Rgp 042014
 

Trumsėje (Norvegija) 2014 m. rugpjūčio 1-14 dienomis vyko 41-oji Pasaulinė šachmatų olimpiada. Oficiali svetainė – https://chess24.com/en/olympiad2014

Lietuvai atstovavo:

Vyrų (“open”) rinktinė

LT-BY

 33. Lithuania (LTU / Reit. vidurk.:2508, Kapitonas: SIDABRAS Jonas / PR1: 12 / PR2: 189.5)
Lent. Pavardė Reit. Fed. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tšk. Dalyviai Ra. w we w-we K reit. +/-
1 GM Sulskis Sarunas 2544 LTU 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 3.0 7 2487 3 3.45 -0.45 10 -4.5
2 GM Rozentalis Eduardas 2606 LTU 1 1 1 ½ 0 1 1 5.5 7 2657 5.5 4.92 0.58 10 5.8
3 IM Laurusas Tomas 2435 LTU 1 ½ 1 1 1 ½ 1 1 7.0 8 2612 7 5.44 1.56 10 15.6
4 IM Beinoras Mindaugas 2402 LTU 1 ½ 1 0 ½ 0 1 4.0 7 2258 4 5.06 -1.06 10 -10.6
5 IM Pileckis Emilis 2447 LTU 1 0 1 1 ½ 1 0 4.5 7 2346 4.5 4.99 -0.49 10 -4.9

 

Moterų rinktinė

LTU-SWE

 34. Lithuania (LTU / Reit. vidurk.:2208, Kapitonas: SAKALAUSKAS Vaidas / PR1: 11 / PR2: 186.5)
Lent. Pavardė Reit. Fed. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tšk. Dalyviai Ra. w we w-we K reit. +/-
1 WGM Daulyte Deimante 2386 LTU 1 1 1 ½ 0 ½ ½ 1 5.5 8 2404 5.5 5.06 0.44 10 4.4
2 WIM Zaksaite Salomeja 2170 LTU 1 ½ 1 1 0 ½ 1 1 6.0 8 2288 6 4.68 1.32 20 26.4
3 WFM Domarkaite Laima 2160 LTU ½ 0 ½ 0 0 1 2.0 6 1916 2 3.73 -1.73 20 -34.6
4 Batkovskyte Dominyka 2117 LTU 1 0 ½ ½ 1 0 ½ 3.5 7 2056 3.5 3.86 -0.36 20 -7.2
5 Vanagaite Giedre 2032 LTU 1 1 0 1 ½ ½ 1 5.0 7 2023 5 4.80 0.20 40 8.0

Vyrų komandinės varžybos:

Rezultatai, tiesioginė partijų transliacija

Moterų komandinės varžybos:
Rezultatai, tiesioginė partijų transliacija

 

Už Poliarinio rato įpusėjo Šachmatų olimpiada

5-ajame Šachmatų olimpiados, vykstančios Tromsėje (Norvegija), rate Lietuvos vyrų rinktinė (47 starto numeris) žaidė prieš Iraną (39 starto numeris). Atkakliame mače M.Beinoras (FIDE reitingas 2402) juodaisiais prie 3-iosios lentos nusileido P.Idani (2499), o kitos šio mačo partijos baigėsi lygiosiomis:  Š.Šulskis (2544) pasidalijo tašką su E.Ghaem Maghami (2594), E.Rozentalis (2606) su E.Moradiabadi (2598), o E.Pileckis (2447) su H.Toufighi. Lietuvos komanda patyrė pralaimėjimą minimaliu rezultatu 1,5:2,5.

Po sužaistų 5 olimpiados ratų Lietuvos rinktinė savo sąskaitoje turėjo 6 mačų taškus iš 10 galimų ir užėmė 46 vietą tarp 177 komandų. Latvijos rinktinė su 7 mačų taškais užėmė 32-ąją vietą, Lenkijos rinktinė taip pat su 7 mačų taškais užėmė 30-ąją vietą, o Baltarusijos komanda su 8 mačų taškais buvo 22-oje turnyrinės lentelės vietoje. Bendrojoje olimpiadoje net 7 komandos – Azerbaidžanas, Serbija, Kazachstanas, Bulgarija,Kuba, Uzbekija bei Gruzija turėjo po 9 tšk. ir dalijosi pirmąją vietą. Rusijos rinktinė su 8 mačų taškais buvo 8-oje vietoje, o tiek pat taškų turėjusi olimpinių čempionų titulą ginanti Armėnijos rinktinė pagal papildomus rodiklius buvo 17-a.

Tromsėje lygiagrečiai vykstančioje Moterų olimpiadoje 6 rate lietuvės taip pat nusileido Armėnijos moterų komandai rezultatu 1:3. Be pralaimėjimų pirmojoje lentoje rungtyniaujanti Deimantė Daulytė (rtg. 2386) partiją su Elina Danielian (2490) baigė lygiosiomis. Taip pat baigėsi ir Dominykos Batkovskytės (2117) partija su Marija Kursova (2313) prie 4-osios lentos. Tačiau vidurinėse mačo lentose lietuvės patyrė pralaimėjimus: Salomėja Zaksaitė (2170) pralaimėjo Lilit Mkrtčian (2453), o Laima Domarkaitė (2160) – Lilit Galojan (2275).

Po 5-ojo olimpiados rato lietuvės turėjo 6 mačų taškus iš 10 galimų ir užėmė 49 poziciją tarp 136 moterų rinktinių. Latvės buvo 30-oje vietoje (7 tšk.), lenkės, turėdamos 9 tšk. buvo aukštoje 5-oje vietoje. Baltarusės, kaip ir lietuvės buvo surinkusios 6 mačų taškus, tačiau pagal papildomus rodiklius  buvo 31-os.

Sužaidus 5 ratus iš 11 reglamentu nustatytų, Moterų olimpiadoje visus galimus 10 tšk. iškovojo 3 rinktinės – Kinija, Vengrija ir Rusija. Kitame, 6-ajame rate kinės žais prieš Vengriją, o olimpinių čempionių titulą ginančios rusės kovos su tašku mažiau turinčia Serbija.

