Lap 232015
 

ETCC-R1-Photographer-Gunnlaugur017

 

Europos komandiniame šachmatų čempionato, kuris lapkričio 12-22 dienomis vyko Islandijoje, paskutiniame devintame ture vyrų rinktinė neatsilaikė prieš galingą Turkijos komandą, o moterų ekipa sužaidė lygiosiomis su Belgija.

 

Vyrų rinktinės mače vienintelę pergalę iškovojo tarptautinis didmeistris Aloyzas Kveinys. Tarptautinio meistro (TM) balą įvykdęs Tautvydas Vedrickas sužaidė lygiosiomis, o TM Tomas Laurušas ir Mindaugas Beinoras patyrė pralaimėjimus.

 

Lietuva su 8 taškais iš 18 galimų užėmė 26 vietą iš 33 dalyvių. Pirmoje lentoje žaidęs A.Kveinys iš devynių partijų surinko 4 taškus, antroje T.Laurušas – 4, trečioje Mindaugas Beinoras – 3, ketvirtoje T.Vedrickas – 5,5.

 

Puikiai čempionate žaidęs T.Vedrickas liko patenkintas komandos pasirodymu. „Manau, kad sužaidėme pakankamai garbingai, atmosfera komandoj buvo puiki, nepaisant to, ar laimėjome, ar pralaimėjome. Kai gera atmosfera ir noras ruoštis, ir žaist atitinkamas. Su šitais vyrais – į bet kokį mūšį!”, – komandos draugus gyrė 25 metų MRU studentas.

 

Pergalę čempionate iškovojo užtikrintai žaidusi favorite Rusija, surinkusi 15 taškų. Antroje vietoje liko Armėnija, trečioje – Vengrija (po 13 taškų).

 

Moterų rinktinė paskutiniame ture sužaidė 2:2 su Belgijos rinktine. Pergalę iškovojo Daiva Batytė, pralaimėjo Rita Zykienė, o Deimantė Daulytė ir Salomėja Zaksaitė sužaidė lygiosiomis.

 

Geriausiai pasirodė pirmoje lentoje žaidusi tarptautinė meistrė D.Daulytė, surinkusi 6 taškus iš 9. Antroje S.Zaksaitė surinko 5, trečioje D.Batytė 4, ketvirtoje R.Zykienė – 1,5 taško.

 

Galutinėje rikiuotėje Lietuvos rinktinė užėmė 26 iš 30 (6 taškai). Kaip ir vyrų turnyre, užtikrintai nugalėjo Rusija (17 taškų). Antrą vietą užėmė Ukraina (15), trečią – Gruzija (14).

 

“Manau, kad sužaidėme pagal savo galimybes. Gaila, kad nepavyko iškovoti pergalės paskutiniame rate prieš silpnesnę Belgijos komandą, bet, ko gero, nuovargis padarė savo. Kadangi žaidėme be savo lyderės Viktorijos Čmilytės, neturėjome nei atsarginės žaidėjos, nei trenerio, aukštų rezultatų ir nesitikėjome, bet visos padarėme, ką galėjome”, – rinktinės pasirodymą komentavo D.Daulytė.

Lap 192013
 
etcc2013_logo

Varšuvoje (Lenkija) baigėsi Europos komandų šachmatų čempionatas.
Europos komandiniame šachmatų čempionate aukso medalį iškovojusi Viktorija Čmilytė: „Tai nėra lengviau nei olimpiadoje“ – Jūratės Žemaitytės interviu
Paskutiniame rate Lietuvos vyrų rinktinė susirungė su Suomijos komanda ir išplėšė pergalę rezultatu 2,5:1,5.  Su 9 komandiniais taškais (4 pergalės, 1 lygiosios, 4 pralaimėjimai) vyrai finišavo 23 vietoje.  Atviroje  grupėje aukso medaliai pasipuošė Azerbaidžano rinktinė (14 kom.tšk.), sidabro – Prancūzijos, o bronzos- Rusijos komandos (po 13 tšk.). Rinktinėje visų šachmatininkų indėlis buvo panašus: 4 lentoje žaidęs FIDE meistras Tautvydas Vedrickas įvykdė tarptautinio meistro balo normatyvą – 5,5 taško iš 9; 3 lentoje žaidęs tarptautinis meistrasTomas Laurušus surinko 5 taškus iš 9 ir įvykdė tarptautinio didmeistrio balo normatyvą. Antroje lentoje žaidęs tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras – 4,5 taško iš 9, o pirmojoje lentoje žaidęs tarptautinis didmeistris Darius Zagorskis – 4 taškai iš 9.

