Lap 232015
 

Italijoje vykusiame pasaulio veteranų (virš 50 metų) šachmatų čempionate sidabro medalį iškovojo Lietuvos atstovas Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas – 2553).

52-ejų metų lietuvis per 11 partijų surinko 9 taškus.

Be pralaimėjimų žygiavęs Lietuvos šachmatininkas iškovojo septynias pergales ir keturias partijas baigė lygiosiomis.

Pasaulio veteranų čempionu tapo bosnis Predragas Nikoličius (2603). Jo sąskaitoje – 9,5 taško. Bronza atiteko slovėnui Georgui Morui (2443; 8,5 tšk.).

Varžybose dalyvavo 96 šachmatininkai.

Lie 142013
 
Marija Šibajeva iškovojo bronzos medalį Europos mokyklų šachmatų 2013 metų čempionate

Marija Šibajeva iškovojo bronzos medalį Europos mokyklų šachmatų 2013 metų čempionate. VI-sis Europos moksleivių šachmatų čempionatas vyko 2013 metų birželio 20-28 dienomis Serbijoje. Čempionate varžėsi 274 moksleiviai iš 13 Europos valstybių. Lietuvai atstovavusi Marija Šibajeva mergaičių iki 11 metų grupėje iškovojo 6.5 taško iš 9 galimų ir užėmė trečiąją vietą.

 

organizatorių www.school2013.org ir šachmatų klubo BOKŠTAS nuotraukos

Detalesnė informacija: čempionato interneto svetainėje; www.chess-results.com.

Mergaitės iki 11 metų

Vt.     Pavadinimas Fed. 1Rt. 2Rt. 3Rt. 4Rt. 5Rt. 6Rt. 7Rt. 8Rt. 9Rt. Tšk.  PR1  PR2  PR3 Rp
1   WCM Hereklioglu Sude TUR 16b1 7w1 5b½ 17w1 3b0 4w1 6b1 2w½ 10b1 7.0 45.0 49.0 6 1734
2   WCM Okuyaz Duru TUR 20b1 8w1 12b1 3w½ 4b½ 6b1 5w½ 1b½ 9w1 7.0 45.0 48.0 5 1683
3     Sibajeva Marija LTU 11w1 15b1 6w1 2b½ 1w1 5b0 16w1 4w0 8b1 6.5 45.5 49.5 6 1656
4     Kargaci Humeyra TUR 9b0 19w1 8b1 16w1 2w½ 1b0 11w1 3b1 5w1 6.5 44.0 47.0 6 1726
5     Heydarova Aytaj AZE 17w1 21b1 1w½ 6b0 9w1 3w1 2b½ 10w1 4b0 6.0 45.5 48.5 5 1584
6     Badzgaradze Elena RUS 19b1 9w1 3b0 5w1 13b1 2w0 1w0 8b½ 12w1 5.5 44.5 47.5 5 1438
7     Djermanovic Adrijana SRB 22w1 1b0 13w½ 11b½ 8w½ 15b½ 12w½ 14b½ 20w1 5.0 37.0 40.0 2 1477
8     Tahirova Sevil AZE 18w1 2b0 4w0 15b1 7b½ 13w½ 17b1 6w½ 3w0 4.5 43.5 47.5 3 1500
9     Soyumez Ilayda TUR 4w1 6b0 18w1 14b½ 5b0 17w1 10b0 13w1 2b0 4.5 42.5 46.5 4 1428
10     Nestorovic Katarina SRB 13w½ 12b0 23w½ 22b1 11w1 16b½ 9w1 5b0 1w0 4.5 38.0 41.0 3 0
11     Kaygisiz Ilayda TUR 3b0 24w1 14b½ 7w½ 10b0 19w1 4b0 17w1 18b½ 4.5 38.0 39.5 3 1317
12     Raghavendra Mahima ENG 14b½ 10w1 2w0 13b0 19b½ 24w1 7b½ 16w1 6b0 4.5 38.0 39.5 3 1495
13     Srdanovic Jovana SRB 10b½ 14w½ 7b½ 12w1 6w0 8b½ 18w1 9b0 15w½ 4.5 37.5 41.5 2 1517
14     Milivojevic Masa SRB 12w½ 13b½ 11w½ 9w½ 16b0 18b½ 15w½ 7w½ 21b1 4.5 35.5 38.5 1 1481
15     Vuller Anastasia ISR 24b1 3w0 17b0 8w0 22b1 7w½ 14b½ 20w1 13b½ 4.5 35.0 36.5 3 1472
16     Katkov Michelle ISR 1w0 22b1 21w1 4b0 14w1 10w½ 3b0 12b0 23w½ 4.0 39.5 42.5 3 1420
17     Kose Ulya TUR 5b0 23w1 15w1 1b0 18w1 9b0 8w0 11b0 24w1 4.0 38.0 39.5 4 1536
18     Davidson Laura ENG 8b0 20w1 9b0 21w1 17b0 14w½ 13b0 23b1 11w½ 4.0 32.5 35.5 3 0
19     Kosanovic Olja SRB 6w0 4b0 24w½ 23b1 12w½ 11b0 20b½ 21w½ 22b0 3.0 33.0 34.5 1 0
20     Ostojic Tijana SRB 2w0 18b0 22w0 24b½ 23w1 21b1 19w½ 15b0 7b0 3.0 32.5 34.0 2 714
21     Todorovic Kristina SRB 23b1 5w0 16b0 18b0 24w½ 20w0 22b1 19b½ 14w0 3.0 30.5 32.0 2 700
22     Savic Anisia SRB 7b0 16w0 20b1 10w0 15w0 23b0 21w0 24b1 19w1 3.0 30.0 31.5 3 729
23     Karisik Maja SRB 21w0 17b0 10b½ 19w0 20b0 22w1 24b1 18w0 16b½ 3.0 28.5 30.0 2 0
24     Robal Bojana SRB 15w0 11b0 19b½ 20w½ 21b½ 12b0 23w0 22w0 17b0 1.5 29.5 32.5 0 0
Rgs 302012
 
didmeistrė Viktorija Čmilytė; 2012 rugsėjo 16 diena (ankara2012.fide.com nuotrauka)

didmeistrė Viktorija Čmilytė; 2012 rugsėjo 16 diena
(ankara2012.fide.com nuotrauka)