Pagal olimpiados reglamentą ketvirtadienį visos komandos ilsėjosi. Olimpiados 6 ratas vyks penktadienį. Lietuvos vyrų rinktinė bus favoritais mače prieš 124 starto numerį turintį Surinamą. Lietuvos moterų rinktinei (36 st. nr.) 6-ojo rato burtai lėmė Tadžikijos (83 st. nr.) rinktinę.

*   ***   *****   ***   *

Po dešimties ratų abi Lietuvos rinktinės turi po 13 mačų taškų (6 pergalės, 1 lygiosios ir 3 pralaimėjimai).
Vyrų (‘open’) komanda žengia aukštoje 33 vietoje, o moterų – 24-oje.

Vyrai paskutiniame rate susitiks su pajėgia Turkijos komanda, o moterys – Baltarusijos rinktine.

Round 11 on 2014/08/14 at 11:00
Bo. 26
   Turkey (TUR)
47
   Lithuania (LTU)
0 : 0
19.1 GM Solak, Dragan GM Sulskis, Sarunas
19.2 GM Esen, Baris GM Rozentalis, Eduardas
19.3 GM Can, Emre IM Laurusas, Tomas
19.4 GM Ipatov, Alexander IM Beinoras, Mindaugas

 

Round 11 on 2014/08/14 at 11:00
Bo. 36
   Lithuania (LTU)
40
   Belarus (BLR)
0 : 0
11.1 WGM Daulyte, Deimante IM Ziaziulkina, Nastassia
11.2 WIM Zaksaite, Salomeja FM Stetsko, Lanita
11.3 Batkovskyte, Dominyka Nevioselaya, Maria
11.4 Vanagaite, Giedre Kaliadzich, Maryia

Palinkėkime sėkmės!

 

Dešimtasis 41-osios šachmatų olimpiados ratas: lietuvės nugali itales

Priešpaskutiniajame 10-ajame Šachmatų olimpiados, vykstančios Trumsėje (Norvegija) rate Lietuvos rinktinė (47 starto numeris) kovojo su sėkmingai olimpiadoje žaidžiančia Kataro (57 starto numeris) rinktine. Mačas pasižymėjo lietuvių diktuojama iniciatyva, tačiau baigėsi 2:2. Lietuvos čempionas Š.Šulskis (FIDE reitingas 2544) partiją prieš M. Al-Modiakhi (2549) baigė lygiosiomis.

Prie 2-os lentos puikiai Trumsėje rungtyniaujantis E.Rozentalis (2606) juodosiomis figūromis įveikė M.Al-Sayedą (2505).

Gerus šansus dar vienai pergalei turėjo T.Laurušas (2435), žaidęs prieš Pasaulio moterų eks-čempionę Žu Čen (2461), tačiau patirtis padėjo kinų kilmės Kataro žaidėjai išvengti pralaimėjimo. Paskutinėje lentoje E.Pileckis (2447) nusileido galingai Tromsėje žaidžiančiam H. Aziz Nezadui (2365).

Moterų olimpiados 10 rate Lietuvos merginos (36 starto numeris) žaidė didelės svarbos sportinį mačą su Italija (31 st.arto numeris). Įtemptame mače lemiamą pergalę lietuvėms pelnė moterų tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė (2170), prie 2-osios lentos baltosiomis figūromis įveikusi Mariną Brunello (2281). Kitos ilgos ir permainingos šio mačo partijos D.Daulytė (2386) – O.Zimina (2327), D.Batkovskytė (2117) – E.Sedina (2291) ir G.Vanagaitė (2032) – T.Gueci (2074) baigėsi lygiosiomis. Lietuvės šventė sunkią, tačiau labai svarbią pergalę 2,5:1,5.

Trečiadienis olimpiadoje buvo poilsio diena prieš paskutinįjį 11-ąjį ratą, įvyksiantį ketvirtadienį. Lietuvos vyrų rinktinė turėjo 13 mačo taškų iš 20 galimų ir buvo 33 olimpinės lentelės vietoje tarp 177 komandų. Paskutinįjį mačą Lietuvos vyrai žais prieš Turkiją, esančią 29 vietoje (26-as starto numeris). Lietuvos moterys prieš paskutinįjį ratą taip pat turėjo 13 tšk. ir buvo 24-oje vietoje tarp 136 Moterų šachmatų olimpiados dalyvių. Paskutiniajame rate lietuvės susitinka su Baltarusija, esančia 18-oje vietoje (40 st. nr.).

Likus vienam ratui iki olimpiados pabaigos, Bendrojoje olimpiadoje pirmavo Kinija, turėjusi 17 tšk. Antri buvo vengrai (16 tšk.), o jiems įkandin žengė net 8 komandos, turėjusios po 15 mačo taškų. Moterų olimpiadoje vis dar pirmavo rusės (18 tšk.), 10 rate patyrusios pirmąjį pralaimėjimą 1,5:2,5 prieš Ukrainą. Šis Rusijos kluptelėjimas atgaivino aukso medalių viltis tiek Ukrainai, tiek Kinijai, po dešimtojo rato turinčioms po 17 tšk.

 

Vienuoliktasis, paskutinysis 41-osios šachmatų olimpiados ratas: Lietuvos merginos įveikia Baltarusijos rinktinę 3:1, vyrų rinktinė po įtemptos kovos nusileidžia Turkijos ekipai 1:3

Vyrai finišuoja 49-i (13 mačų taškų, padalinta 35-60 vietos), merginos iškovoja aukštą 18-ąją vietą (15 mačų taškų, padalinta 10-18 vietos).

Sveikiname!

