Rgp 042014
 

Trumsėje (Norvegija) 2014 m. rugpjūčio 1-14 dienomis vyko 41-oji Pasaulinė šachmatų olimpiada. Oficiali svetainė – https://chess24.com/en/olympiad2014

Lietuvai atstovavo:

Vyrų (“open”) rinktinė

LT-BY

 33. Lithuania (LTU / Reit. vidurk.:2508, Kapitonas: SIDABRAS Jonas / PR1: 12 / PR2: 189.5)
Lent. Pavardė Reit. Fed. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tšk. Dalyviai Ra. w we w-we K reit. +/-
1 GM Sulskis Sarunas 2544 LTU 0 ½ ½ 1 ½ ½ 0 3.0 7 2487 3 3.45 -0.45 10 -4.5
2 GM Rozentalis Eduardas 2606 LTU 1 1 1 ½ 0 1 1 5.5 7 2657 5.5 4.92 0.58 10 5.8
3 IM Laurusas Tomas 2435 LTU 1 ½ 1 1 1 ½ 1 1 7.0 8 2612 7 5.44 1.56 10 15.6
4 IM Beinoras Mindaugas 2402 LTU 1 ½ 1 0 ½ 0 1 4.0 7 2258 4 5.06 -1.06 10 -10.6
5 IM Pileckis Emilis 2447 LTU 1 0 1 1 ½ 1 0 4.5 7 2346 4.5 4.99 -0.49 10 -4.9

 

Moterų rinktinė

LTU-SWE

 34. Lithuania (LTU / Reit. vidurk.:2208, Kapitonas: SAKALAUSKAS Vaidas / PR1: 11 / PR2: 186.5)
Lent. Pavardė Reit. Fed. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tšk. Dalyviai Ra. w we w-we K reit. +/-
1 WGM Daulyte Deimante 2386 LTU 1 1 1 ½ 0 ½ ½ 1 5.5 8 2404 5.5 5.06 0.44 10 4.4
2 WIM Zaksaite Salomeja 2170 LTU 1 ½ 1 1 0 ½ 1 1 6.0 8 2288 6 4.68 1.32 20 26.4
3 WFM Domarkaite Laima 2160 LTU ½ 0 ½ 0 0 1 2.0 6 1916 2 3.73 -1.73 20 -34.6
4 Batkovskyte Dominyka 2117 LTU 1 0 ½ ½ 1 0 ½ 3.5 7 2056 3.5 3.86 -0.36 20 -7.2
5 Vanagaite Giedre 2032 LTU 1 1 0 1 ½ ½ 1 5.0 7 2023 5 4.80 0.20 40 8.0

Vyrų komandinės varžybos:

Rezultatai, tiesioginė partijų transliacija

Moterų komandinės varžybos:
Rezultatai, tiesioginė partijų transliacija

 

Už Poliarinio rato įpusėjo Šachmatų olimpiada

5-ajame Šachmatų olimpiados, vykstančios Tromsėje (Norvegija), rate Lietuvos vyrų rinktinė (47 starto numeris) žaidė prieš Iraną (39 starto numeris). Atkakliame mače M.Beinoras (FIDE reitingas 2402) juodaisiais prie 3-iosios lentos nusileido P.Idani (2499), o kitos šio mačo partijos baigėsi lygiosiomis:  Š.Šulskis (2544) pasidalijo tašką su E.Ghaem Maghami (2594), E.Rozentalis (2606) su E.Moradiabadi (2598), o E.Pileckis (2447) su H.Toufighi. Lietuvos komanda patyrė pralaimėjimą minimaliu rezultatu 1,5:2,5.

Po sužaistų 5 olimpiados ratų Lietuvos rinktinė savo sąskaitoje turėjo 6 mačų taškus iš 10 galimų ir užėmė 46 vietą tarp 177 komandų. Latvijos rinktinė su 7 mačų taškais užėmė 32-ąją vietą, Lenkijos rinktinė taip pat su 7 mačų taškais užėmė 30-ąją vietą, o Baltarusijos komanda su 8 mačų taškais buvo 22-oje turnyrinės lentelės vietoje. Bendrojoje olimpiadoje net 7 komandos – Azerbaidžanas, Serbija, Kazachstanas, Bulgarija,Kuba, Uzbekija bei Gruzija turėjo po 9 tšk. ir dalijosi pirmąją vietą. Rusijos rinktinė su 8 mačų taškais buvo 8-oje vietoje, o tiek pat taškų turėjusi olimpinių čempionų titulą ginanti Armėnijos rinktinė pagal papildomus rodiklius buvo 17-a.

Tromsėje lygiagrečiai vykstančioje Moterų olimpiadoje 6 rate lietuvės taip pat nusileido Armėnijos moterų komandai rezultatu 1:3. Be pralaimėjimų pirmojoje lentoje rungtyniaujanti Deimantė Daulytė (rtg. 2386) partiją su Elina Danielian (2490) baigė lygiosiomis. Taip pat baigėsi ir Dominykos Batkovskytės (2117) partija su Marija Kursova (2313) prie 4-osios lentos. Tačiau vidurinėse mačo lentose lietuvės patyrė pralaimėjimus: Salomėja Zaksaitė (2170) pralaimėjo Lilit Mkrtčian (2453), o Laima Domarkaitė (2160) – Lilit Galojan (2275).

Po 5-ojo olimpiados rato lietuvės turėjo 6 mačų taškus iš 10 galimų ir užėmė 49 poziciją tarp 136 moterų rinktinių. Latvės buvo 30-oje vietoje (7 tšk.), lenkės, turėdamos 9 tšk. buvo aukštoje 5-oje vietoje. Baltarusės, kaip ir lietuvės buvo surinkusios 6 mačų taškus, tačiau pagal papildomus rodiklius  buvo 31-os.

Sužaidus 5 ratus iš 11 reglamentu nustatytų, Moterų olimpiadoje visus galimus 10 tšk. iškovojo 3 rinktinės – Kinija, Vengrija ir Rusija. Kitame, 6-ajame rate kinės žais prieš Vengriją, o olimpinių čempionių titulą ginančios rusės kovos su tašku mažiau turinčia Serbija.