 

Moterų FIDE GRAND PRIX 2011_2012
Moterų FIDE GRAND PRIX 

Turnyro svetainė
Nuotraukos
Tiesioginės transliacijos
Rezultatai 
Ankaroje (Turkija) vykusiame Tarptautinės šachmatų federacijos turnyre „Women Grand Prix Ankara 2012“  geriausioji Lietuvos šachmatininkė didmeistrė Viktorija Čmilytė užėmė ketvirtąją vietą ir pelnė 3750 EUR prizą.  Lietuvos šachmatininkė surinko 6,5 taško iš 11 galimų.
Nugalėjo 25-erių metų indė Hampi Koneru (Humpy Koneru, 2593), surinkusi 8,5 taško. Antrąją vietą užėmė Slovėnijos atstovė Ana Muzyčuk (2606; 8 tšk.), o trečiąją – kinė Džao Suė (Zhao Xue, 2549).
 
Interviu su geriausia Lietuvos šachmatininke, Europos Čempione, didmeistre Viktorija Čmilyte “Lietuvos žiniose” :
2012-09-29 Saulius Ramoška “Viktorija pasiryžusi nustumti šachmatus į šoną”  

Moterų FIDE Grand Prix 2011-2012 rezultatai

Name
Fed
Rostov
Shenzhen
Nalchik
Kazan
Jermuk
Ankara
3 geriausi
Hou Yifan
CHN
160
160
 
100
160
 
480
Koneru,H
IND
65
 
 
145
110
160
415
MuzychukA
SLO
100
130
 
145
 
130
405
Zhao Xue
CHN
 
75
160
 
60
110
345
Lahno,K
UKR
130
 
80
50
110
 
320
Ju Wenjun
CHN
 
100
130
 
75
50
305
Cmilyte,V
LTU
 
35
100
100
 
85
285
Kosintseva,N
RUS
80
 
55
35
110
 
245
Kosintseva,T
RUS
100
 
55
60
 
85
245
Ruan Lufei
CHN
30
75
 
 
75
60
240
Danielian,E
ARM
45
50
 
75
45
 
170
Kovalevskaya,E
RUS
20
20
100
 
30
 
150
Munguntuul,B
MGL
 
60
20
 
20
70
150
Stefanova,A
BUL
45
 
55
35
 
40
140
Galliamova,A
RUS
65
 
30
20
 
 
115
Tan Zhongyi
CHN
 
100
 
 
 
 
100
Kosteniuk,A
RUS
10
 
10
75
 
 
95
Zhu Chen
QAT
 
35
55
 
 
 
90
Lilit Mkrtchian
ARM
 
 
 
 
45
 
45
Betul Cemre Yildiz
TUR
 
10
 
10
 
30
50
Nino Khurtsidze
ARM
 
 
 
 
10
 
10
Monica Socko
POL
 
 
 
 
 
20
20
Kubra Ozturk
TUR
 
 
 
 
 
10
10

 

 

 

TÜRKİYE İŞ BANKASI FIDE WOMEN GRAND PRIX ANKARA 2012
Final Ranking
Rank   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts SB
1 GM KONERU HUMPY 2593 IND * 0 ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 1 39,50
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 SLO 1 * ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 1 8 40,00
3 GM ZHAO XUE 2549 CHN ½ ½ * 0 ½ 1 ½ 1 1 1 1 ½ 36,75
4 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 LTU ½ ½ 1 * ½ ½ 0 ½ 1 0 1 1 33,50
5 WGM RUAN LUFEI 2492 CHN 0 ½ ½ ½ * ½ ½ ½ ½ 1 1 1 29,50
6 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 MGL ½ ½ 0 ½ ½ * ½ 1 ½ ½ 1 ½ 6 30,00
7 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 RUS 0 0 ½ 1 ½ ½ * 1 ½ 0 1 ½ 27,25
8 WGM JU WENJUN 2528 CHN 0 ½ 0 ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ 1 5 21,75
9 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 BUL 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 * 1 ½ 1 19,75
10 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 TUR 0 0 0 1 0 ½ 1 0 0 * ½ ½ 17,25
11 GM SOCKO MONIKA 2463 POL 0 0 0 0 0 0 0 ½ ½ ½ * 1 8,50
12 WGM OZTURK KUBRA 2294 TUR 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 * 2 11,25

 

 

 

FIDE WOMEN GRAND PRIX ANKARA 2012
                 
Round 1 on 2012/09/16 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5  WGM JU WENJUN 2528 11
3 WGM OZTURK KUBRA 2294  0-1  WGM RUAN LUFEI 2492 10
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
                 
Round 2 on 2012/09/17 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
8 GM KONERU HUMPY 2593 0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 0-1 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
10 WGM RUAN LUFEI 2492 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
                 
Round 3 on 2012/09/18 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0.5-0.5 WGM JU WENJUN 2528 11
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0-1 WGM RUAN LUFEI 2492 10
6 GM ZHAO XUE 2549 0-1 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
                 
Round 4 on 2012/09/19 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
10 WGM RUAN LUFEI 2492 0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
                 
Round 5 on 2012/09/21 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
8 GM KONERU HUMPY 2593 0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
                 
Round 6 on 2012/09/22 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 1-0 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
10 WGM RUAN LUFEI 2492 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
11 WGM JU WENJUN 2528 1-0 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 0-1 GM ZHAO XUE 2549 6
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0-1 GM SOCKO MONIKA 2463 4
                 