Lietuvos moterų šachmatų rinktinė paskutiniajame ture susitiko su grėsmingomis varžovėmis- Lenkijos didmeistrių komanda. Rezultatu 1:3 teko pripažinti pastarosios pranašumą. Surinkusi 11 komandinių taškų ( 5 pergalės, 1 lygiosios, 3 pralaimėjimai), mūsų šachmatininkės užėmė 8 vietą .
Aukso medalius iškovojo Ukrainos komanda (15 kom.tšk.), sidabras atiteko Rusijos, o bronza- Lenkijos rinktinėms (abi komandos surinko po 14 kom.tšk.).

Europos komandų šachmatų čempionatas 2013 metai: Lietuvos moterų rinktine: Dominyka Batkovskytė; Salomėja Zaksaitė, Deimantė Daulytė, Viktorija Čmilytė. Rinktinės narės Gie

Europos komandų šachmatų čempionatas 2013 metai; Lietuvos moterų rinktinė: Dominyka Batkovskytė; Salomėja Zaksaitė, Deimantė Daulytė, Viktorija Čmilytė. Rinktinės narės Giedrės Vanagaitės nuotrauka

Pirmojoje lentoje  triumfavo Lietuvos moterų šachmatų rinktinės kapitonė tarptautinė didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO 2506) – 7 taškai iš 9 -aukso medalis.
Moterų didmeistrė Deimantė Daulytė, žaidusi antroje lentoje, pagal papildomus rodiklius liko 5-ta (7 tšk. iš 9).

Lietuvos moterų rinktinė Europos komandiniame šachmatų čempionate demonstravo puikų žaidimą. Nors paskutiniajame ture 1:3 teko nusileisti didmeistrių iš Lenkijos ekipai, bet mūsų lyderių tarptautinės didmeistrės Viktorijos Čmilytės ir moterų didmeistrės Deimantės Daulytės indėlis – milžiniškas. Abi šachmatininkės surinko net po 7 taškus iš 9 galimų pirmosiose dvejose lentose ir čempionate pagal rezultatyvumą užėmė: tdm Viktorija Čmilytė 1-ąją, o mdm Deimantė Daulytė 5-ąją vietas. Mače su lenkėmis jos abi pasiekė lygiąsias: tdm Viktorija Čmilytė (2506) baigė partiją taikiai su tdm Monika Socko (2431), mdm Deimantė Daulytė (2336) atsilaikė prieš mdm Jolantą Zawadzką (2383). Varžovių pranašumą turėjo pripažinti mm Salomėja Zaksaitė (2200), pralošusi mdm Joannai Majdan-Gajewskai (2420) ir Dominyka Batkovskytė (2111) nusileidusi mdm Karinai Szczepkowska-Horowskai (2382). Asmeninėje įskaitoje mm Salomėja Zaksaitė ir Dominyka Batkovskytė surinko po 3 taškus iš 8 žaistų partijų, Giedrė Vanagaitė -0,5 taško iš 2 žaistųjų partijų. Moterų rinktinė užėmė  8-tąją vietą.