Pagal olimpiados reglamentą ketvirtadienį visos komandos ilsėjosi. Olimpiados 6 ratas vyks penktadienį. Lietuvos vyrų rinktinė bus favoritais mače prieš 124 starto numerį turintį Surinamą. Lietuvos moterų rinktinei (36 st. nr.) 6-ojo rato burtai lėmė Tadžikijos (83 st. nr.) rinktinę.

*   ***   *****   ***   *

Po dešimties ratų abi Lietuvos rinktinės turi po 13 mačų taškų (6 pergalės, 1 lygiosios ir 3 pralaimėjimai).
Vyrų (‘open’) komanda žengia aukštoje 33 vietoje, o moterų – 24-oje.

Vyrai paskutiniame rate susitiks su pajėgia Turkijos komanda, o moterys – Baltarusijos rinktine.

Round 11 on 2014/08/14 at 11:00
Bo. 26
   Turkey (TUR)
47
   Lithuania (LTU)
0 : 0
19.1 GM Solak, Dragan GM Sulskis, Sarunas
19.2 GM Esen, Baris GM Rozentalis, Eduardas
19.3 GM Can, Emre IM Laurusas, Tomas
19.4 GM Ipatov, Alexander IM Beinoras, Mindaugas

 

Round 11 on 2014/08/14 at 11:00
Bo. 36
   Lithuania (LTU)
40
   Belarus (BLR)
0 : 0
11.1 WGM Daulyte, Deimante IM Ziaziulkina, Nastassia
11.2 WIM Zaksaite, Salomeja FM Stetsko, Lanita
11.3 Batkovskyte, Dominyka Nevioselaya, Maria
11.4 Vanagaite, Giedre Kaliadzich, Maryia

Palinkėkime sėkmės!

 

Dešimtasis 41-osios šachmatų olimpiados ratas: lietuvės nugali itales

Priešpaskutiniajame 10-ajame Šachmatų olimpiados, vykstančios Trumsėje (Norvegija) rate Lietuvos rinktinė (47 starto numeris) kovojo su sėkmingai olimpiadoje žaidžiančia Kataro (57 starto numeris) rinktine. Mačas pasižymėjo lietuvių diktuojama iniciatyva, tačiau baigėsi 2:2. Lietuvos čempionas Š.Šulskis (FIDE reitingas 2544) partiją prieš M. Al-Modiakhi (2549) baigė lygiosiomis.

Prie 2-os lentos puikiai Trumsėje rungtyniaujantis E.Rozentalis (2606) juodosiomis figūromis įveikė M.Al-Sayedą (2505).

Gerus šansus dar vienai pergalei turėjo T.Laurušas (2435), žaidęs prieš Pasaulio moterų eks-čempionę Žu Čen (2461), tačiau patirtis padėjo kinų kilmės Kataro žaidėjai išvengti pralaimėjimo. Paskutinėje lentoje E.Pileckis (2447) nusileido galingai Tromsėje žaidžiančiam H. Aziz Nezadui (2365).

Moterų olimpiados 10 rate Lietuvos merginos (36 starto numeris) žaidė didelės svarbos sportinį mačą su Italija (31 st.arto numeris). Įtemptame mače lemiamą pergalę lietuvėms pelnė moterų tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė (2170), prie 2-osios lentos baltosiomis figūromis įveikusi Mariną Brunello (2281). Kitos ilgos ir permainingos šio mačo partijos D.Daulytė (2386) – O.Zimina (2327), D.Batkovskytė (2117) – E.Sedina (2291) ir G.Vanagaitė (2032) – T.Gueci (2074) baigėsi lygiosiomis. Lietuvės šventė sunkią, tačiau labai svarbią pergalę 2,5:1,5.

Trečiadienis olimpiadoje buvo poilsio diena prieš paskutinįjį 11-ąjį ratą, įvyksiantį ketvirtadienį. Lietuvos vyrų rinktinė turėjo 13 mačo taškų iš 20 galimų ir buvo 33 olimpinės lentelės vietoje tarp 177 komandų. Paskutinįjį mačą Lietuvos vyrai žais prieš Turkiją, esančią 29 vietoje (26-as starto numeris). Lietuvos moterys prieš paskutinįjį ratą taip pat turėjo 13 tšk. ir buvo 24-oje vietoje tarp 136 Moterų šachmatų olimpiados dalyvių. Paskutiniajame rate lietuvės susitinka su Baltarusija, esančia 18-oje vietoje (40 st. nr.).

Likus vienam ratui iki olimpiados pabaigos, Bendrojoje olimpiadoje pirmavo Kinija, turėjusi 17 tšk. Antri buvo vengrai (16 tšk.), o jiems įkandin žengė net 8 komandos, turėjusios po 15 mačo taškų. Moterų olimpiadoje vis dar pirmavo rusės (18 tšk.), 10 rate patyrusios pirmąjį pralaimėjimą 1,5:2,5 prieš Ukrainą. Šis Rusijos kluptelėjimas atgaivino aukso medalių viltis tiek Ukrainai, tiek Kinijai, po dešimtojo rato turinčioms po 17 tšk.

 

Vienuoliktasis, paskutinysis 41-osios šachmatų olimpiados ratas: Lietuvos merginos įveikia Baltarusijos rinktinę 3:1, vyrų rinktinė po įtemptos kovos nusileidžia Turkijos ekipai 1:3

Vyrai finišuoja 49-i (13 mačų taškų, padalinta 35-60 vietos), merginos iškovoja aukštą 18-ąją vietą (15 mačų taškų, padalinta 10-18 vietos).

Sveikiname!