Round 7 on 2012/09/23 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4 GM SOCKO MONIKA 2463 0-1 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341  0.5-0.5  WGM OZTURK KUBRA 2294 3
6 GM ZHAO XUE 2549 0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
8 GM KONERU HUMPY 2593 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
                 
Round 8 on 2012/09/24 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
11 WGM JU WENJUN 2528  0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434  0.5-0.5 GM KONERU HUMPY 2593 8
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
3 WGM OZTURK KUBRA 2294  0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
4 GM SOCKO MONIKA 2463  0.5-0.5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
                 
Round 9 on 2012/09/26 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 1-0 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
6 GM ZHAO XUE 2549 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
8 GM KONERU HUMPY 2593 0-1 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520  0.5-0.5 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
10 WGM RUAN LUFEI 2492  0.5-0.5 WGM JU WENJUN 2528 11
                 
Round 10 on 2012/09/27 at 15:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 1-0 WGM JU WENJUN 2528 11
1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434  0.5-0.5 WGM RUAN LUFEI 2492 10
2 GM MUZYCHUK ANNA 2606  0.5-0.5 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 9
3 WGM OZTURK KUBRA 2294 0-1 GM KONERU HUMPY 2593 8
4 GM SOCKO MONIKA 2463  0.5-0.5 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 7
5 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341  0.5-0.5 GM ZHAO XUE 2549 6
                 
Round 11 on 2012/09/28 at 10:00            
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
6 GM ZHAO XUE 2549  0.5-0.5 GM KOSINTSEVA TATIANA 2524 12
7 GM STEFANOVA ANTOANETA 2502 1-0 WGM YILDIZ BETUL CEMRE 2341 5
8 GM KONERU HUMPY 2593 1-0 GM SOCKO MONIKA 2463 4
9 GM CMILYTE VIKTORIJA 2520 1-0 WGM OZTURK KUBRA 2294 3
10 WGM RUAN LUFEI 2492  0.5-0.5 GM MUZYCHUK ANNA 2606 2
11 WGM JU WENJUN 2528 0-1 IM MUNGUNTUUL BATKHUYAG 2434 1
Rgs 052012
 

2012 metų jaunų šachmatininkų Olimpiados interneto svetainė
Rezultatai : Tomas Laurušas; Titas Stremavičius; Tadas Vanagas; Svitojus Žygimantas; Andrius Brazdžionis.

Turkijoje Lietuvos garbę gynė Europos jaunų šachmatininkų čempionato bronzinis prizininkas Tomas Laurušas (2402), Titas Stremavičius (2195)- jis ką tik pasibaigusio Europos čempionato keturiolikmečių grupėje užėmė 15 vietą, TadasVanagas (2067), Žygimantas Svitojus (2002) ir Andrius Brazdžionis (1919). Komandos vadovas-treneris Laimutis Šolys.

PARTIJOS

Jaunų šachmatininkų (U16) pasaulinė Olimpiada (2012-08-29 -2012-09-05; Stambulas)











Rank Team Gam. + = Pts. BH. MP SB. BH.
1 Russia 10 8 2 0 29 233½ 18 209,50 186½
2 Iran 10 9 0 1 28½ 236 18 207,00 186½
3 India 10 8 0 2 25½ 234 16 176,50 186
4 Georgia 10 6 1 3 24 229½ 13 140,50 183
5 Azerbaijan 10 4 3 3 24 224 11 112,25 179
6 Greece 10 5 1 4 24 218½ 11 115,00 175½
7 Lithuania 10 5 1 4 23 236 11 118,00 190
8 Australia-Team A 10 4 3 3 23 229½ 11 114,00 182½
9 Poland 10 4 2 4 23 226½ 10 101,25 181½
10 Kazakhstan 10 4 5 1 23 217 13 135,50 177½
11 Czech Republic 10 4 2 4 22½ 213 10 102,75 169½
12 Armenia 10 4 3 3 22 232 11 116,75 186
13 Serbia 10 4 3 3 22 227½ 11 114,25 181
14 Peru 10 5 1 4 22 207½ 11 104,00 169½
15 South Africa-Team-A 10 6 0 4 21½ 196 12 106,50 156
16 Slovakia-Team B 10 5 1 4 21 183½ 11 99,00 147
17 Turkey-Istanbul 10 5 1 4 20½ 211 11 108,00 165
18 Slovakia-Team A 10 5 2 3 20½ 207½ 12 119,50 166½
19 Moldova 10 6 0 4 20½ 189 12 103,50 155
20 Turkey-Turkuaz 10 4 1 5 20 210 9 85,00 169
21 Turkmenistan 10 4 1 5 20 204 9 79,50 164
22 Turkey-Red 10 2 4 4 19½ 218½ 8 82,75 178
23 Turkey-White 10 5 1 4 19½ 185½ 11 72,75 148½
24 England 10 4 0 6 19 203 8 72,50 162½
25 Australia-Team C 10 6 1 3 18½ 181 13 89,00 138
26 Singapore 10 2 3 5 18 194 7 58,75 157
27 Denmark 10 2 3 5 17½ 180½ 7 55,50 147
28 South Africa-Team-B 10 3 3 4 17½ 178½ 9 74,25 139½
29 Kyrgyzstan 10 5 0 5 17 186½ 10 63,50 151
30 Australia-Team B 10 5 0 5 17 186 10 66,50 149
31 United Arab Emirates 10 3 1 6 17 176 7 53,75 139
32 Scotland 10 4 2 4 17 167½ 10 81,75 132½
33 Turkey-Red Girls 10 5 0 5 16½ 167 10 60,00 136
34 Malaysia 10 4 0 6 16 194 8 69,50 156
35 Lebanon 10 3 1 6 16 162 7 34,75 130½
36 Sweden 10 2 1 7 15 163 5 19,75 131½
37 Iraq 10 4 1 5 14 172 9 49,50 137½
38 Turkey-White Girls 10 1 3 6 14 160½ 5 21,25 127
39 Libya 10 1 3 6 11½ 165 5 22,50 130½
40 Bulgaria 0 0 0 0 0 130 0 0,00 104