Moterų grupėje čempionių titulą iškovojo visą turnyrą lyderės pozicijoje buvusi Ukrainos komanda (15 kom.tšk.: 7 pergalės, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas). Vice-čempionėmis tapo Rusijos rinktinė, paskutiniame mače aplošusi čempionių komandą rezultatu 3:1 (14 kom.tšk.: 6 pergalės, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas). Bronza, tik dėl prastesnių papildomų rodiklių, atiteko Lenkijos ekipai (14 kom.tšk.: 6 pergalės, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas).

Rezultatai:
Atvirų komandų;
Moterų komandų

 

Spa 282013
 
ECCC_2013_logo

Final Ranking after 7 Rounds

Rk. SNo FED Team Games   +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4  TB5
1 1 MNC Cercle d’Echecs de Monte-Carlo 7 7 0 0 14 154.5 23.5 104.0 104.00
2 5 RUS Ugra 7 4 2 1 10 89.5 16.0 109.5 70.50
3 2 RUS SHSM Nashe Nasledie 7 3 3 1 9 108.0 19.0 98.0 50.50
4 3 ARM Mika Chess Club 7 4 1 2 9 104.0 15.5 97.5 58.00
5 4 ROU CS Politechnica-Antibiotice Iasi 7 3 1 3 7 101.5 17.0 107.0 42.50
6 8 LTU MRU – Vilniaus Fortas 7 3 1 3 7 56.0 14.0 73.0 22.00
7 7 SRB Jelica PEP 7 2 2 3 6 72.5 15.0 79.0 21.00
8 6 SRB Chess Club BAS 7 2 2 3 6 67.5 12.0 92.0 26.00
9 9 ITA Fischer Chieti 7 2 1 4 5 31.0 10.5 85.0 11.50
10 10 BIH “Rudar” Prijedor 7 1 1 5 3 24.5 7.5 76.5 4.00
11 11 AUT ASVOE Pamhagen 7 0 1 6 1 23.0 4.0 78.0 0.00

Team-Composition for federation LTU

  6. MRU – Vilniaus Fortas (RtgAvg:2171, Captain: Vaidas Sakalauskas / TB1: 7 / TB2: 56)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 WGM Daulyte Deimante 2364 LTU 12802859 ½ ½ ½ 0 1 0 2.5 6 2299 2262
2 WIM Zaksaite Salomeja 2184 LTU 12801496 ½ 0 1 1 1 0 3.5 6 2273 2326
3 Batkovskyte Dominyka 2082 LTU 12803243 0 1 1 1 1 0 4.0 6 2230 2349
4 Paulauskaite Gintare 2053 LTU 12802964 0 0 + 1 0 0 2.0 6 2258 2018

Player info

Daulyte Deimante WGM 2364 LTU Rp:2262
Rd. SNo Name Rtg FED Rp Pts. Res. Bo.
1 36 GM Harika Dronavalli 2475 IND 2481 3.0 s ½ 1
2 18 IM Bojkovic Natasa 2414 SRB 2301 2.0 w ½ 1
3 32 WFM Novkovic Julia 2105 AUT 2127 1.5 w ½ 1
4 1 IM Zimina Olga 2337 ITA 2340 3.0 s 0 1
5 46 Nesic Dragana 1842 BIH 1849 0.5 s 1 1
6 23 GM Hou Yifan 2621 CHN 2736 5.0 w 0 1
Zaksaite Salomeja WIM 2184 LTU Rp:2326
Rd. SNo Name Rtg FED Rp Pts. Res. Bo.
1 37 IM Mkrtchian Lilit 2469 ARM 2296 2.0 w ½ 2
2 19 IM Gaponenko Inna 2400 UKR 2435 3.5 s 0 2
3 33 Hapala Lisa 2018 AUT 1467 0.0 s 1 2
4 2 WIM Brunello Marina 2263 ITA 2135 2.0 w 1 2
5 45 Plivcevic Ivana 1881 BIH 1458 0.0 w 1 2
6 24 GM Koneru Humpy 2607 IND 2725 6.0 s 0 2
Batkovskyte Dominyka 2082 LTU Rp:2349
Rd. SNo Name Rtg FED Rp Pts. Res. Bo.
1 35 GM Danielian Elina 2471 ARM 2533 4.5 s 0 3
2 20 WGM Stojanovic Andjelija 2302 SRB 2207 2.0 w 1 3
3 34 WFM Horvath Maria 2036 AUT 1819 0.5 w 1 3
4 43 Gueci Tea 2054 ITA 2110 2.0 s 1 3
5 44 Jacimovic Sara 2000 BIH 1950 1.0 s 1 3
6 26 GM Cramling Pia 2515 SWE 2548 5.0 w 0 3
Paulauskaite Gintare 2053 LTU Rp:2018
Rd. SNo Name Rtg FED Rp Pts. Res. Bo.
1 38 IM Javakhishvili Lela 2435 GEO 2423 4.0 w 0 4
2 21 WGM Chelushkina Irina 2280 SRB 2220 1.5 s 0 4
3 48 Schmidbauer Andrea 1885 AUT 0 0.0 s 1K 4
4 3 Di Primio Eugenia 1982 ITA 1900 1.5 w 1 4
5 49 WIM Djukic Sandra 2150 SRB 2218 3.0 w 0 4
6 27 IM Skripchenko Almira 2441 FRA 2425 2.5 s 0 4