Galutinė vietų padėtis po 11 ratų – Vyrai (‘open’,pirmasis pusšimtis komandų)

Vt. SNr. Komanda Komanda Dalyviai   +   =   –  PR1  PR2  PR3  PR4
1 7 China CHN 11 8 3 0 19 422.5 31.5 155.00
2 5 Hungary HUN 11 7 3 1 17 372.0 29.0 152.00
3 19 India IND 11 7 3 1 17 371.5 30.5 140.00
4 1 Russia RUS 11 7 3 1 17 352.0 28.5 146.00
5 8 Azerbaijan AZE 11 7 3 1 17 345.0 28.0 149.00
6 2 Ukraine UKR 11 6 4 1 16 377.5 29.0 145.00
7 13 Cuba CUB 11 7 2 2 16 361.0 29.5 145.00
8 4 Armenia ARM 11 6 4 1 16 350.5 28.5 146.00
9 9 Israel ISR 11 7 2 2 16 348.0 28.0 143.00
10 17 Spain ESP 11 7 2 2 16 334.5 28.0 142.00
11 27 Belarus BLR 11 7 2 2 16 304.5 27.0 136.00
12 11 Netherlands NED 11 6 3 2 15 367.5 29.5 148.00
13 3 France FRA 11 7 1 3 15 357.5 28.5 151.00
14 6 United States of America USA 11 6 3 2 15 348.0 28.0 143.00
15 15 Poland POL 11 7 1 3 15 335.5 28.5 140.00
16 29 Serbia SRB 11 6 3 2 15 324.0 27.5 147.00
17 33 Uzbekistan UZB 11 7 1 3 15 320.5 25.5 149.00
18 35 Argentina ARG 11 7 1 3 15 316.0 28.0 136.00
19 22 Peru PER 11 7 1 3 15 313.0 28.0 130.00
20 32 Romania ROU 11 6 3 2 15 310.0 27.5 137.00
21 26 Turkey TUR 11 6 3 2 15 295.5 27.5 127.00
22 30 Brazil BRA 11 7 1 3 15 291.5 28.5 127.00
23 38 Egypt EGY 11 7 1 3 15 284.0 28.0 127.00
24 24 Croatia CRO 11 7 0 4 14 343.0 28.5 142.00
25 18 Bulgaria BUL 11 6 2 3 14 335.5 26.5 152.00
26 16 Czech Republic CZE 11 6 2 3 14 324.5 27.0 143.00
27 31 Vietnam VIE 11 5 4 2 14 324.0 28.5 138.00
28 10 England ENG 11 6 2 3 14 314.0 27.0 140.00
29 14 Norway NOR 11 6 2 3 14 309.5 25.5 138.00
30 12 Germany GER 11 4 6 1 14 304.5 26.5 140.00
31 60 Australia AUS 11 6 2 3 14 275.0 26.0 129.00
32 56 Finland FIN 11 6 2 3 14 272.5 28.0 121.00
33 34 Sweden SWE 11 7 0 4 14 270.5 25.0 130.00
34 95 Kyrgyzstan KGZ 11 7 0 4 14 247.5 29.0 111.00
35 23 Latvia LAT 11 5 3 3 13 297.0 24.5 140.00
36 25 Greece GRE 11 6 1 4 13 293.0 26.5 129.00
37 36 Slovakia SVK 11 5 3 3 13 289.5 26.0 128.00
38 28 Slovenia SLO 11 6 1 4 13 288.5 27.0 123.00
39 43 Iceland ISL 11 5 3 3 13 284.5 27.0 129.00
40 42 Bosnia & Herzegovina BIH 11 4 5 2 13 281.5 26.0 124.00
41 64 Colombia COL 11 5 3 3 13 276.0 28.5 118.00
42 49 Kazakhstan KAZ 11 5 3 3 13 275.5 24.0 142.00
43 72 Indonesia INA 11 6 1 4 13 274.5 25.5 131.00
44 21 Georgia GEO 11 5 3 3 13 272.0 24.5 140.00
45 57 Qatar QAT 11 5 3 3 13 268.5 25.5 135.00
46 52 Philippines PHI 11 5 3 3 13 268.0 25.0 127.00
47 61 Venezuela VEN 11 6 1 4 13 266.0 25.5 127.00
48 39 Iran IRI 11 6 1 4 13 265.0 25.5 129.00
49 47   Lithuania LTU 11 6 1 4 13 263.5 27.0 122.00
50 46 Mexico MEX 11 6 1 4 13 263.5 25.5 128.00

Galutinė vietų padėtis po 11 ratų -Moterys (pirmasis pusšimtis komandų)

Vt. SNr. Komanda Komanda Dalyviai   +   =   –  PR1  PR2  PR3  PR4
1 2 Russia RUS 11 10 0 1 20 420.5 32.0 154.00
2 1 China CHN 11 8 2 1 18 406.0 32.5 149.00
3 3 Ukraine UKR 11 8 2 1 18 383.0 28.5 156.00
4 4 Georgia GEO 11 8 1 2 17 390.0 32.0 145.00
5 10 Armenia ARM 11 8 1 2 17 350.5 29.0 142.00
6 17 Kazakhstan KAZ 11 8 1 2 17 320.0 27.0 143.00
7 8 Poland POL 11 7 2 2 16 362.0 26.5 152.00
8 7 United States of America USA 11 7 2 2 16 339.5 29.5 139.00
9 12 Germany GER 11 8 0 3 16 304.0 26.5 143.00
10 5 India IND 11 6 3 2 15 380.0 30.5 143.00
11 6 Romania ROU 11 7 1 3 15 353.5 27.5 137.00
12 9 France FRA 11 7 1 3 15 351.5 27.5 157.00
13 11 Spain ESP 11 6 3 2 15 346.5 28.0 145.00
14 14 Bulgaria BUL 11 7 1 3 15 334.5 30.0 139.00
15 16 Netherlands NED 11 7 1 3 15 311.0 27.0 139.00
16 28 Mongolia MGL 11 7 1 3 15 307.0 29.0 131.00
17 18 Slovakia SVK 11 7 1 3 15 302.5 27.5 133.00
18 36   Lithuania LTU 11 7 1 3 15 291.0 27.5 126.00
19 20 Vietnam VIE 11 6 2 3 14 339.5 28.0 141.00
20 21 Iran IRI 11 6 2 3 14 328.0 30.0 129.00
21 27 Czech Republic CZE 11 7 0 4 14 319.5 28.5 135.00
22 26 Israel ISR 11 7 0 4 14 310.5 30.0 124.00
23 22 Azerbaijan AZE 11 7 0 4 14 291.5 26.5 139.00
24 42 Switzerland SUI 11 7 0 4 14 283.5 27.0 128.00
25 38 Norway NOR 11 7 0 4 14 268.5 26.5 124.00
26 24 Argentina ARG 11 7 0 4 14 259.0 26.0 129.00
27 40 Belarus BLR 11 6 1 4 13 300.0 27.0 134.00
28 29 Sweden SWE 11 4 5 2 13 293.5 26.5 132.00
29 15 Serbia SRB 11 6 1 4 13 291.0 23.5 151.00
30 19 Cuba CUB 11 6 1 4 13 287.5 25.5 136.00
31 32 Greece GRE 11 6 1 4 13 285.5 26.5 126.00
32 51 Australia AUS 11 6 1 4 13 285.0 28.5 122.00
33 35 Croatia CRO 11 6 1 4 13 279.5 26.0 132.00
34 30 Colombia COL 11 6 1 4 13 276.5 25.5 138.00
35 46 Uzbekistan UZB 11 5 3 3 13 276.0 26.5 127.00
36 33 Turkey TUR 11 5 3 3 13 269.5 25.5 135.00
37 59 Egypt EGY 11 6 1 4 13 258.5 26.0 120.00
38 37 Slovenia SLO 11 6 1 4 13 255.5 25.5 120.00
39 25 Latvia LAT 11 6 1 4 13 255.0 23.5 130.00
40 39 England ENG 11 5 3 3 13 243.5 24.5 118.00
41 45 Canada CAN 11 6 1 4 13 236.5 26.0 114.00
42 34 Austria AUT 11 6 1 4 13 223.5 23.0 124.00
43 61 Belgium BEL 11 6 1 4 13 219.0 24.0 119.00
44 50 Brazil BRA 11 6 1 4 13 189.5 21.0 127.00
45 13 Hungary HUN 11 6 0 5 12 289.0 25.0 149.00
46 54 Montenegro MNE 11 5 2 4 12 248.0 25.5 124.00
47 41 Bosnia & Herzegovina BIH 11 6 0 5 12 240.0 24.5 120.00
48 47 Estonia EST 11 6 0 5 12 237.0 24.5 123.00
49 75 Paraguay PAR 11 4 4 3 12 226.5 24.0 117.00
50 83 Tajikistan TJK 11 6 0 5 12 226.0 24.0 119.00