Galutinė vietų padėtis po 11 ratų – Vyrai (‘open’,pirmasis pusšimtis komandų)

Vt.
SNr.
Komanda
Komanda
Dalyviai
  +
  =
  –
 PR1
 PR2
 PR3
 PR4
1
7
CHN
11
8
3
0
19
422.5
31.5
155.00
2
5
HUN
11
7
3
1
17
372.0
29.0
152.00
3
19
IND
11
7
3
1
17
371.5
30.5
140.00
4
1
RUS
11
7
3
1
17
352.0
28.5
146.00
5
8
AZE
11
7
3
1
17
345.0
28.0
149.00
6
2
UKR
11
6
4
1
16
377.5
29.0
145.00
7
13
CUB
11
7
2
2
16
361.0
29.5
145.00
8
4
ARM
11
6
4
1
16
350.5
28.5
146.00
9
9
ISR
11
7
2
2
16
348.0
28.0
143.00
10
17
ESP
11
7
2
2
16
334.5
28.0
142.00
11
27
BLR
11
7
2
2
16
304.5
27.0
136.00
12
11
NED
11
6
3
2
15
367.5
29.5
148.00
13
3
FRA
11
7
1
3
15
357.5
28.5
151.00
14
6
USA
11
6
3
2
15
348.0
28.0
143.00
15
15
POL
11
7
1
3
15
335.5
28.5
140.00
16
29
SRB
11
6
3
2
15
324.0
27.5
147.00
17
33
UZB
11
7
1
3
15
320.5
25.5
149.00
18
35
ARG
11
7
1
3
15
316.0
28.0
136.00
19
22
PER
11
7
1
3
15
313.0
28.0
130.00
20
32
ROU
11
6
3
2
15
310.0
27.5
137.00
21
26
TUR
11
6
3
2
15
295.5
27.5
127.00
22
30
BRA
11
7
1
3
15
291.5
28.5
127.00
23
38
EGY
11
7
1
3
15
284.0
28.0
127.00
24
24
CRO
11
7
0
4
14
343.0
28.5
142.00
25
18
BUL
11
6
2
3
14
335.5
26.5
152.00
26
16
CZE
11
6
2
3
14
324.5
27.0
143.00
27
31
VIE
11
5
4
2
14
324.0
28.5
138.00
28
10
ENG
11
6
2
3
14
314.0
27.0
140.00
29
14
NOR
11
6
2
3
14
309.5
25.5
138.00
30
12
GER
11
4
6
1
14
304.5
26.5
140.00
31
60
AUS
11
6
2
3
14
275.0
26.0
129.00
32
56
FIN
11
6
2
3
14
272.5
28.0
121.00
33
34
SWE
11
7
0
4
14
270.5
25.0
130.00
34
95
KGZ
11
7
0
4
14
247.5
29.0
111.00
35
23
LAT
11
5
3
3
13
297.0
24.5
140.00
36
25
GRE
11
6
1
4
13
293.0
26.5
129.00
37
36
SVK
11
5
3
3
13
289.5
26.0
128.00
38
28
SLO
11
6
1
4
13
288.5
27.0
123.00
39
43
ISL
11
5
3
3
13
284.5
27.0
129.00
40
42
BIH
11
4
5
2
13
281.5
26.0
124.00
41
64
COL
11
5
3
3
13
276.0
28.5
118.00
42
49
KAZ
11
5
3
3
13
275.5
24.0
142.00
43
72
INA
11
6
1
4
13
274.5
25.5
131.00
44
21
GEO
11
5
3
3
13
272.0
24.5
140.00
45
57
QAT
11
5
3
3
13
268.5
25.5
135.00
46
52
PHI
11
5
3
3
13
268.0
25.0
127.00
47
61
VEN
11
6
1
4
13
266.0
25.5
127.00
48
39
IRI
11
6
1
4
13
265.0
25.5
129.00
49
47
 
LTU
11
6
1
4
13
263.5
27.0
122.00
50
46
MEX
11
6
1
4
13
263.5
25.5
128.00

Galutinė vietų padėtis po 11 ratų -Moterys (pirmasis pusšimtis komandų)

Vt.
SNr.
Komanda
Komanda
Dalyviai
  +
  =
  –
 PR1
 PR2
 PR3
 PR4
1
2
RUS
11
10
0
1
20
420.5
32.0
154.00
2
1
CHN
11
8
2
1
18
406.0
32.5
149.00
3
3
UKR
11
8
2
1
18
383.0
28.5
156.00
4
4
GEO
11
8
1
2
17
390.0
32.0
145.00
5
10
ARM
11
8
1
2
17
350.5
29.0
142.00
6
17
KAZ
11
8
1
2
17
320.0
27.0
143.00
7
8
POL
11
7
2
2
16
362.0
26.5
152.00
8
7
USA
11
7
2
2
16
339.5
29.5
139.00
9
12
GER
11
8
0
3
16
304.0
26.5
143.00
10
5
IND
11
6
3
2
15
380.0
30.5
143.00
11
6
ROU
11
7
1
3
15
353.5
27.5
137.00
12
9
FRA
11
7
1
3
15
351.5
27.5
157.00
13
11
ESP
11
6
3
2
15
346.5
28.0
145.00
14
14
BUL
11
7
1
3
15
334.5
30.0
139.00
15
16
NED
11
7
1
3
15
311.0
27.0
139.00
16
28
MGL
11
7
1
3
15
307.0
29.0
131.00
17
18
SVK
11
7
1
3
15
302.5
27.5
133.00
18
36
 