 

 

Tomas Laurušas iškovojo sidabro medalį (Rp=2496) pirmojoje lentoje

Tomas Laurušas iškovojo   sidabro medalį pirmojoje lentoje

Rank

1 Lenta Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Akhmetov Ayan
2252
Kazakhstan
85
10
2500
2

Laurusas Tomas
2402
Lithuania
83,3
9
2496
3

Repka Christopher
2218
Slovakia-Team A
77,8
9
2355
7
4

Iovcov Valerii
2191
Moldova
72,2
9
2127
5

Dale Ari
2184
Australia-Team B
72,2
9
2053
6
FM
Chahrour Ibrahim
1953
Lebanon
72,2
9
1777
7
FM
Javanbakht Nima
2385
Iran
70
10
2459
7
8

Beradze Irakli
2331
Georgia
70
10
2339
7
9

Gundogan Cem
2012
Turkey-Istanbul
70
10
2277
7
10
IM
Eliseev Urii
2480
Russia
66,7
9
2425
6
11

Van De Venter Waldo
1914
South Africa-Team-B
62,5
8
1998
5
12
FM
Cheng Bobby
2358
Australia-Team A
61,1
9
2306
13

Thybo Jesper Sondergaard
2006
Denmark
60
10
1951
6
14

Chau Bernard
1985
Australia-Team C
56,3
8
1989
15

Narayanan Sunilduth Lyna
2328
India
55
10
2330
16

Harutyunian Tigran K.
2308
Armenia
55
10
2290
17

Nasuta Grzegorz
2275
Poland
55
10
2155
18

Pechac Jergus
2081
Slovakia-Team B
50
10
1966
5
19

Harvey Marcus R
2134
England
50
9
1932
20

Taalaibekov Tagir
1849
Kyrgyzstan
50
8
1871
4
21

Guven Baris
2015
Turkey-White
50
8
1855
4
22

Mutlu Beste
1646
Turkey-White Girls
50
8
1669
4
23
FM
Izzat Kanan
2326
Azerbaijan
45
10
2155
24
FM
Cuellar Diego
2273
Peru
45
10
2143
25

Gokerkan Cem Kaan
1845
Turkey-Turkuaz
45
10
2106
Rank

2 Lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1
FM
Chigaev Maksim
2462
Russia
77,8
9
2424
7
2

Lee Kah Meng Elgin
2000
Malaysia
72,2
9
2141
3

Yaran Siar
1904
Turkey-Istanbul
68,8
8
2181
4

Stremavicius Titas
2195
Lithuania
66,7
9
2270
6
5

Sibashvili Giorgi
2073
Georgia
66,7
9
2257
6
6

Tan Justin
2221
Australia-Team A
66,7
9
2150
6
7
FM
Das Sayantan
2305
India
65
10
2301
8

Abramciuc Marius
1990
Moldova
65
10
2003
9

Gajek Radoslaw
2200
Poland
60
10
2192
6
10

Bezuidenhout Roland
1942
South Africa-Team-A
60
10
2055
6
11

Kakabayaev Mergen
0
Turkmenistan
60
10
2010
6
12
FM
Crismann Alessandro Claudio
1766
South Africa-Team-B
56,3
8
1707
13
FM
Kowsarinia Amir
2319
Iran
55,6
9
2239
5
14

Yurtseven Melih
2126
Turkey-Red
55,6
9
2198
5
15

Petrosyan Manuel
2286
Armenia
50
10
2156
5
16
FM
Principe Alexander
2228
Peru
50
10
2056
5
17

Theodorou Nikolas
2129
Greece
50
8
1983
4
18

Nurlanov Zhakshylyk
1912
Kyrgyzstan
50
8
1866
4
19

Nuri Murad
2097
Azerbaijan
50
7
2186
20

Saiyn Zhanat
2188
Kazakhstan
45
10
2109
21

Walid Anwar
1893
United Arab Emirates
45
10
1626
22

Narenthran Savithri
1749
Australia-Team B
44,4
9
1803
4
23

Hackner Oskar A
2032
England
44,4
9
1782
4
24
CM
Ozen Bahadir
1909
Turkey-White
43,8
8
1915
25
CM
Lim De Li Derek
1863
Singapore
43,8
8
1907
Rank

3 Lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Atabayev Saparmyrat
2106
Turkmenistan
83,3
6
2051
5
2
IM
Artemiev Vladislav
2476
Russia
81,3
8
2392
3

Papasimakopoulos Alexandros
2126
Greece
75
8
2264
6
4

Erdem Atakan
1756
Turkey-Turkuaz
75
8
2201
6
5

Bolourchifard Farzad
2229
Iran
72,2
9
2346
6
FM
Gagare Shardul
2287
India
72,2
9
2311
7

Szotkowski Jakub
2109
Czech Republic
72,2
9
2080
8

Gorbanovsky Oleg
1968
Moldova
66,7
9
2052
6
9

Arat Ufuk Sezen
2124
Turkey-Red
62,5
8
2199
5
10

Aksoy Ayca
1696
Turkey-Red Girls
62,5
8
1824
5
11

Mccusker Andrew
1659
Scotland
62,5
8
1549
5
12

Kumsiashvili Nikoloz
2097
Georgia
61,1
9
1974
13

Torosyan Norayr
2188
Armenia
60
10
2184
6
14

De Abreu Roberto N
1970
South Africa-Team-A
60
10
1967
6
15

Haring Viktor
2049
Slovakia-Team B
60
10
1931
6
16
WFM
Setiabudi Megan
1801
Australia-Team C
57,1
7
1825
4
17