Nonos Gaprindašvili taurė. Pajėgiausia federacija = suma (open + women)

Vt. Komanda  PR1  PR2  PR3  PR4
1 China 37 828.5 64.0 304.00
2 Russia 37 772.5 60.5 300.00
3 Ukraine 34 760.5 57.5 301.00
4 Armenia 33 701.0 57.5 288.00
5 India 32 751.5 61.0 283.00
6 Poland 31 697.5 55.0 292.00
7 United States of America 31 687.5 57.5 282.00
8 Spain 31 681.0 56.0 287.00
9 Azerbaijan 31 636.5 54.5 288.00
10 France 30 709.0 56.0 308.00
11 Netherlands 30 678.5 56.5 287.00
12 Romania 30 663.5 55.0 274.00
13 Georgia 30 662.0 56.5 285.00
14 Israel 30 658.5 58.0 267.00
15 Germany 30 608.5 53.0 283.00
16 Kazakhstan 30 595.5 51.0 285.00
17 Bulgaria 29 670.0 56.5 291.00
18 Hungary 29 661.0 54.0 301.00
19 Cuba 29 648.5 55.0 281.00
20 Belarus 29 604.5 54.0 270.00
21 Argentina 29 575.0 54.0 265.00
22 Vietnam 28 663.5 56.5 279.00
23 Czech Republic 28 644.0 55.5 278.00
24 Serbia 28 615.0 51.0 298.00
25 Uzbekistan 28 596.5 52.0 276.00
26 Slovakia 28 592.0 53.5 261.00
27 Norway 28 578.0 52.0 262.00
28 Turkey 28 565.0 53.0 262.00
29   Lithuania 28 554.5 54.5 248.00
30 Egypt 28 542.5 54.0 247.00

Paaiškinimas:
Papildomas rodiklis 1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Papildomas rodiklis 2: Olympiad-Sonneborn-Berger-Tie-Break without lowest result (Khanty-Mansiysk)
Papildomas rodiklis 3: points (game-points)
Papildomas rodiklis 4: Sum Matchpoints (2,1,0) without lowest result (Olympiad Khanty-Mansiysk)

LŠF informacija

 

 

Rgs 102012
 

Pasaulio šachmatų Olimpiada 2012
Oficiali svetainė
Lietuvos šachmatininkų rinktinės;
REZULTATAI : LTU open ; LTU moterys

Olimpiadoje varžėsi šachmatininkai iš 158 valstybių .

Lietuvai atstovavo
Lietuvos atvira rinktinė: didmeistris Vidmantas Mališauskas (gim. 1963 m., ELO koeficientas 2451), tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras (gim. 1987 m., ELO 2346), tarptautinis meistras Emilis Pileckis (gim. 1990 m., ELO 2443), tarptautinis meistras Kęstutis Labeckas (gim. 1988 m., ELO 2378), FIDE meistras Tautvydas Vedrickas (gim. 1990 m., ELO 2344), treneris IA Jonas Sidabras
ir Lietuvos moterų rinktinė:didmeistrė Viktorija Čmilytė (gim. 1983 m., ELO 2520), moterų didmeistrė Deimantė Daulytė (gim. 1989 m., ELO 2216), FIDE moterų meistrė Vesta Kasputė (gim. 1984 m., ELO 2118), Gintarė Paulauskaitė (gim. 1991 m., ELO 2053), Jovita Žiogaitė (gim. 1986 m., ELO 2052), treneris IM Vaidas Sakalauskas.
Lietuvos delegacijos vadovas Josifas Buršteinas; FIDE kongrese ir ECU generalinėje asamblėjoje Lietuvai atstovavo IM Antanas Zapolskis.

 40-oje FIDE Pasaulio šachmatų Olimpiadoje dalyvauja ir daugiau lietuvių: Irena Karsokaitė ir Violeta Benkunskienė – atstovauja tarptautinės aklųjų ir silpnaregių  šachmatų asociacijos (IBCA) olimpinei rinktineiMonika Gedvilaitė –  atstovauja Airijai (pirmoji Airijos olimpinės moterų rinktinės lenta); 2012 metų Lietuvos čempionas GM Aloyzas Kveinys – Irano olimpinės  moterų rinktinės kapitonas; 2011 metų Lietuvos čempionas GM Šarūnas Šulskis Škotijos olimpinės rinktinės kapitonas.