LTU
11
7
1
3
15
291.0
27.5
126.00
19
20
VIE
11
6
2
3
14
339.5
28.0
141.00
20
21
IRI
11
6
2
3
14
328.0
30.0
129.00
21
27
CZE
11
7
0
4
14
319.5
28.5
135.00
22
26
ISR
11
7
0
4
14
310.5
30.0
124.00
23
22
AZE
11
7
0
4
14
291.5
26.5
139.00
24
42
SUI
11
7
0
4
14
283.5
27.0
128.00
25
38
NOR
11
7
0
4
14
268.5
26.5
124.00
26
24
ARG
11
7
0
4
14
259.0
26.0
129.00
27
40
BLR
11
6
1
4
13
300.0
27.0
134.00
28
29
SWE
11
4
5
2
13
293.5
26.5
132.00
29
15
SRB
11
6
1
4
13
291.0
23.5
151.00
30
19
CUB
11
6
1
4
13
287.5
25.5
136.00
31
32
GRE
11
6
1
4
13
285.5
26.5
126.00
32
51
AUS
11
6
1
4
13
285.0
28.5
122.00
33
35
CRO
11
6
1
4
13
279.5
26.0
132.00
34
30
COL
11
6
1
4
13
276.5
25.5
138.00
35
46
UZB
11
5
3
3
13
276.0
26.5
127.00
36
33
TUR
11
5
3
3
13
269.5
25.5
135.00
37
59
EGY
11
6
1
4
13
258.5
26.0
120.00
38
37
SLO
11
6
1
4
13
255.5
25.5
120.00
39
25
LAT
11
6
1
4
13
255.0
23.5
130.00
40
39
ENG
11
5
3
3
13
243.5
24.5
118.00
41
45
CAN
11
6
1
4
13
236.5
26.0
114.00
42
34
AUT
11
6
1
4
13
223.5
23.0
124.00
43
61
BEL
11
6
1
4
13
219.0
24.0
119.00
44
50
BRA
11
6
1
4
13
189.5
21.0
127.00
45
13
HUN
11
6
0
5
12
289.0
25.0
149.00
46
54
MNE
11
5
2
4
12
248.0
25.5
124.00
47
41
BIH
11
6
0
5
12
240.0
24.5
120.00
48
47
EST
11
6
0
5
12
237.0
24.5
123.00
49
75
PAR
11
4
4
3
12
226.5
24.0
117.00
50
83
TJK
11
6
0
5
12
226.0
24.0
119.00

Nonos Gaprindašvili taurė. Pajėgiausia federacija = suma (open + women)

Vt.
Komanda
 PR1
 PR2
 PR3
 PR4
1
China
37
828.5
64.0
304.00
2
Russia
37
772.5
60.5
300.00
3
Ukraine
34
760.5
57.5
301.00
4
Armenia
33
701.0
57.5
288.00
5
India
32
751.5
61.0
283.00
6
Poland
31
697.5
55.0
292.00
7
United States of America
31
687.5
57.5
282.00
8
Spain
31
681.0
56.0
287.00
9
Azerbaijan
31
636.5
54.5
288.00
10
France
30
709.0
56.0
308.00
11
Netherlands
30
678.5
56.5
287.00
12
Romania
30
663.5
55.0
274.00
13
Georgia
30
662.0
56.5
285.00
14
Israel
30
658.5
58.0
267.00
15
Germany
30
608.5
53.0
283.00
16
Kazakhstan
30
595.5
51.0
285.00
17
Bulgaria
29
670.0
56.5
291.00
18
Hungary
29
661.0
54.0
301.00
19
Cuba
29
648.5
55.0
281.00
20
Belarus
29
604.5
54.0
270.00
21
Argentina
29
575.0
54.0
265.00
22
Vietnam
28
663.5
56.5
279.00
23
Czech Republic
28
644.0
55.5
278.00
24
Serbia
28
615.0
51.0
298.00
25
Uzbekistan
28
596.5
52.0
276.00
26
Slovakia
28
592.0
53.5
261.00
27
Norway
28
578.0
52.0
262.00
28
Turkey
28
565.0
53.0
262.00
29
 
Lithuania
28
554.5
54.5
248.00
30
Egypt
28
542.5
54.0
247.00

Paaiškinimas:
Papildomas rodiklis 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Papildomas rodiklis 2: Olympiad-Sonneborn-Berger-Tie-Break without lowest result (Khanty-Mansiysk)
Papildomas rodiklis 3: points (game-points)
Papildomas rodiklis 4: Sum Matchpoints (2,1,0) without lowest result (Olympiad Khanty-Mansiysk)

LŠF informacija

 

 

Rgs 102012
 

Pasaulio šachmatų Olimpiada 2012
Oficiali svetainė
Lietuvos šachmatininkų rinktinės;
REZULTATAI : LTU open ; LTU moterys

Olimpiadoje varžėsi šachmatininkai iš 158 valstybių .

Lietuvai atstovavo
Lietuvos atvira rinktinė: didmeistris Vidmantas Mališauskas (gim. 1963 m., ELO koeficientas 2451), tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras (gim. 1987 m., ELO 2346), tarptautinis meistras Emilis Pileckis (gim. 1990 m., ELO 2443), tarptautinis meistras Kęstutis Labeckas (gim. 1988 m., ELO 2378), FIDE meistras Tautvydas Vedrickas (gim. 1990 m., ELO 2344), treneris IA Jonas Sidabras
ir Lietuvos moterų rinktinė:didmeistrė Viktorija Čmilytė (gim. 1983 m., ELO 2520), moterų didmeistrė Deimantė Daulytė (gim. 1989 m., ELO 2216), FIDE moterų meistrė Vesta Kasputė (gim. 1984 m., ELO 2118), Gintarė Paulauskaitė (gim. 1991 m., ELO 2053), Jovita Žiogaitė (gim. 1986 m., ELO 2052), treneris IM Vaidas Sakalauskas.
Lietuvos delegacijos vadovas Josifas Buršteinas; FIDE kongrese ir ECU generalinėje asamblėjoje Lietuvai atstovavo IM Antanas Zapolskis.

 40-oje FIDE Pasaulio šachmatų Olimpiadoje dalyvauja ir daugiau lietuvių: Irena Karsokaitė ir Violeta Benkunskienė – atstovauja tarptautinės aklųjų ir silpnaregių  šachmatų asociacijos (IBCA) olimpinei rinktineiMonika Gedvilaitė –  atstovauja Airijai (pirmoji Airijos olimpinės moterų rinktinės lenta); 2012 metų Lietuvos čempionas GM Aloyzas Kveinys – Irano olimpinės  moterų rinktinės kapitonas; 2011 metų Lietuvos čempionas GM Šarūnas Šulskis Škotijos olimpinės rinktinės kapitonas.

