica Socko
POL
 
 
 
 
 
20
20
Kubra Ozturk
TUR
 
 
 
 
 
10
10

 

 

 

TÜRKİYE İŞ BANKASI FIDE WOMEN GRAND PRIX ANKARA 2012
Final Ranking
Rank   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts SB
1 GM KONERU HUMPY 2593 IND * 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 39,50
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 SLO 1 * ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 8 40,00
3 GM ZHAO XUE 2549 CHN ½ ½ * 0 ½ 1 ½ 1 1 1 1 ½ 36,75
4 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 LTU ½ ½ 1 * ½ ½ 0 ½ 1 0 1 1 33,50
5 WGM RUAN LUFEI 2492 CHN 0 ½ ½ ½ * ½ ½ ½ ½ 1 1 1 29,50
6 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 MGL ½ ½ 0 ½ ½ * ½ 1 ½ ½ 1 ½ 6 30,00
7 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 RUS 0 0 ½ 1 ½ ½ * 1 ½ 0 1 ½ 27,25
8 WGM JU WENJUN 2528 CHN 0 ½ 0 ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ 1 5 21,75
9 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 BUL 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 * 1 ½ 1 19,75
10 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 TUR 0 0 0 1 0 ½ 1 0 0 * ½ ½ 17,25
11 GM SOCKO MONIKA 2463 POL 0 0 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ * 1 8,50
12 WGM OZTURK KUBRA 2294 TUR 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 * 2 11,25

 

 

 

FIDE WOMEN GRAND PRIX ANKARA 2012
                 
Round 1 on 2012/09/16 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5  WGM JU WENJUN 2528 11
3 WGM OZTURK KUBRA 2294  0-1  WGM RUAN LUFEI 2492 10
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
                 
Round 2 on 2012/09/17 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
8 GM KONERU HUMPY 2593 0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 0-1 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
10 WGM RUAN LUFEI 2492 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
                 
Round 3 on 2012/09/18 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0.5-0.5 WGM JU WENJUN 2528 11
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0-1 WGM RUAN LUFEI 2492 10
6 GM ZHAO XUE 2549 0-1 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
                 
Round 4 on 2012/09/19 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
10 WGM RUAN LUFEI 2492 0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
                 
Round 5 on 2012/09/21 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
8 GM KONERU HUMPY 2593 0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
                 
Round 6 on 2012/09/22 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 1-0 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
10 WGM RUAN LUFEI 2492 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0-1 GM ZHAO XUE 2549 6
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0-1 GM SOCKO MONIKA 2463 4
                 
Round 7 on 2012/09/23 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341  0.5-0.5  WGM OZTURK KUBRA 2294 3
6 GM ZHAO XUE 2549 0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
8 GM KONERU HUMPY 2593 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
                 
Round 8 on 2012/09/24 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
11 WGM JU WENJUN 2528  0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434  0.5-0.5 GM KONERU HUMPY 2593 8
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
3 WGM OZTURK KUBRA 2294  0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
4 GM SOCKO MONIKA 2463  0.5-0.5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
                 
Round 9 on 2012/09/26 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 1-0 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
8 GM KONERU HUMPY 2593 0-1 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520  0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
10 WGM RUAN LUFEI 2492  0.5-0.5 WGM JU WENJUN 2528 11
                 
Round 10 on 2012/09/27 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434  0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
4 GM SOCKO MONIKA 2463  0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341  0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
                 
Round 11 on 2012/09/28 at 10:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
6 GM ZHAO XUE 2549  0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
8 GM KONERU HUMPY 2593 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
10 WGM RUAN LUFEI 2492  0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
11 WGM JU WENJUN 2528 0-1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1