2012-08-28  1r    GanaLietuva    0:4 ;                 moterys   TunisasLietuva   0:4
2012-08-29  2r    JAVLietuva      3.5:0.5            moterys   LietuvaSlovakija 1.5:2.5
2012-08-30  3r   Lietuva – Sirija    3.5:0.5           moterys   ČilėLietuva 0.5:3.5
2012-08-31  4r     LietuvaKirgizija  1.5:2.5          moterys   VietnamasLietuva 3:1
2012-09-01  5r     KazachstanasLietuva   2:2       moterys   LietuvaAlžyras   2.5:1.5
2012-09-03  6r    LietuvaKosta Rika     1.5:2.5    moterys  Lietuva – Suomija 4:0
2012-09-04  7r    AndoraLietuva 1:3                moterys  OlandijaLietuva 1.5:2.5
2012-09-05  8r    IndonezijaLietuva  3.5:0.5       moterys  LietuvaIranas 2:2
2012-09-06  9r   LietuvaTunisas       1.5:2.5           moterys IspanijaLietuva 3.5:0.5
2012-09-07 10r   Nepalas –  Lietuva     1.5:2.5       moterys LietuvaLatvija 2:2
2012-09-09 11r  LietuvaLiuksemburgas 3:1                moterys LietuvaVengrija 0.5:3.5

Open turnyro nugalėtojais tapo Armėnijos šachmatininkai;  moterų turnyro nugalėtojos – Rusijos šachmatininkės.
Lietuvos moterų rinktinė iškovojo 44 vietą, o Lietuvos vyrų rinktinė tenkinosi 82 vieta.
Viktorija Čmilytė – 12-ta tarp pirmosios lentos šachmatininkių; Gintarė Paulauskaitė – 14-ta tarp penktosios lentos šachmatininkių.
Gintarė Paulauskaitė ir Jovita Žiogaitė įvykdė kandidačių į moterų meistres normas.
Didmeistrio Lietuvos čempiono Aloyzo Kveinio vadovaujamos Irano šachmatininkės iškovojo 9 vietą; didmeistrio Lietuvos eksčempiono Šarūno Šulskio vadovaujami Škotijos šachmatininkai – 76 vieta; Monika Gedvilaitė, atstovaujanti Airijai, įvykdė moterų FIDE meistrės normą.

_________     Lietuvos žiniasklaida    _________

Lietuvos žinios 2012-08-28: Jūratė Žemaitytė “Lietuvos didmeistriai – su skirtingomis vėliavomis”;
Lietuvos rytas 2012-08-29: “Lietuvos šachmatininkai olimpiadą pradėjo pergalingai”;
Lietuvos žinios 2012-08-31: “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos žinios 2012-09-01: “Lietuvos šachmatininkai pakilo”;
Lietuvos rytas 2012-09-04: “Lietuvos šachmatininkės nugalėjo Suomijos atstoves“;
Delfi 2012-09-04: “Lietuvos moterų rinktinė pasaulio šachmatų olimpiadoje iškovojo ketvirtą pergalę“;
etaplius.lt 2012-09-05: “Šachmatininkės įveikė olandes, šachmatininkai – Andoros ekipą”;
Lietuvos žinios  2012-09-06: “Šachmatininkės didina apsukas”;
Respublika 2012-09-06: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis su iranietėmis“;
Lietuvos rytas 2012-09-07: “Lietuvos moterų ir vyrų šachmatų rinktinės patyrė nesėkmes”;
balsas.lt 2012-09-08: “Lietuvos šachmatininkės sužaidė lygiosiomis, o šachmatininkai iškovojo pergalę”;
Lietuvos žinios 2012-09-11: Saulius RAMOŠKA “Šachmatai Lietuvoje ritasi žemyn”

______________________________________________________

40th Olympiad Istanbul 2012 Open tournament
Team-Composition for federation LTU – Open
82. Lithuania (LTU / RtgAvg:2405, TB1: 11 / TB2: 203.5)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Malisauskas Vidmantas 2451 0 1 1 ½ 1 ½ 0 0 0 4 9 2427 -3,4
2 IM Beinoras Mindaugas 2346 1 0 ½ ½ 0 1 0 1 1 5 9 2264 1,8
3 IM Pileckis Emilis 2443 1 ½ 1 0 1 ½ 0 ½ 1 1 6,5 10 2412 0,1
4 FM Vedrickas Tautvydas 2344 1 1 0 0 ½ ½ 0 3 7 1973 -33
5 IM Labeckas Kestutis 2378 1 0 ½ 0 1 ½ ½ ½ 1 5 9 2257 -9,9

 

40th Olympiad Istanbul 2012 Women tournament
Team-Composition for federation LTU – Women
44. Lithuania (LTU / RtgAvg:2227, TB1: 12 / TB2: 255)
Bo.
Name Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Pts. Games Rp rtg+/-
1 GM Cmilyte Viktorija 2520 1 ½ ½ 1 1 1 1 ½ 1 ½ 8 10 2464 3,1
2 WGM Daulyte Deimante 2216 0 1 ½ 0 1 1 0 0 1 0 4,5 10 2193 -3,9
3 WFM Kaspute Vesta 2118 1 0 ½ 0 0 0 1,5 6 1973 -16,2
4
Ziogaite Jovita 2052 1 1 0 ½ 1 1 0 0 0 4,5 9 2067 5,7
5
Paulauskaite Gintare 2053 1 1 1 1 1 ½ 0 0 0 5,5 9 2064 16,8
Rgs 052012
 

2012 metų jaunų šachmatininkų Olimpiados interneto svetainė
Rezultatai : Tomas Laurušas; Titas Stremavičius; Tadas Vanagas; Svitojus Žygimantas; Andrius Brazdžionis.