2012-08-28  1r    GanaLietuva    0:4 ;                 moterys   TunisasLietuva   0:4
2012-08-29  2r    JAVLietuva      3.5:0.5            moterys   LietuvaSlovakija 1.5:2.5
2012-08-30  3r   Lietuva – Sirija    3.5:0.5           moterys   ČilėLietuva 0.5:3.5
2012-08-31  4r     LietuvaKirgizija  1.5:2.5          moterys   VietnamasLietuva 3:1
2012-09-01  5r     KazachstanasLietuva   2:2       moterys   LietuvaAlžyras   2.5:1.5
2012-09-03  6r    LietuvaKosta Rika     1.5:2.5    moterys  Lietuva – Suomija 4:0
2012-09-04  7r    AndoraLietuva 1:3                moterys  OlandijaLietuva 1.5:2.5
2012-09-05  8r    IndonezijaLietuva  3.5:0.5       moterys  LietuvaIranas 2:2
2012-09-06  9r   LietuvaTunisas       1.5:2.5           moterys IspanijaLietuva 3.5:0.5
2012-09-07 10r   Nepalas –  Lietuva     1.5:2.5       moterys LietuvaLatvija 2:2
2012-09-09 11r  LietuvaLiuksemburgas 3:1                moterys LietuvaVengrija 0.5:3.5

Open turnyro nugalėtojais tapo Armėnijos šachmatininkai;  moterų turnyro nugalėtojos – Rusijos šachmatininkės.
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo 44 vietą, o Lietuvos vyrų rinktinė tenkinosi 82 vieta.
Viktorija Čmilytė – 12-ta tarp pirmosios lentos šachmatininkių; Gintarė Paulauskaitė – 14-ta tarp penktosios lentos šachmatininkių.
Gintarė Paulauskaitė ir Jovita Žiogaitė įvykdė kandidačių į moterų meistres normas.
Didmeistrio Lietuvos čempiono Aloyzo Kveinio vadovaujamos Irano šachmatininkės iškovojo 9 vietą; didmeistrio Lietuvos eksčempiono Šarūno Šulskio vadovaujami Škotijos šachmatininkai – 76 vieta; Monika Gedvilaitė, atstovaujanti Airijai, įvykdė moterų FIDE meistrės normą.

_________     Lietuvos žiniasklaida    _________

Lietuvos žinios 2012-08-28: Jūratė Žemaitytė “Lietuvos didmeistriai – su skirtingomis vėliavomis”;
Lietuvos rytas 2012-08-29: “Lietuvos šachmatininkai olimpiadą pradėjo pergalingai”;
Lietuvos žinios 2012-08-31: “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos žinios 2012-09-01: “Lietuvos šachmatininkai pakilo”;
Lietuvos rytas 2012-09-04: “Lietuvos šachmatininkės nugalėjo Suomijos atstoves“;
Delfi 2012-09-04: “Lietuvos moterų rinktinė pasaulio šachmatų olimpiadoje iškovojo ketvirtą pergalę“;
etaplius.lt 2012-09-05: “Šachmatininkės įveikė olandes, šachmatininkai – Andoros ekipą”;
Lietuvos žinios  2012-09-06: “Šachmatininkės didina apsukas”;
Respublika 2012-09-06: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis su iranietėmis“;
Lietuvos rytas 2012-09-07: “Lietuvos moterų ir vyrų šachmatų rinktinės patyrė nesėkmes”;
balsas.lt 2012-09-08: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis, o šachmatininkai iškovojo pergalę”;
Lietuvos žinios 2012-09-11: Saulius RAMOŠKA “Šachmatai Lietuvoje ritasi žemyn”

______________________________________________________

40th Olympiad Istanbul 2012 Open tournament
Team-Composition for federation LTU – Open
82. Lithuania (LTU / RtgAvg:2405, TB1: 11 / TB2: 203.5)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Malisauskas Vidmantas 2451 0 1 1 ½ 1 ½ 0 0 0 4 9 2427 -3,4
2 IM Beinoras Mindaugas 2346 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 1 5 9 2264 1,8
3 IM Pileckis Emilis 2443 1 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 1 6,5 10 2412 0,1
4 FM Vedrickas Tautvydas 2344 1 1 0 0 ½ ½ 0 3 7 1973 -33
5 IM Labeckas Kestutis 2378 1 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 5 9 2257 -9,9

 

40th Olympiad Istanbul 2012 Women tournament
Team-Composition for federation LTU – Women
44. Lithuania (LTU / RtgAvg:2227, TB1: 12 / TB2: 255)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Cmilyte Viktorija 2520 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ 8 10 2464 3,1
2 WGM Daulyte Deimante 2216 0 1 ½ 0 1 1 0 0 1 0 4,5 10 2193 -3,9
3 WFM Kaspute Vesta 2118 1 0 ½ 0 0 0 1,5 6 1973 -16,2
4
Ziogaite Jovita 2052 1 1 0 ½ 1 1 0 0 0 4,5 9 2067 5,7
5
Paulauskaite Gintare 2053 1 1 1 1 1 ½ 0 0 0 5,5 9 2064 16,8
Rgs 052012
 

2012 metų jaunų šachmatininkų Olimpiados interneto svetainė
Rezultatai : Tomas Laurušas; Titas Stremavičius; Tadas Vanagas; Svitojus Žygimantas; Andrius Brazdžionis.

Turkijoje Lietuvos garbę gynė Europos jaunų šachmatininkų čempionato bronzinis prizininkas Tomas Laurušas (2402), Titas Stremavičius (2195)- jis ką tik pasibaigusio Europos čempionato keturiolikmečių grupėje užėmė 15 vietą, TadasVanagas (2067), Žygimantas Svitojus (2002) ir Andrius Brazdžionis (1919). Komandos vadovas-treneris Laimutis Šolys.