Benzetsel Ekim
1838
Turkey-White
57,1
7
1793
4
18

Zhang Roy Yinian
1861
England
57,1
7
1760
4
19

Sadikhov Ulvi
2171
Azerbaijan
55
10
2138
20

Vanagas Tadas
2067
Lithuania
50
9
2123
21

Radovanovic Nikola
2184
Serbia
50
7
2068
22

Serikbay Chingiz
2017
Kazakhstan
45
10
2006
23
WFM
Paredes Bustamante Paula
1893
Peru
45
10
1964
24

Takacs Laszlo
2164
Slovakia-Team A
44,4
9
1971
4
25

Lim De Dao Linson
1810
Singapore
43,8
8
1800
Rank

4 lenta; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1

Mousavi Seyed Khalil
2224
Iran
91,7
6
2487
2

Pirverdiyev Agil
2179
Azerbaijan
90
10
2355
9
3
WFM
Felix Vega Aurora Edith
1896
Peru
80
10
2162
8
4

Kraemer Ina
0
Sweden
77,8
9
1489
7
5

Cukrowski Filip
2154
Poland
75
10
2069
6

Vucinic Gojko
2237
Serbia
72,2
9
2230
7

Sanzhaev Darsen
2335
Russia
71,4
7
2261
5
8

Ladopoulos Dimitrios
2027
Greece
68,8
8
2052
9

Haman Jakub
2137
Czech Republic
66,7
9
2065
6
10

Spacek Oliver
1945
Slovakia-Team B
65
10
1656
11

Hamdan Marshool
1749
United Arab Emirates
62,5
8
1655
5
12

Tilessov Danat
1871
Kazakhstan
61,1
9
2102
13

Nayhebaver Martin
2124
Slovakia-Team A
60
10
1989
6
14

Temizkan Denizcan
1794
Turkey-White
57,1
7
1896
4
15

Matheson Laurence
2140
Australia-Team A
56,3
8
2094
16

Al Sori Mohamed
1749
Libya
55,6
9
1603
5
17

Kanjaryan Vladimir
2091
Armenia
55
10
1984
18

Darling Simeon C.
0
South Africa-Team-A
50
10
1729
5
19
CM
Yuksel Atilla Koksal
2028
Turkey-Red
50
9
2057
20

Rabeea Sabah Nori
1860
Iraq
50
9
1443
21

Ozbay Ece
1383
Turkey-White Girls
50
7
1443
22

Khomeriki Nino
2030
Georgia
43,8
8
1914
23

Moharir Sandip
0
South Africa-Team-B
43,8
8
1593
24

Deary Daniel
0
Scotland
43,8
8
1580
25

Svitojus Zygimantas
2002
Lithuania
42,9
7
1946
3

 

Rank

Atsarginiai; Name
Rtg
Team
%
Games
ratP
Pts.
1
FM
Dimic Pavle
2155
Serbia
75
8
2236
6
2
FM
Lorparizangeneh Shahin
2201
Iran
75
6
2300
3

Ding Tze How Dilwen
1710
Malaysia
71,4
7
1692
5
4

Chen Pengyu
2129
Australia-Team A
68,8
8
1846
5

Vavulin Maksim
2292
Russia
64,3
7
2209
6

Akash Pc Iyer
2182
India
64,3
7
2170
7

Kalogridakis Georgios
2017
Greece
62,5
8
2063
5
8

Dobes Vojtech
2060
Czech Republic
57,1
7
1736
4
9

Ayazmali Gizem
1612
Turkey-Red Girls
57,1
7
1541
4
10

Moller Sophus Mechlenburg
1784
Denmark
56,3
8
1747
11

Lee Qing Aun
1643
Singapore
56,3
8
1577
12

Noel Daniel
0
England
56,3
8
1369
13

Ozgur Tibet Kagan
1653
Turkey-Istanbul
50
8
1769
4
14

Roy Zak
0
Scotland
50
8
1304
4
15

Tan Cenker Eren
1639
Turkey-Turkuaz
50
5
1715
16

Gu Shirley
0
Australia-Team C
42,9
7
1415
3
17

Dovletov Hajugurban
0
Turkmenistan
35,7
7
1673
18

Brazdzionis Andrius
1919
Lithuania
33,3
6
1957
2
19

Dogan Sevval
1659
Turkey-White
33,3
6
1215
2
20

Zwayed Mohamed
0
Libya
31,3
8
1386
21

De La Rey Sean-Luc
1611
South Africa-Team-B
31,3
8
1353
22

Dedebas Emre Emin
1841
Turkey-Red
30
5
1865
23

Shkar Hamid Abdullah
0
Iraq
30
5
1040
24

Yildiz Gunes
0
Turkey-White Girls
0
7
619
0

 

 

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė

Lietuvos Olimpinė U16 rinktinė: Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tadas Vanagas; Tomas Laurušas; Andrius Brazdžionis

 

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys

Jaunų šachmatininkų (U16) Lietuvos olimpinė rinktinė: Tadas Vanagas; Andrius Brazdžionis; Titas Stremavičius; Žygimantas Svitojus; Tomas Laurušas; vadovas-treneris Laimutis Šolys. Žygimanto Svitojaus nuotrauka.