Turkijoje Lietuvos garbę gynė Europos jaunų šachmatininkų čempionato bronzinis prizininkas Tomas Laurušas (2402), Titas Stremavičius (2195)- jis ką tik pasibaigusio Europos čempionato keturiolikmečių grupėje užėmė 15 vietą, TadasVanagas (2067), Žygimantas Svitojus (2002) ir Andrius Brazdžionis (1919). Komandos vadovas-treneris Laimutis Šolys.

PARTIJOS

Jaunų šachmatininkų (U16) pasaulinė Olimpiada (2012-08-29 -2012-09-05; Stambulas)











Rank Team Gam. + = Pts. BH. MP SB. BH.
1 Russia 10 8 2 0 29 233½ 18 209,50 186½
2 Iran 10 9 0 1 28½ 236 18 207,00 186½
3 India 10 8 0 2 25½ 234 16 176,50 186
4 Georgia 10 6 1 3 24 229½ 13 140,50 183
5 Azerbaijan 10 4 3 3 24 224 11 112,25 179
6 Greece 10 5 1 4 24 218½ 11 115,00 175½
7 Lithuania 10 5 1 4 23 236 11 118,00 190
8 Australia-Team A 10 4 3 3 23 229½ 11 114,00 182½
9 Poland 10 4 2 4 23 226½ 10 101,25 181½
10 Kazakhstan 10 4 5 1 23 217 13 135,50 177½
11 Czech Republic 10 4 2 4 22½ 213 10 102,75 169½
12 Armenia 10 4 3 3 22 232 11 116,75 186
13 Serbia 10 4 3 3 22 227½ 11 114,25 181
14 Peru 10 5 1 4 22 207½ 11 104,00 169½
15 South Africa-Team-A 10 6 0 4 21½ 196 12 106,50 156
16 Slovakia-Team B 10 5 1 4 21 183½ 11 99,00 147
17 Turkey-Istanbul 10 5 1 4 20½ 211 11 108,00 165
18 Slovakia-Team A 10 5 2 3 20½ 207½ 12 119,50 166½
19 Moldova 10 6 0 4 20½ 189 12 103,50 155
20 Turkey-Turkuaz 10 4 1 5 20 210 9 85,00 169
21 Turkmenistan 10 4 1 5 20 204 9 79,50 164
22 Turkey-Red 10 2 4 4 19½ 218½ 8 82,75 178
23 Turkey-White 10 5 1 4 19½ 185½ 11 72,75 148½
24 England 10 4 0 6 19 203 8 72,50 162½
25 Australia-Team C 10 6 1 3 18½ 181 13 89,00 138
26 Singapore 10 2 3 5 18 194 7 58,75 157
27 Denmark 10 2 3 5 17½ 180½ 7 55,50 147
28 South Africa-Team-B 10 3 3 4 17½ 178½ 9 74,25 139½
29 Kyrgyzstan 10 5 0 5 17 186½ 10 63,50 151
30 Australia-Team B 10 5 0 5 17 186 10 66,50 149
31 United Arab Emirates 10 3 1 6 17 176 7 53,75 139
32 Scotland 10 4 2 4 17 167½ 10 81,75 132½
33 Turkey-Red Girls 10 5 0 5 16½ 167 10 60,00 136
34 Malaysia 10 4 0 6 16 194 8 69,50 156
35 Lebanon 10 3 1 6 16 162 7 34,75 130½
36 Sweden 10 2 1 7 15 163 5 19,75 131½
37 Iraq 10 4 1 5 14 172 9 49,50 137½
38 Turkey-White Girls 10 1 3 6 14 160½ 5 21,25 127
39 Libya 10 1 3 6 11½ 165 5 22,50 130½
40 Bulgaria 0 0 0 0 0 130 0 0,00 104

 

 