PARTIJOS

Jaunų šachmatininkų (U16) pasaulinė Olimpiada (2012-08-29 -2012-09-05; Stambulas)











Rank Team Gam. + = Pts. BH. MP SB. BH.
1 Russia 10 8 2 0 29 233½ 18 209,50 186½
2 Iran 10 9 0 1 28½ 236 18 207,00 186½
3 India 10 8 0 2 25½ 234 16 176,50 186
4 Georgia 10 6 1 3 24 229½ 13 140,50 183
5 Azerbaijan 10 4 3 3 24 224 11 112,25 179
6 Greece 10 5 1 4 24 218½ 11 115,00 175½
7 Lithuania 10 5 1 4 23 236 11 118,00 190
8 Australia-Team A 10 4 3 3 23 229½ 11 114,00 182½
9 Poland 10 4 2 4 23 226½ 10 101,25 181½
10 Kazakhstan 10 4 5 1 23 217 13 135,50 177½
11 Czech Republic 10 4 2 4 22½ 213 10 102,75 169½
12 Armenia 10 4 3 3 22 232 11 116,75 186
13 Serbia 10 4 3 3 22 227½ 11 114,25 181
14 Peru 10 5 1 4 22 207½ 11 104,00 169½
15 South Africa-Team-A 10 6 0 4 21½ 196 12 106,50 156
16 Slovakia-Team B 10 5 1 4 21 183½ 11 99,00 147
17 Turkey-Istanbul 10 5 1 4 20½ 211 11 108,00 165
18 Slovakia-Team A 10 5 2 3 20½ 207½ 12 119,50 166½
19 Moldova 10 6 0 4 20½ 189 12 103,50 155
20 Turkey-Turkuaz 10 4 1 5 20 210 9 85,00 169
21 Turkmenistan 10 4 1 5 20 204 9 79,50 164
22 Turkey-Red 10 2 4 4 19½ 218½ 8 82,75 178
23 Turkey-White 10 5 1 4 19½ 185½ 11 72,75 148½
24 England 10 4 0 6 19 203 8 72,50 162½
25 Australia-Team C 10 6 1 3 18½ 181 13 89,00 138
26 Singapore 10 2 3 5 18 194 7 58,75 157
27 Denmark 10 2 3 5 17½ 180½ 7 55,50 147
28 South Africa-Team-B 10 3 3 4 17½ 178½ 9 74,25 139½
29 Kyrgyzstan 10 5 0 5 17 186½ 10 63,50 151
30 Australia-Team B 10 5 0 5 17 186 10 66,50 149
31 United Arab Emirates 10 3 1 6 17 176 7 53,75 139
32 Scotland 10 4 2 4 17 167½ 10 81,75 132½
33 Turkey-Red Girls 10 5 0 5 16½ 167 10 60,00 136
34 Malaysia 10 4 0 6 16 194 8 69,50 156
35 Lebanon 10 3 1 6 16 162 7 34,75 130½
36 Sweden 10 2 1 7 15 163 5 19,75 131½
37 Iraq 10 4 1 5 14 172 9 49,50 137½
38 Turkey-White Girls 10 1 3 6 14 160½ 5 21,25 127
39 Libya 10 1 3 6 11½ 165 5 22,50 130½
40 Bulgaria 0 0 0 0 0 130 0 0,00 104

 

 

Tomas Laurušas iškovojo sidabro medalį (Rp=2496) pirmojoje lentoje

Tomas Laurušas iškovojo   sidabro medalį pirmojoje lentoje

Rank

1 Lenta Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Akhmetov Ayan
2252
Kazakhstan
85
10
2500
2

Laurusas Tomas
2402
Lithuania
83,3
9
2496
3

Repka Christopher
2218
Slovakia-Team A
77,8
9
2355
7
4

Iovcov Valerii
2191
Moldova
72,2
9
2127
5

Dale Ari
2184
Australia-Team B
72,2
9
2053
6
FM
Chahrour Ibrahim
1953
Lebanon
72,2
9
1777
7
FM
Javanbakht Nima
2385
Iran
70
10
2459
7
8

Beradze Irakli
2331
Georgia
70
10
2339
7
9

Gundogan Cem
2012
Turkey-Istanbul
70
10
2277
7
10
IM
Eliseev Urii
2480
Russia
66,7
9
2425
6
11

Van De Venter Waldo
1914
South Africa-Team-B
62,5
8
1998
5
12
FM
Cheng Bobby
2358
Australia-Team A
61,1
9
2306
13

Thybo Jesper Sondergaard
2006
Denmark
60
10
1951
6
14

Chau Bernard
1985
Australia-Team C
56,3
8
1989
15

Narayanan Sunilduth Lyna
2328
India
55
10
2330
16

Harutyunian Tigran K.
2308
Armenia
55
10
2290
17

Nasuta Grzegorz
2275
Poland
55
10
2155
18

Pechac Jergus
2081
Slovakia-Team B
50
10
1966
5
19

Harvey Marcus R
2134
England
50
9
1932
20

Taalaibekov Tagir
1849
Kyrgyzstan
50
8
1871
4
21

Guven Baris
2015
Turkey-White
50
8
1855
4
22

Mutlu Beste
1646
Turkey-White Girls
50
8
1669
4
23
FM
Izzat Kanan
2326
Azerbaijan
45
10
2155
24
FM
Cuellar Diego
2273
Peru
45
10
2143
25

Gokerkan Cem Kaan
1845
Turkey-Turkuaz
45
10
2106
Rank

2 Lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1
FM
Chigaev Maksim
2462
Russia
77,8
9
2424
7
2

Lee Kah Meng Elgin
2000
Malaysia
72,2
9
2141
3

Yaran Siar
1904
Turkey-Istanbul
68,8
8
2181
4

Stremavicius Titas
2195
Lithuania
66,7
9
2270
6
5

Sibashvili Giorgi
2073
Georgia
66,7
9
2257
6
6

Tan Justin
2221
Australia-Team A
66,7
9
2150
6
7
FM
Das Sayantan
2305
India
65
10
2301
8