Board Pairings

Round 1 on 2013/10/20 at 15:00
Bo. 3   Mika Chess Club Rtg - 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg 3 : 1
3.1 GM Harika, Dronavalli 2475 - WGM Daulyte, Deimante 2364 ½ – ½
3.2 IM Mkrtchian, Lilit 2469 - WIM Zaksaite, Salomeja 2184 ½ – ½
3.3 GM Danielian, Elina 2471 - Batkovskyte, Dominyka 2082 1 – 0
3.4 IM Javakhishvili, Lela 2435 - Paulauskaite, Gintare 2053 1 – 0
Round 2 on 2013/10/21 at 15:00
Bo. 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg - 6   Chess Club BAS Rtg 1½:2½
5.1 WGM Daulyte, Deimante 2364 - IM Bojkovic, Natasa 2414 ½ – ½
5.2 WIM Zaksaite, Salomeja 2184 - IM Gaponenko, Inna 2400 0 – 1
5.3 Batkovskyte, Dominyka 2082 - WGM Stojanovic, Andjelija 2302 1 – 0
5.4 Paulauskaite, Gintare 2053 - WGM Chelushkina, Irina 2280 0 – 1
Round 3 on 2013/10/22 at 15:00
Bo. 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg - 11   ASVOE Pamhagen Rtg 3½: ½
5.1 WGM Daulyte, Deimante 2364 - WFM Novkovic, Julia 2105 ½ – ½
5.2 WIM Zaksaite, Salomeja 2184 - Hapala, Lisa 2018 1 – 0
5.3 Batkovskyte, Dominyka 2082 - WFM Horvath, Maria 2036 1 – 0
5.4 Paulauskaite, Gintare 2053 - Schmidbauer, Andrea 1885 + – -
Round 4 on 2013/10/23 at 15:00
Bo. 9   Fischer Chieti Rtg - 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg 1 : 3
4.1 IM Zimina, Olga 2337 - WGM Daulyte, Deimante 2364 1 – 0
4.2 WIM Brunello, Marina 2263 - WIM Zaksaite, Salomeja 2184 0 – 1
4.3 Gueci, Tea 2054 - Batkovskyte, Dominyka 2082 0 – 1
4.4 Di Primio, Eugenia 1982 - Paulauskaite, Gintare 2053 0 – 1
Round 5 on 2013/10/24 at 15:00
Bo. 10   “Rudar” Prijedor Rtg - 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg 1 : 3
4.1 Nesic, Dragana 1842 - WGM Daulyte, Deimante 2364 0 – 1
4.2 Plivcevic, Ivana 1881 - WIM Zaksaite, Salomeja 2184 0 – 1
4.3 Jacimovic, Sara 2000 - Batkovskyte, Dominyka 2082 0 – 1
4.4 WIM Djukic, Sandra 2150 - Paulauskaite, Gintare 2053 1 – 0
Round 6 on 2013/10/25 at 15:00
Bo. 8   MRU – Vilniaus Fortas Rtg - 1   Cercle d’Echecs de Monte-Carlo Rtg 0 : 4
1.1 WGM Daulyte, Deimante 2364 - GM Hou, Yifan 2621 0 – 1
1.2 WIM Zaksaite, Salomeja 2184 - GM Koneru, Humpy 2607 0 – 1
1.3 Batkovskyte, Dominyka 2082 - GM Cramling, Pia 2515 0 – 1
1.4 Paulauskaite, Gintare 2053 - IM Skripchenko, Almira 2441 0 – 1