 

__________ Lietuvos žiniasklaida   _______________

Lietuvos žinios 2012-08-29 “Iš čempionato – į olimpiadą”;
Lietuvos žinios 2012-08-31 “Šachmatų festivalis įsibėgėja” ;
Lietuvos rytas 2012-08-31 “Šešiolikmečių šachmatų olimpiadoje lietuviai nugalėjo pakilo į 5 vietą”
Lietuvos žinios 2012-09-01 “Lietuvos šachmatininkai pakilo”
Lietuvos rytas 2012-09-05 “Lietuvos šešiolikmečiai šachmatų olimpiadoje užėmė 7 vietą”

Rgp 262012
 
Tomas Laurušas - 3 vieta 2012 metų Europos jaunų šachmatininkų čempionate

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čempionato svetainė

REZULTATAI 

Tomas Laurušas - 3 vieta 2012 metų Europos jaunų šachmatininkų čempionate

Tomas Laurušas – 3 vieta 2012 metų Europos jaunų šachmatininkų čempionate

vieta
SNo
Name
Rtg
Rp
FED
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Pts.
Group
3
3
2402
2459
LTU
1
½
½
1
1
0
1
1
1
7
B16
15
15
2195
2145
LTU
0
1
1
0
1
1
½
1
1
6,5
B14
16
103
1830
2246
LTU
1
1
½
1
0
1
0
½
1
6
B14
34
50
2067
2139
LTU
1
0
1
0
1
½
½
1
0
5
B16
36
38
0
1377
LTU
1
0
0
1
1
0
½
1
0
4,5
B8
43
48
0
1241
LTU
0
½
0
1
0
1
1
0
1
4,5
B8
46
5
1589
1157
LTU
1
0
1
0
0
1
0
1
0
4
B8
48
145
0
1847
LTU
1
0
1
0
1
½
½
0
1
5
B12
63
97
0
1613
LTU
0
1
1
0
1
0
0
½
1
4,5
B10
76
85
1884
1946
LTU
0
0
1
0
0
1
0
½
½
3
B18
vieta
SNo
Name
Rtg
Rp
FED
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Pts.
Group
15
78
0
1665
LTU
1
1
1
0
½
½
½
1
½
6
G10
21
36
0
1299
LTU
0
1
1
0
0
1
0
1
1
5
G8
23
19
1996
1973
LTU
1
½
1
0
1
0
1
0
1
5,5
G16
39
53
1656
1859
LTU
1
0
1
½
½
0
0
1
½
4,5
G14
44
72
0
1644
LTU
1
0
0
1
1
0
1
½
0
4,5
G12
48
40
0
1103
LTU
1
0
0
1
0
1
0
0
0
3
G8
50
46
1763
1662
LTU
0
0
0
1
1
½
0
½
½
3,5
G18
55
80
0
1336
LTU
½
½
1
1
0
0
1
0
0
4
G10
67
88
0
1422
LTU
0
1
0
1
½
0
½
0
1
4
G12
71
83
0
1396
LTU
0
0
1
0
1
½
½
0
1
4
G12
73
91
0
1324
LTU
0
0
0
1
1
½
½
0
1
4
G12

 

 

 

Lie 222012
 

 

Liepos 14–20 dienomis Bosnijoje ir Hercogovinoje, Banja Vrucicos mieste vyko 2012 m. Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionatas, kuriame sėkmė šypsojosi ir mūsų šaliai. Čempionate dalyvavę jaunieji Lietuvos šachmatininkai Ignas Sidabras ir Jonas Sidabras tapo komandinės rungties iki 14 metų čempionais.
Ši pergalė įsimintina tuo, kad tai – pirmasis kartas, kai Lietuvos atstovai komandinėje Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionato rungtyje pelno čempionų titulą.

2012 metų Europos greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionai Jonas Sidabras ir Ignas Sidabras

Pagal čempionato taisykles, komandą gali sudaryti ne daugiau nei dviejų šalių atstovai, taigi lietuviai žaidė bendroje komandoje kartu su dviem šachmatininkais iš Rusijos – Radionu Radžabovu ir Jekaterina Litvinenko. Iš septynių žaidimo ratų laimėjusi šešis, iš viso komanda surinko 12 taškų ir aplenkė Bulgarijos bei Estijos rinktines, kurios atitinkamai pasidalijo 2-ąją ir 3-ąją vietas.

Turnyro rezultatai

http://chess-results.com/tnr77368.aspx?lan=1

Apie  čempionatą

2012 m. Europos asmeninis ir komandinis greitųjų šachmatų ir Žaibo jaunių čempionatas (angl. European Individual and Team Youth Championships 2012 (Rapid and Blitz) vyko dvyliktąjį kartą, jame dalyvavo 17 šalių atstovai – šachmatininkai iš Lietuvos, Rusijos, Bulgarijos, Estijos, Baltarusijos, Slovėnijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Serbijos, Makedonijos, Armėnijos, Austrijos, Ukrainos, Vengrijos, Rumunijos, Juodkalnijos.

Septynias dienas trukusį čempionatą sudarė įvairios rungtys – asmeninė greitųjų šachmatų, žaibo, komandinėje ir uždavinių sprendimo.

 

 

Bir 232012
 

Turnyro svetainė kazan2012.fide.com.