Abramciuc Marius
1990
Moldova
65
10
2003
9

Gajek Radoslaw
2200
Poland
60
10
2192
6
10

Bezuidenhout Roland
1942
South Africa-Team-A
60
10
2055
6
11

Kakabayaev Mergen
0
Turkmenistan
60
10
2010
6
12
FM
Crismann Alessandro Claudio
1766
South Africa-Team-B
56,3
8
1707
13
FM
Kowsarinia Amir
2319
Iran
55,6
9
2239
5
14

Yurtseven Melih
2126
Turkey-Red
55,6
9
2198
5
15

Petrosyan Manuel
2286
Armenia
50
10
2156
5
16
FM
Principe Alexander
2228
Peru
50
10
2056
5
17

Theodorou Nikolas
2129
Greece
50
8
1983
4
18

Nurlanov Zhakshylyk
1912
Kyrgyzstan
50
8
1866
4
19

Nuri Murad
2097
Azerbaijan
50
7
2186
20

Saiyn Zhanat
2188
Kazakhstan
45
10
2109
21

Walid Anwar
1893
United Arab Emirates
45
10
1626
22

Narenthran Savithri
1749
Australia-Team B
44,4
9
1803
4
23

Hackner Oskar A
2032
England
44,4
9
1782
4
24
CM
Ozen Bahadir
1909
Turkey-White
43,8
8
1915
25
CM
Lim De Li Derek
1863
Singapore
43,8
8
1907
Rank

3 Lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Atabayev Saparmyrat
2106
Turkmenistan
83,3
6
2051
5
2
IM
Artemiev Vladislav
2476
Russia
81,3
8
2392
3

Papasimakopoulos Alexandros
2126
Greece
75
8
2264
6
4

Erdem Atakan
1756
Turkey-Turkuaz
75
8
2201
6
5

Bolourchifard Farzad
2229
Iran
72,2
9
2346
6
FM
Gagare Shardul
2287
India
72,2
9
2311
7

Szotkowski Jakub
2109
Czech Republic
72,2
9
2080
8

Gorbanovsky Oleg
1968
Moldova
66,7
9
2052
6
9

Arat Ufuk Sezen
2124
Turkey-Red
62,5
8
2199
5
10

Aksoy Ayca
1696
Turkey-Red Girls
62,5
8
1824
5
11

Mccusker Andrew
1659
Scotland
62,5
8
1549
5
12

Kumsiashvili Nikoloz
2097
Georgia
61,1
9
1974
13

Torosyan Norayr
2188
Armenia
60
10
2184
6
14

De Abreu Roberto N
1970
South Africa-Team-A
60
10
1967
6
15

Haring Viktor
2049
Slovakia-Team B
60
10
1931
6
16
WFM
Setiabudi Megan
1801
Australia-Team C
57,1
7
1825
4
17

Benzetsel Ekim
1838
Turkey-White
57,1
7
1793
4
18

Zhang Roy Yinian
1861
England
57,1
7
1760
4
19

Sadikhov Ulvi
2171
Azerbaijan
55
10
2138
20

Vanagas Tadas
2067
Lithuania
50
9
2123
21

Radovanovic Nikola
2184
Serbia
50
7
2068
22

Serikbay Chingiz
2017
Kazakhstan
45
10
2006
23
WFM
Paredes Bustamante Paula
1893
Peru
45
10
1964
24

Takacs Laszlo
2164
Slovakia-Team A
44,4
9
1971
4
25

Lim De Dao Linson
1810
Singapore
43,8
8
1800
Rank

4 lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Mousavi Seyed Khalil
2224
Iran
91,7
6
2487
2

Pirverdiyev Agil
2179
Azerbaijan
90
10
2355
9
3
WFM
Felix Vega Aurora Edith
1896
Peru
80
10
2162
8
4

Kraemer Ina
0
Sweden
77,8
9
1489
7
5

Cukrowski Filip
2154
Poland
75
10
2069
6

Vucinic Gojko
2237
Serbia
72,2
9
2230
7

Sanzhaev Darsen
2335
Russia
71,4
7
2261
5
8

Ladopoulos Dimitrios
2027
Greece
68,8
8
2052
9

Haman Jakub
2137
Czech Republic
66,7
9
2065
6
10

Spacek Oliver
1945
Slovakia-Team B
65
10
1656
11

Hamdan Marshool
1749
United Arab Emirates
62,5
8
1655
5
12

Tilessov Danat
1871
Kazakhstan
61,1
9
2102
13

Nayhebaver Martin
2124
Slovakia-Team A
60
10
1989
6
14

Temizkan Denizcan
1794
Turkey-White
57,1
7
1896
4
15

Matheson Laurence
2140
Australia-Team A
56,3
8
2094
16

Al Sori Mohamed
1749
Libya
55,6
9
1603
5
17

Kanjaryan Vladimir
2091
Armenia
55
10
1984
18

Darling Simeon C.
0
South Africa-Team-A
50
10
1729
5
19
CM
Yuksel Atilla Koksal
2028
Turkey-Red
50
9
2057
20

Rabeea Sabah Nori
1860
Iraq
50
9
1443
21

Ozbay Ece
1383
Turkey-White Girls
50
7
1443
22

Khomeriki Nino
2030
Georgia
43,8
8
1914
23

Moharir Sandip
0
South Africa-Team-B
43,8
8
1593
24

Deary Daniel
0
Scotland
43,8
8
1580
25

Svitojus Zygimantas
2002
Lithuania
42,9
7
1946
3

 

Rank

Atsarginiai; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1
FM
Dimic Pavle
2155
Serbia
75
8
2236
6
2
FM
Lorparizangeneh Shahin
2201
Iran
75
6
2300
3