Tomas Laurušas iškovojo sidabro medalį (Rp=2496) pirmojoje lentoje

Tomas Laurušas iškovojo   sidabro medalį pirmojoje lentoje

Rank
1 Lenta Name Rtg Team % Games ratP Pts.
1
Akhmetov Ayan 2252 Kazakhstan 85 10 2500
2
Laurusas Tomas 2402 Lithuania 83,3 9 2496
3
Repka Christopher 2218 Slovakia-Team A 77,8 9 2355 7
4
Iovcov Valerii 2191 Moldova 72,2 9 2127
5
Dale Ari 2184 Australia-Team B 72,2 9 2053
6 FM Chahrour Ibrahim 1953 Lebanon 72,2 9 1777
7 FM Javanbakht Nima 2385 Iran 70 10 2459 7
8
Beradze Irakli 2331 Georgia 70 10 2339 7
9
Gundogan Cem 2012 Turkey-Istanbul 70 10 2277 7
10 IM Eliseev Urii 2480 Russia 66,7 9 2425 6
11
Van De Venter Waldo 1914 South Africa-Team-B 62,5 8 1998 5
12 FM Cheng Bobby 2358 Australia-Team A 61,1 9 2306
13
Thybo Jesper Sondergaard 2006 Denmark 60 10 1951 6
14
Chau Bernard 1985 Australia-Team C 56,3 8 1989
15
Narayanan Sunilduth Lyna 2328 India 55 10 2330
16
Harutyunian Tigran K. 2308 Armenia 55 10 2290
17
Nasuta Grzegorz 2275 Poland 55 10 2155
18
Pechac Jergus 2081 Slovakia-Team B 50 10 1966 5
19
Harvey Marcus R 2134 England 50 9 1932
20
Taalaibekov Tagir 1849 Kyrgyzstan 50 8 1871 4
21
Guven Baris 2015 Turkey-White 50 8 1855 4
22
Mutlu Beste 1646 Turkey-White Girls 50 8 1669 4
23 FM Izzat Kanan 2326 Azerbaijan 45 10 2155
24 FM Cuellar Diego 2273 Peru 45 10 2143
25
Gokerkan Cem Kaan 1845 Turkey-Turkuaz 45 10 2106
Rank
2 Lenta; Name Rtg Team % Games ratP Pts.
1 FM Chigaev Maksim 2462 Russia 77,8 9 2424 7
2
Lee Kah Meng Elgin 2000 Malaysia 72,2 9 2141
3
Yaran Siar 1904 Turkey-Istanbul 68,8 8 2181
4
Stremavicius Titas 2195 Lithuania 66,7 9 2270 6
5
Sibashvili Giorgi 2073 Georgia 66,7 9 2257 6
6
Tan Justin 2221 Australia-Team A 66,7 9 2150 6
7 FM Das Sayantan 2305 India 65 10 2301
8
Abramciuc Marius 1990 Moldova 65 10 2003
9
Gajek Radoslaw 2200 Poland 60 10 2192 6
10
Bezuidenhout Roland 1942 South Africa-Team-A 60 10 2055 6
11
Kakabayaev Mergen 0 Turkmenistan 60 10 2010 6
12 FM Crismann Alessandro Claudio 1766 South Africa-Team-B 56,3 8 1707
13 FM Kowsarinia Amir 2319 Iran 55,6 9 2239 5
14
Yurtseven Melih 2126 Turkey-Red 55,6 9 2198 5
15
Petrosyan Manuel 2286 Armenia 50 10 2156 5
16 FM Principe Alexander 2228 Peru 50 10 2056 5
17
Theodorou Nikolas 2129 Greece 50 8 1983 4
18
Nurlanov Zhakshylyk 1912 Kyrgyzstan 50 8 1866 4
19
Nuri Murad 2097 Azerbaijan 50 7 2186
20
Saiyn Zhanat 2188 Kazakhstan 45 10 2109
21
Walid Anwar 1893 United Arab Emirates 45 10 1626
22
Narenthran Savithri 1749 Australia-Team B 44,4 9 1803 4
23
Hackner Oskar A 2032 England 44,4 9 1782 4
24 CM Ozen Bahadir 1909 Turkey-White 43,8 8 1915
25 CM Lim De Li Derek 1863 Singapore 43,8 8 1907
Rank
3 Lenta; Name Rtg Team % Games ratP Pts.
1
Atabayev Saparmyrat 2106 Turkmenistan 83,3 6 2051 5
2 IM Artemiev Vladislav 2476 Russia 81,3 8 2392
3
Papasimakopoulos Alexandros 2126 Greece 75 8 2264 6
4
Erdem Atakan 1756 Turkey-Turkuaz 75 8 2201 6
5
Bolourchifard Farzad 2229 Iran 72,2 9 2346
6 FM Gagare Shardul 2287 India 72,2 9 2311
7
Szotkowski Jakub 2109 Czech Republic 72,2 9 2080
8
Gorbanovsky Oleg 1968 Moldova 66,7 9 2052 6
9
Arat Ufuk Sezen 2124 Turkey-Red 62,5 8 2199 5
10
Aksoy Ayca 1696 Turkey-Red Girls 62,5 8 1824 5
11
Mccusker Andrew 1659 Scotland 62,5 8 1549 5
12
Kumsiashvili Nikoloz 2097 Georgia 61,1 9 1974
13
Torosyan Norayr 2188 Armenia 60 10 2184 6
14
De Abreu Roberto N 1970 South Africa-Team-A 60 10 1967 6
15
Haring Viktor 2049 Slovakia-Team B 60 10 1931 6
16 WFM Setiabudi Megan 1801 Australia-Team C 57,1 7 1825 4
17
Benzetsel Ekim 1838 Turkey-White 57,1 7 1793 4
18
Zhang Roy Yinian 1861 England 57,1 7 1760 4
19
Sadikhov Ulvi 2171 Azerbaijan 55 10 2138
20
Vanagas Tadas 2067 Lithuania 50 9 2123
21
Radovanovic Nikola 2184 Serbia 50 7 2068
22
Serikbay Chingiz 2017 Kazakhstan 45 10 2006
23 WFM Paredes Bustamante Paula 1893 Peru 45 10 1964
24
Takacs Laszlo 2164 Slovakia-Team A 44,4 9 1971 4
25
Lim De Dao Linson 1810 Singapore 43,8 8 1800
Rank
4 lenta; Name Rtg Team % Games ratP Pts.
1
Mousavi Seyed Khalil 2224 Iran 91,7 6 2487
2
Pirverdiyev Agil 2179 Azerbaijan 90 10 2355 9
3 WFM Felix Vega Aurora Edith 1896 Peru 80 10 2162 8
4
Kraemer Ina 0 Sweden 77,8 9 1489 7
5
Cukrowski Filip 2154 Poland 75 10 2069
6
Vucinic Gojko 2237 Serbia 72,2 9 2230
7
Sanzhaev Darsen 2335 Russia 71,4 7 2261 5
8
Ladopoulos Dimitrios 2027 Greece 68,8 8 2052
9
Haman Jakub 2137 Czech Republic 66,7 9 2065 6
10
Spacek Oliver 1945 Slovakia-Team B 65 10 1656
11
Hamdan Marshool 1749 United Arab Emirates 62,5 8 1655 5
12
Tilessov Danat 1871 Kazakhstan 61,1 9 2102
13
Nayhebaver Martin 2124 Slovakia-Team A 60 10 1989 6
14
Temizkan Denizcan 1794 Turkey-White 57,1 7 1896 4
15
Matheson Laurence 2140 Australia-Team A 56,3 8 2094
16
Al Sori Mohamed 1749 Libya 55,6 9 1603 5
17
Kanjaryan Vladimir 2091 Armenia 55 10 1984
18
Darling Simeon C. 0 South Africa-Team-A 50 10 1729 5
19 CM Yuksel Atilla Koksal 2028 Turkey-Red 50 9 2057
20
Rabeea Sabah Nori 1860 Iraq 50 9 1443
21
Ozbay Ece 1383 Turkey-White Girls 50 7 1443
22
Khomeriki Nino 2030 Georgia 43,8 8 1914
23
Moharir Sandip 0 South Africa-Team-B 43,8 8 1593
24
Deary Daniel 0 Scotland 43,8 8 1580
25
Svitojus Zygimantas 2002 Lithuania 42,9 7 1946 3

 