NUOTRAUKŲ GALERIJOS

TIESIOGINĖS VIDEO TRANSLIACIJOS

TIESIOGINĖS PARTIJŲ  TRANSLIACIJOS

PARTIJŲ VERTINIMAS

Women Grand Prix Kazan 2012
Ranking crosstable after Round 11
Rank SNo.   Name Rtg FED 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pts. TB1 TB2 TB3
1 2 GM Humpy Koneru 2589 IND * ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ 1 1 7.5 0.5 36.75 3
2 12 GM Anna Muzychuk 2598 SLO ½ * ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 7.5 0.5 36.5 3
3 5 GM Viktorija Cmilyte 2508 LTU ½ ½ * 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1 7 1 35 3
4 11 GM Hou Yifan 2623 CHN ½ ½ 0 * 1 1 1 ½ 1 ½ 1 0 7 0 37.25 4
5 9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 RUS ½ ½ 1 0 * 1 ½ 0 ½ 0 1 1 6 1 31 3.5
6 1 GM Elina Danielian 2484 ARM ½ ½ ½ 0 0 * 1 1 ½ 1 0 1 6 0 30.75 2.5
7 4 GM Tatiana Kosintseva 2532 RUS ½ ½ ½ 0 ½ 0 * 1 ½ ½ ½ 1 5.5 0 27.5 2
8 8 GM Keteryana Lahno 2546 UKR 0 ½ ½ ½ 1 0 0 * ½ ½ 1 ½ 5 0 25.5 2.5
9 7 GM Antoaneta Stefanova 2518 BUL 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ ½ * 1 ½ ½ 4.5 1 22 2
10 6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 RUS ½ 0 0 ½ 1 0 ½ ½ 0 * 1 ½ 4.5 0 22.75 2.5
11 10 IM Alisa Galliamova 2484 RUS 0 0 0 0 0 1 ½ 0 ½ 0 * 1 3 0 13.5 1.5
12 3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 TUR 0 0 0 1 0 0 0 ½ ½ ½ 0 * 2.5 0 14 1
FIDE Women Grand Prix Kazan 2012
Round 1 on 2012/06/10 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
1 GM Elina Danielian 2484 ½-½ GM Anna Muzychuk 2598 12
2 GM Humpy Koneru 2589 ½-½ GM Hou Yifan 2623 11
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 0-1 IM Alisa Galliamova 2484 10
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 ½-½ GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 ½-½ GM Keteryna Lahno 2546 8
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 0-1 GM Antoaneta Stefanova 2518 7
Round 2 on 2012/06/11 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM Anna Muzychuk 2598 1-0 GM Antoaneta Stefanova 2518 7
8 GM Keteryna Lahno 2546 ½-½ GM Nadezhda Kosintseva 2528 6
9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 1-0 GM Viktorija Cmilyte 2508 5
10 IM Alisa Galliamova 2484 ½-½ GM Tatiana Kosintseva 2532 4
11 GM Hou Yifan 2623 0-1 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 3
1 GM Elina Danielian 2484 ½-½ GM Humpy Koneru 2589 2
Round 3 on 2012/06/12 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
2 GM Humpy Koneru 2589 ½-½ GM Anna Muzychuk 2598 12
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 0-1 GM Elina Danielian 2484 1
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 0-1 GM Hou Yifan 2623 11
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 1-0 IM Alisa Galliamova 2484 10
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 1-0 GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
7 GM Antoaneta Stefanova 2518 ½-½ GM Keteryna Lahno 2546 8
Round 4 on 2012/06/13 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM Anna Muzychuk 2598 ½-½ GM Keteryna Lahno 2546 8
9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 ½-½ GM Antoaneta Stefanova 2518 7
10 IM Alisa Galliamova 2484 0-1 GM Nadezhda Kosintseva 2528 6
11 GM Hou Yifan 2623 0-1 GM Viktorija Cmilyte 2508 5
1 GM Elina Danielian 2484 1-0 GM Tatiana Kosintseva 2532 4
2 GM Humpy Koneru 2589 1-0 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 3
Round 5 on 2012/06/15 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 0-1 GM Anna Muzychuk 2598 12
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 ½-½ GM Humpy Koneru 2589 2
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 ½-½ GM Elina Danielian 2484 1
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 ½-½ GM Hou Yifan 2623 11
7 GM Antoaneta Stefanova 2518 ½-½ IM Alisa Galliamova 2484 10
8 GM Keteryna Lahno 2546 1-0 GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
Round 6 on 2012/06/16 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM Anna Muzychuk 2598 ½-½ GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
10 IM Alisa Galliamova 2484 0-1 GM Keteryna Lahno 2546 8
11 GM Hou Yifan 2623 1-0 GM Antoaneta Stefanova 2518 7
1 GM Elina Danielian 2484 1-0 GM Nadezhda Kosintseva 2528 6
2 GM Humpy Koneru 2589 ½-½ GM Viktorija Cmilyte 2508 5
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 0-1 GM Tatiana Kosintseva 2532 4
Round 7 on 2012/06/17 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 ½-½ GM Anna Muzychuk 2598 12
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 1-0 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 3
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 ½-½ GM Humpy Koneru 2589 2
7 GM Antoaneta Stefanova 2518 ½-½ GM Elina Danielian 2484 1
8 GM Keteryna Lahno 2546 ½-½ GM Hou Yifan 2623 11
9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 1-0 IM Alisa Galliamova 2484 10
Round 8 on 2012/06/18 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM Anna Muzychuk 2598 1-0 IM Alisa Galliamova 2484 10
11 GM Hou Yifan 2623 1-0 GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
1 GM Elina Danielian 2484 1-0 GM Keteryna Lahno 2546 8
2 GM Humpy Koneru 2589 1-0 GM Antoaneta Stefanova 2518 7
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 ½-½ GM Nadezhda Kosintseva 2528 6
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 ½-½ GM Viktorija Cmilyte 2508 5
Round 9 on 2012/06/20 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 ½-½ GM Anna Muzychuk 2598 12
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 ½-½ GM Tatiana Kosintseva 2532 4
7 GM Antoaneta Stefanova 2518 ½-½ WGM Betul Cemre Yildiz 2333 3
8 GM Keteryna Lahno 2546 0-1 GM Humpy Koneru 2589 2
9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 1-0 GM Elina Danielian 2484 1
10 IM Alisa Galliamova 2484 0-1 GM Hou Yifan 2623 11
Round 10 on 2012/06/21 at 15:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
12 GM Anna Muzychuk 2598 ½-½ GM Hou Yifan 2623 11
1 GM Elina Danielian 2484 0-1 IM Alisa Galliamova 2484 10
2 GM Humpy Koneru 2589 ½-½ GM Alexandra Kosteniuk 2457 9
3 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 ½-½ GM Keteryna Lahno 2546 8
4 GM Tatiana Kosintseva 2532 ½-½ GM Antoaneta Stefanova 2518 7
5 GM Viktorija Cmilyte 2508 1-0 GM Nadezhda Kosintseva 2528 6
Round 11 on 2012/06/22 at 13:00
SNo.   Name Rtg Res.   Name Rtg SNo.
6 GM Nadezhda Kosintseva 2528 0-1 GM Anna Muzychuk 2598 12
7 GM Antoaneta Stefanova 2518 ½-½ GM Viktorija Cmilyte 2508 5
8 GM Keteryna Lahno 2546 0-1 GM Tatiana Kosintseva 2532 4
9 GM Alexandra Kosteniuk 2457 1-0 WGM Betul Cemre Yildiz 2333 3
10 IM Alisa Galliamova 2484 0-1 GM Humpy Koneru 2589 2
11 GM Hou Yifan 2623 1-0 GM Elina Danielian 2484 1