Ding Tze How Dilwen
1710
Malaysia
71,4
7
1692
5
4

Chen Pengyu
2129
Australia-Team A
68,8
8
1846
5

Vavulin Maksim
2292
Russia
64,3
7
2209
6

Akash Pc Iyer
2182
India
64,3
7
2170
7

Kalogridakis Georgios
2017
Greece
62,5
8
2063
5
8

Dobes Vojtech
2060
Czech Republic
57,1
7
1736
4
9

Ayazmali Gizem
1612
Turkey-Red Girls
57,1
7
1541
4
10

Moller Sophus Mechlenburg
1784
Denmark
56,3
8
1747
11

Lee Qing Aun
1643
Singapore
56,3
8
1577
12

Noel Daniel
0
England
56,3
8
1369
13

Ozgur Tibet Kagan
1653
Turkey-Istanbul
50
8
1769
4
14

Roy Zak
0
Scotland
50
8
1304
4
15

Tan Cenker Eren
1639
Turkey-Turkuaz
50
5
1715
16

Gu Shirley
0
Australia-Team C
42,9
7
1415
3
17

Dovletov Hajugurban
0
Turkmenistan
35,7
7
1673
18

Brazdzionis Andrius
1919
Lithuania
33,3
6
1957
2
19

Dogan Sevval
1659
Turkey-White
33,3
6
1215
2
20

Zwayed Mohamed
0
Libya
31,3
8
1386
21

De La Rey Sean-Luc
1611
South Africa-Team-B
31,3
8
1353
22

Dedebas Emre Emin
1841
Turkey-Red
30
5
1865
23

Shkar Hamid Abdullah
0
Iraq
30
5
1040
24

Yildiz Gunes
0
Turkey-White Girls
0
7
619
0

 

 

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė: Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tadas Vanagas; Tomas Laurušas; Andrius Brazdžionis

 

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys. Žygimanto Svitojaus nuotrauka.

 

__________ Lietuvos žiniasklaida   _______________

Lietuvos žinios 2012-08-29 “Iš čempionato – į olimpiadą”;
Lietuvos žinios 2012-08-31 “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos rytas 2012-08-31 “Šešiolikmečių šachmatų olimpiadoje lietuviai nugalėjo pakilo į 5 vietą”
Lietuvos žinios 2012-09-01 “Lietuvos šachmatininkai pakilo”
Lietuvos rytas 2012-09-05 “Lietuvos šešiolikmečiai šachmatų olimpiadoje užėmė 7 vietą”

Bal 122012
 

2012 metų Lietuvos šachmatų čempionato nuostatai

Lietuvos šachmatų 2012 metų čempionato finale, vykusiame 2012 metų balandžio 21-29 dienomis Vilniuje viešbutyje “Crowne Plaza Vilnius”, dėl medalių ir garbės atstovauti Lietuvai Pasaulio šachmatų olimpiadoje, varžėsi 10 pajėgiausių Lietuvos šachmatininkų: 2 didmeistriai, 4 tarptautiniai meistrai, 2 FIDE meistrai. Lietuvos šachmatų čempionu tapo didmeistris Aloyzas Kveinys (ELO 2512; gimęs 1962 m.) ; antrąją vietą užėmė didmeistris Vidmantas Mališauskas (ELO 2462; gimęs 1963 m.) ; trečiąją vietą – tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras (ELO 2342; gimęs 1987 m.). Teisę atstovauti Lietuvai iškovojo ir ketvirtąją vietą užėmęs tarptautinis meistras Emilis Pileckis (2453; gimęs 1990 m.) bei penktąją vietą užėmęs FIDE meistras Tautvydas Vedrickas (2329;gimęs 1990 m.).

2012 metų Lietuvos  šachmatų čempionato   rezultatai: 
(2012 metų Lietuvos šachmatų čempionato teisėjai:
tarptautinės kategorijos arbitras Gintautas Jurgis Plungė
ir  FIDE arbitras tarptautinės kategorijos šachmatų renginių organizatorius  Arvydas Baltrūnas)

Rank
SNo.

Name
Rtg
Pts
Wins
SB
Rtg+/-
Rp
1
1
GM
Kveinys Aloyzas
2512
4
27,00
2
2521
2
5
GM
Malisauskas Vidmantas
2462
6
3
25,25
3
2486
3
4
IM
Beinoras Mindaugas
2353
2
24,00
12
2453
4
6
IM
Pileckis Emilis
2448
2
19,50
-10
2362
5
9
FM
Vedrickas Tautvydas
2318
2
18,50
11
2377
6
3
IM
Labeckas Kestutis
2407
4
1
16,50
-10
2324
7
2

Laurusas Tomas
2360
4
3
15,75
-5
2329
8
10
FM
Zickus Simonas
2283
2
14,25
3
2301
9
8

Kalvaitis Sigitas
2258
2
14,25
7
2303
10
7
IM
Dambrauskas Virginijus
2307
3
0
15,50
-10
2253

 

[kml_flashembed movie=”/pgn/2012/LTU/LTU_CC2012/chesstheatre_gui.swf” base=”/pgn/2012/LTU/LTU_CC2012/” height=”360″ width=”590″ /]

_________________________________
Žiniasklaida:

2012-04-21; sportas.delfi.lt: Šeštadienį Vilniuje prasideda Lietuvos šachmatų čempionato finalas
2012-04-22; www.lrytas.lt: Vilniuje prasidėjo Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalinis etapas 

2012-o4-29: www.lrytas.lt: A. Kveinys ir D. Daulytė – Lietuvos šachmatų čempionai
2012-04-29: www.respublika.lt: Lietuvos šachmatų čempionai – A.Kveinys ir D.Daulytė
2012-04-30: www.15min.lt: Lietuvos šachmatų čempionais tapo Aloyzas Kveinys ir Deimantė Daulytė 
2012-05-02: www.ve.lt: Klaipėdiečiui šachmatininkui – istorinė pergalė

Kauno šachmatų klubo “Margiris” “šachmatinis” komentaras: Vilniuje paaiškėjo naujieji Lietuvos čempionai

2012-05-05: www.respublika.lt :  A.Kveinys: „Sunku rasti darbą Lietuvoje“