Team-Composition with round-results

  1. Cercle d’Echecs de Monte-Carlo (RtgAvg:2576, Captain: Almira Skripchenko / TB1: 14 / TB2: 154.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Hou Yifan 2621 CHN 8602980 1 ½ 1 1 ½ 1 5.0 6 2463 2736
2 GM Koneru Humpy 2607 IND 5008123 1 ½ 1 1 ½ 1 1 6.0 7 2412 2725
3 GM Muzychuk Anna 2560 SLO 14111330 1 1 1 0 1 1 5.0 6 2370 2643
4 GM Cramling Pia 2515 SWE 1700030 1 ½ 1 ½ 1 1 5.0 6 2260 2548
5 IM Skripchenko Almira 2441 FRA 13900145 ½ 1 1 2.5 3 2132 2425
  2. Ugra (RtgAvg:2436, Captain: Pavel Lobach / TB1: 10 / TB2: 89.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Ushenina Anna 2497 UKR 14110911 + ½ 0 ½ ½ ½ ½ 3.5 7 2499 2442
2 WGM Pogonina Natalija 2485 RUS 4147855 + 1 0 1 1 ½ ½ 5.0 7 2472 2597
3 WGM Kovanova Baira 2396 RUS 4164083 1 0 ½ ½ ½ 2.5 5 2326 2326
4 IM Romanko Marina 2359 RUS 4149351 0 1 ½ 1 ½ 3.0 5 2355 2427
5 WGM Shadrina Tatiana 2364 RUS 4119118 1 1 0 0 2.0 4 2290 2311
  3. SHSM Nashe Nasledie (RtgAvg:2463, Captain: Aleksandr Zlochevskii / TB1: 9 / TB2: 108)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Kosteniuk Alexandra 2495 RUS 4128125 1 1 0 ½ ½ 3.0 5 2481 2553
2 GM Gunina Valentina 2506 RUS 4167570 0 1 0 0 ½ 1 2.5 6 2426 2370
3 IM Kovalevskaya Ekaterina 2410 RUS 4116704 ½ 1 ½ 1 ½ 1 4.5 6 2315 2508
4 WGM Girya Olga 2439 RUS 4195752 ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 5.0 7 2272 2430
5 IM Savina Anastasia 2403 RUS 4196872 1 1 1 + 4.0 4 2188 2995
  4. Mika Chess Club (RtgAvg:2463, Captain: Anahit Vardapetyan / TB1: 9 / TB2: 104)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Harika Dronavalli 2475 IND 5015197 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 3.0 6 2481 2481
2 IM Mkrtchian Lilit 2469 ARM 13300601 ½ ½ ½ 0 0 ½ 2.0 6 2421 2296
3 GM Danielian Elina 2471 ARM 13300210 1 0 1 ½ 1 1 4.5 6 2340 2533
4 IM Javakhishvili Lela 2435 GEO 13601458 1 ½ ½ 0 1 1 4.0 6 2298 2423
  5. CS Politechnica-Antibiotice Iasi (RtgAvg:2451, Captain: Manole Vasile / TB1: 7 / TB2: 101.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Lagno Kateryna 2534 UKR 14109336 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ 4.5 7 2389 2533
2 GM Cmilyte Viktorija 2505 LTU 12801259 1 0 1 1 ½ ½ ½ 4.5 7 2365 2499
3 WGM Bulmaga Irina 2401 ROU 13903063 ½ 1 1 1 0 ½ 0 4.0 7 2307 2357
4 WGM L’ami Alina 2362 ROU 1210246 1 0 1 1 ½ ½ 0 4.0 7 2290 2340