Rank
Atsarginiai; Name Rtg Team % Games ratP Pts.
1 FM Dimic Pavle 2155 Serbia 75 8 2236 6
2 FM Lorparizangeneh Shahin 2201 Iran 75 6 2300
3
Ding Tze How Dilwen 1710 Malaysia 71,4 7 1692 5
4
Chen Pengyu 2129 Australia-Team A 68,8 8 1846
5
Vavulin Maksim 2292 Russia 64,3 7 2209
6
Akash Pc Iyer 2182 India 64,3 7 2170
7
Kalogridakis Georgios 2017 Greece 62,5 8 2063 5
8
Dobes Vojtech 2060 Czech Republic 57,1 7 1736 4
9
Ayazmali Gizem 1612 Turkey-Red Girls 57,1 7 1541 4
10
Moller Sophus Mechlenburg 1784 Denmark 56,3 8 1747
11
Lee Qing Aun 1643 Singapore 56,3 8 1577
12
Noel Daniel 0 England 56,3 8 1369
13
Ozgur Tibet Kagan 1653 Turkey-Istanbul 50 8 1769 4
14
Roy Zak 0 Scotland 50 8 1304 4
15
Tan Cenker Eren 1639 Turkey-Turkuaz 50 5 1715
16
Gu Shirley 0 Australia-Team C 42,9 7 1415 3
17
Dovletov Hajugurban 0 Turkmenistan 35,7 7 1673
18
Brazdzionis Andrius 1919 Lithuania 33,3 6 1957 2
19
Dogan Sevval 1659 Turkey-White 33,3 6 1215 2
20
Zwayed Mohamed 0 Libya 31,3 8 1386
21
De La Rey Sean-Luc 1611 South Africa-Team-B 31,3 8 1353
22
Dedebas Emre Emin 1841 Turkey-Red 30 5 1865
23
Shkar Hamid Abdullah 0 Iraq 30 5 1040
24
Yildiz Gunes 0 Turkey-White Girls 0 7 619 0

 

 

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė: Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tadas Vanagas; Tomas Laurušas; Andrius Brazdžionis

 

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys. Žygimanto Svitojaus nuotrauka.

 

__________ Lietuvos žiniasklaida   _______________

Lietuvos žinios 2012-08-29 “Iš čempionato – į olimpiadą”;
Lietuvos žinios 2012-08-31 “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos rytas 2012-08-31 “Šešiolikmečių šachmatų olimpiadoje lietuviai nugalėjo pakilo į 5 vietą”
Lietuvos žinios 2012-09-01 “Lietuvos šachmatininkai pakilo”
Lietuvos rytas 2012-09-05 “Lietuvos šešiolikmečiai šachmatų olimpiadoje užėmė 7 vietą”

Bal 122012
 

2012 metų Lietuvos šachmatų čempionato nuostatai

Lietuvos šachmatų 2012 metų čempionato finale, vykusiame 2012 metų balandžio 21-29 dienomis Vilniuje viešbutyje “Crowne Plaza Vilnius”, dėl medalių ir garbės atstovauti Lietuvai Pasaulio šachmatų olimpiadoje, varžėsi 10 pajėgiausių Lietuvos šachmatininkų: 2 didmeistriai, 4 tarptautiniai meistrai, 2 FIDE meistrai. Lietuvos šachmatų čempionu tapo didmeistris Aloyzas Kveinys (ELO 2512; gimęs 1962 m.) ; antrąją vietą užėmė didmeistris Vidmantas Mališauskas (ELO 2462; gimęs 1963 m.) ; trečiąją vietą – tarptautinis meistras Mindaugas Beinoras (ELO 2342; gimęs 1987 m.). Teisę atstovauti Lietuvai iškovojo ir ketvirtąją vietą užėmęs tarptautinis meistras Emilis Pileckis (2453; gimęs 1990 m.) bei penktąją vietą užėmęs FIDE meistras Tautvydas Vedrickas (2329;gimęs 1990 m.).

2012 metų Lietuvos  šachmatų čempionato   rezultatai: 
(2012 metų Lietuvos šachmatų čempionato teisėjai:
tarptautinės kategorijos arbitras Gintautas Jurgis Plungė
ir  FIDE arbitras tarptautinės kategorijos šachmatų renginių organizatorius  Arvydas Baltrūnas)

Rank SNo.
Name Rtg Pts Wins SB Rtg+/- Rp
1 1 GM Kveinys Aloyzas 2512 4 27,00 2 2521
2 5 GM Malisauskas Vidmantas 2462 6 3 25,25 3 2486
3 4 IM Beinoras Mindaugas 2353 2 24,00 12 2453
4 6 IM Pileckis Emilis 2448 2 19,50 -10 2362
5 9 FM Vedrickas Tautvydas 2318 2 18,50 11 2377
6 3 IM Labeckas Kestutis 2407 4 1 16,50 -10 2324
7 2
Laurusas Tomas 2360 4 3 15,75 -5 2329
8 10 FM Zickus Simonas 2283 2 14,25 3 2301
9 8
Kalvaitis Sigitas 2258 2 14,25 7 2303
10 7 IM Dambrauskas Virginijus 2307 3 0 15,50 -10 2253

 

[kml_flashembed movie=”/pgn/2012/LTU/LTU_CC2012/chesstheatre_gui.swf” base=”/pgn/2012/LTU/LTU_CC2012/” height=”360″ width=”590″ /]

_________________________________
Žiniasklaida:

2012-04-21; sportas.delfi.lt: Šeštadienį Vilniuje prasideda Lietuvos šachmatų čempionato finalas
2012-04-22; www.lrytas.lt: Vilniuje prasidėjo Lietuvos vyrų šachmatų čempionato finalinis etapas 

2012-o4-29: www.lrytas.lt: A. Kveinys ir D. Daulytė – Lietuvos šachmatų čempionai
2012-04-29: www.respublika.lt: Lietuvos šachmatų čempionai – A.Kveinys ir D.Daulytė
2012-04-30: www.15min.lt: Lietuvos šachmatų čempionais tapo Aloyzas Kveinys ir Deimantė Daulytė 
2012-05-02: www.ve.lt: Klaipėdiečiui šachmatininkui – istorinė pergalė

Kauno šachmatų klubo “Margiris” “šachmatinis” komentaras: Vilniuje paaiškėjo naujieji Lietuvos čempionai

2012-05-05: www.respublika.lt :  A.Kveinys: „Sunku rasti darbą Lietuvoje“