  6. MRU – Vilniaus Fortas (RtgAvg:2171, Captain: Vaidas Sakalauskas / TB1: 7 / TB2: 56)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 WGM Daulyte Deimante 2364 LTU 12802859 ½ ½ ½ 0 1 0 2.5 6 2299 2262
2 WIM Zaksaite Salomeja 2184 LTU 12801496 ½ 0 1 1 1 0 3.5 6 2273 2326
3 Batkovskyte Dominyka 2082 LTU 12803243 0 1 1 1 1 0 4.0 6 2230 2349
4 Paulauskaite Gintare 2053 LTU 12802964 0 0 + 1 0 0 2.0 6 2258 2018
  7. Jelica PEP (RtgAvg:2329, Captain: Jovan Todorovic / TB1: 6 / TB2: 72.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 GM Zhukova Natalia 2456 UKR 14101513 1 1 ½ ½ ½ 1 4.5 6 2327 2555
2 WGM Vojinovic Jovana 2347 SRB 937266 ½ 1 ½ 0 ½ 1 3.5 6 2295 2363
3 WIM Rakic Marija 2296 SRB 936286 ½ 1 0 0 ½ ½ 2.5 6 2316 2259
4 WIM Eric Jovana 2218 SRB 938238 0 1 ½ 0 0 1 2.5 6 2074 2153
  8. Chess Club BAS (RtgAvg:2349, Captain: Gordana Markovic / TB1: 6 / TB2: 67.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 IM Bojkovic Natasa 2414 SRB 908550 0 ½ 0 ½ ½ ½ 2.0 6 2426 2301
2 IM Gaponenko Inna 2400 UKR 14101181 0 1 0 1 1 ½ 3.5 6 2378 2435
3 WGM Stojanovic Andjelija 2302 SRB 928682 0 ½ 0 1 ½ 2.0 5 2279 2207
4 WGM Chelushkina Irina 2280 SRB 928615 0 1 0 0 ½ 1.5 5 2369 2220
5 WIM Drljevic Ljilja 2183 SRB 928879 0 + 1.0 2 2515 0
  9. Fischer Chieti (RtgAvg:2159, Captain: Andrea Rebeggiani / TB1: 5 / TB2: 31)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 IM Zimina Olga 2337 ITA 4132190 0 0 1 1 1 0 3.0 6 2325 2340
2 WIM Brunello Marina 2263 ITA 822590 0 0 0 1 1 0 2.0 6 2260 2135
3 Gueci Tea 2054 ITA 872342 ½ 0 0 ½ 1 0 2.0 6 2246 2110
4 Di Primio Eugenia 1982 ITA 821942 0 0 0 + ½ 0 1.5 6 2282 1900
  10. “Rudar” Prijedor (RtgAvg:2067, Captain: Rade Javoric / TB1: 3 / TB2: 24.5)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 Nesic Dragana 1842 BIH 14403200 0 ½ 0 0 0 0.5 5 2359 1849
2 Plivcevic Ivana 1881 BIH 14402882 0 0 0 0 0 0.0 5 2333 1458
3 Jacimovic Sara 2000 BIH 14403668 0 0 1 0 0 1.0 5 2190 1950
4 WIM Djukic Sandra 2150 SRB 931390 0 1 1 ½ ½ 3.0 5 2146 2218
5 Gajic Branka 0 BIH 14410109 + 0 1.0 2 2218 0
  11. ASVOE Pamhagen (RtgAvg:2011, Captain: Eva Moser / TB1: 1 / TB2: 23)
Bo. Name Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Pts. Games RtgAvg Rp
1 WFM Novkovic Julia 2105 AUT 12000086 0 ½ ½ 0 ½ 0 1.5 6 2320 2127
2 Hapala Lisa 2018 AUT 1622080 0 0 0 0 0 0 0.0 6 2267 1467
3 WFM Horvath Maria 2036 AUT 1601660 0 0 0 ½ 0 0 0.5 6 2221 1819
4 Schmidbauer Andrea 1885 AUT 1631217 0 - - - - - 0.0 6 2218 0
Rgs 102012
 
wco2012

Pasaulio šachmatų Olimpiada 2012
Oficiali svetainė
Lietuvos šachmatininkų rinktinės;
REZULTATAI : LTU open ; LTU moterys

Olimpiadoje varžėsi šachmatininkai iš 158 valstybių .

Lietuvai atstovavo
Lietuvos atvira rinktinė: didmeistris Vidmantas Mališauskas (gim. 1963 m., ELO koeficientas 2451), tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras (gim. 1987 m., ELO 2346), tarptautinis meistras Emilis Pileckis (gim. 1990 m., ELO 2443), tarptautinis meistras Kęstutis Labeckas (gim. 1988 m., ELO 2378), FIDE meistras Tautvydas Vedrickas (gim. 1990 m., ELO 2344), treneris IA Jonas Sidabras
ir Lietuvos moterų rinktinė:didmeistrė Viktorija Čmilytė (gim. 1983 m., ELO 2520), moterų didmeistrė Deimantė Daulytė (gim. 1989 m., ELO 2216), FIDE moterų meistrė Vesta Kasputė (gim. 1984 m., ELO 2118), Gintarė Paulauskaitė (gim. 1991 m., ELO 2053), Jovita Žiogaitė (gim. 1986 m., ELO 2052), treneris IM Vaidas Sakalauskas.
Lietuvos delegacijos vadovas Josifas Buršteinas; FIDE kongrese ir ECU generalinėje asamblėjoje Lietuvai atstovavo IM Antanas Zapolskis.

 40-oje FIDE Pasaulio šachmatų Olimpiadoje dalyvauja ir daugiau lietuvių: Irena Karsokaitė ir Violeta Benkunskienė – atstovauja tarptautinės aklųjų ir silpnaregių  šachmatų asociacijos (IBCA) olimpinei rinktineiMonika Gedvilaitė -  atstovauja Airijai (pirmoji Airijos olimpinės moterų rinktinės lenta); 2012 metų Lietuvos čempionas GM Aloyzas Kveinys - Irano olimpinės  moterų rinktinės kapitonas; 2011 metų Lietuvos čempionas GM Šarūnas Šulskis - Škotijos olimpinės rinktinės kapitonas.

2012-08-28  1r    GanaLietuva    0:4 ;                 moterys   TunisasLietuva   0:4
2012-08-29  2r    JAVLietuva      3.5:0.5            moterys   LietuvaSlovakija 1.5:2.5
2012-08-30  3r   Lietuva - Sirija    3.5:0.5           moterys   Čilė -Lietuva 0.5:3.5
2012-08-31  4r     Lietuva- Kirgizija  1.5:2.5          moterys   VietnamasLietuva 3:1
2012-09-01  5r     KazachstanasLietuva   2:2       moterys   LietuvaAlžyras   2.5:1.5
2012-09-03  6r    LietuvaKosta Rika     1.5:2.5    moterys  Lietuva - Suomija 4:0
2012-09-04  7r    AndoraLietuva 1:3                moterys  OlandijaLietuva 1.5:2.5
2012-09-05  8r    IndonezijaLietuva  3.5:0.5       moterys  LietuvaIranas 2:2
2012-09-06  9r   Lietuva- Tunisas       1.5:2.5           moterys IspanijaLietuva 3.5:0.5
2012-09-07 10r   Nepalas Lietuva     1.5:2.5       moterys LietuvaLatvija 2:2
2012-09-09 11r  LietuvaLiuksemburgas 3:1                moterys LietuvaVengrija 0.5:3.5

Open turnyro nugalėtojais tapo Armėnijos šachmatininkai;  moterų turnyro nugalėtojos – Rusijos šachmatininkės.
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo 44 vietą, o Lietuvos vyrų rinktinė tenkinosi 82 vieta.
Viktorija Čmilytė – 12-ta tarp pirmosios lentos šachmatininkių; Gintarė Paulauskaitė – 14-ta tarp penktosios lentos šachmatininkių.
Gintarė Paulauskaitė ir Jovita Žiogaitė įvykdė kandidačių į moterų meistres normas.
Didmeistrio Lietuvos čempiono Aloyzo Kveinio vadovaujamos Irano šachmatininkės iškovojo 9 vietą; didmeistrio Lietuvos eksčempiono Šarūno Šulskio vadovaujami Škotijos šachmatininkai – 76 vieta; Monika Gedvilaitė, atstovaujanti Airijai, įvykdė moterų FIDE meistrės normą.

_________     Lietuvos žiniasklaida    _________

Lietuvos žinios 2012-08-28: Jūratė Žemaitytė “Lietuvos didmeistriai – su skirtingomis vėliavomis”;
Lietuvos rytas 2012-08-29: “Lietuvos šachmatininkai olimpiadą pradėjo pergalingai”;
Lietuvos žinios 2012-08-31: “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos žinios 2012-09-01: “Lietuvos šachmatininkai pakilo”;
Lietuvos rytas 2012-09-04: “Lietuvos šachmatininkės nugalėjo Suomijos atstoves“;
Delfi 2012-09-04: “Lietuvos moterų rinktinė pasaulio šachmatų olimpiadoje iškovojo ketvirtą pergalę“;
etaplius.lt 2012-09-05: “Šachmatininkės įveikė olandes, šachmatininkai – Andoros ekipą”;
Lietuvos žinios  2012-09-06: “Šachmatininkės didina apsukas”;
Respublika 2012-09-06: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis su iranietėmis“;
Lietuvos rytas 2012-09-07: “Lietuvos moterų ir vyrų šachmatų rinktinės patyrė nesėkmes”;
balsas.lt 2012-09-08: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis, o šachmatininkai iškovojo pergalę”;
Lietuvos žinios 2012-09-11: Saulius RAMOŠKA “Šachmatai Lietuvoje ritasi žemyn”

______________________________________________________

40th Olympiad Istanbul 2012 Open tournament
Team-Composition for federation LTU – Open
82. Lithuania (LTU / RtgAvg:2405, TB1: 11 / TB2: 203.5)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Malisauskas Vidmantas 2451 0 1 1 ½ 1 ½ 0 0 0 4 9 2427 -3,4
2 IM Beinoras Mindaugas 2346 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 1 5 9 2264 1,8
3 IM Pileckis Emilis 2443 1 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 1 6,5 10 2412 0,1
4 FM Vedrickas Tautvydas 2344 1 1 0 0 ½ ½ 0 3 7 1973 -33
5 IM Labeckas Kestutis 2378 1 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 5 9 2257 -9,9

 

40th Olympiad Istanbul 2012 Women tournament
Team-Composition for federation LTU – Women
44. Lithuania (LTU / RtgAvg:2227, TB1: 12 / TB2: 255)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Cmilyte Viktorija 2520 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ 8 10 2464 3,1
2 WGM Daulyte Deimante 2216 0 1 ½ 0 1 1 0 0 1 0 4,5 10 2193 -3,9
3 WFM Kaspute Vesta 2118 1 0 ½ 0 0 0 1,5 6 1973 -16,2
4
Ziogaite Jovita 2052 1 1 0 ½ 1 1 0 0 0 4,5 9 2067 5,7
5
Paulauskaite Gintare 2053 1 1 1 1 1 ½ 0 0 0 5,5 9 2064 16,8