 

http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kita/viktorija-cmilyte-fide-grand-prix-serijos-sachmatu-turnyre-rusijoje-uzeme-treciaja-vieta-26-228603

Kov 142012
 

Europos moterų šachmatų čempionato 2012 metų svetainė.

***

 “Ne fantastiška, bet  gera pabaiga”  – GM Viktorijos Čmilytės interviu “Lietuvos žinioms”;

Per plauką nuo medalio likusi V.Čmilytė: žaidžiau agresyviai ir šiek tiek rizikingai”  – “Delfi sportas”

GM Viktorijos Čmilytės partijos:

***

Final Ranking


Rank SNo.
Name Rtg FED Pts ratP BH.-1 BH. vict Prize (EUR)
1 8 IM GUNINA Valentina 2511 RUS 2660 70 74½ 6 20500
2 6 GM KOSINTSEVA Tatiana 2513 RUS 2649 68½ 73 7 15500
3 1 GM MUZYCHUK Anna 2583 SLO 2631 70 75 7 11500
4 9 GM CMILYTE Viktorija 2497 LTU 8 2592 67½ 73 8 8200
5 7 GM SEBAG Marie 2512 FRA 2570 71½ 77 6 7100
6 5 GM STEFANOVA Antoaneta 2531 BUL 2544 68½ 73½ 6 6100
7 3 GM LAHNO Kateryna 2546 UKR 2524 67½ 72½ 4 5600
8 12 GM DANIELIAN Elina 2478 ARM 2515 60½ 64 5 5100
9 10 IM KHOTENASHVILI Bela 2490 GEO 2503 61 64½ 6 4600
10 17 WGM POGONINA Natalija 2449 RUS 2501 61½ 66½ 5 4100
11 18 GM KOSTENIUK Alexandra 2448 RUS 2437 57 61½ 6 3600
12 21 GM HOANG Thanh Trang 2438 HUN 7 2510 69 74½ 6 3100
13 20 IM KHURTSIDZE Nino 2447 GEO 7 2505 66½ 71½ 6 2600
14 2 GM DZAGNIDZE Nana 2559 GEO 7 2468 65 69 6 2400
15 30 IM MELIA Salome 2400 GEO 7 2461 63½ 68 5
16 34 WGM KOVANOVA Baira 2392 RUS 7 2452 60 64½ 6
17 19 IM JAVAKHISHVILI Lela 2448 GEO 7 2450 62 66½ 4
18 24 IM ROMANKO Marina 2417 RUS 7 2444 60½ 64 5
19 16 IM USHENINA Anna 2458 UKR 7 2429 58 62½ 4
20 23 GM ZHUKOVA Natalia 2435 UKR 7 2415 57½ 62 4
21 4 GM KOSINTSEVA Nadezhda 2535 RUS 7 2406 61 65 5
22 31 IM FOISOR Cristina-Adela 2398 ROU 2509 75 75½ 5
23 51 WGM SCHLEINING Zoya 2326 GER 2483 66½ 68 4
24 28 WGM GIRYA Olga 2406 RUS 2448 66 70½ 5
25 33 WGM GURAMISHVILI Sopiko 2395 GEO 2446 67 71½ 5
26 41 WGM VOJINOVIC Jovana 2356 MNE 2431 64½ 68 5
27 25 IM GAPONENKO Inna 2416 UKR 2428 62 66½ 5
28 22 WGM BATSIASHVILI Nino 2438 GEO 2424 63½ 69 4
29 14 IM PAEHTZ Elisabeth 2459 GER 2416 62½ 67 5
30 66 WGM SANDU Mihaela 2253 ROU 2404 58½ 63 6
31 38 WGM SZCZEPKOWSKA-HOROWSKA Karina 2369 POL 2391 57½ 61½ 6
32 47 WIM ARABIDZE Meri 2337 GEO 2365 62½ 66 5
33 27 IM BODNARUK Anastasia 2412 RUS 2354 57½ 62 5
34 57 WIM BULMAGA Irina 2307 ROU 6 2405 59 63½ 5
35 15 IM MKRTCHIAN Lilit 2458 ARM 6 2396 64 69 5
36 58 IM DWORAKOWSKA Joanna 2304 POL 6 2388 59½ 63½ 6
37 60 WGM VIDENOVA Iva 2301 BUL 6 2382 59½ 63 4
38 50 WGM KURSOVA Maria 2328 ARM 6 2373 62 64½ 4
39 40 WGM ZAWADZKA Jolanta 2358 POL 6 2355 61 64½ 5
40 46 WIM GORYACHKINA Aleksandra 2341 RUS 6 2351 63 64½ 3
41 54 WGM MAMEDJAROVA Zeinab 2321 AZE 6 2326 60 64 5
42 48 IM GVETADZE Sofio 2334 GEO 6 2325 62½ 65 4
43 29 IM PAIKIDZE Nazi 2406 GEO 6 2325 61½ 65½ 4
44 49 WIM MIKADZE Miranda 2329 GEO 6 2263 54½ 57½ 5
45 53 WIM MAMMADOVA Gulnar 2324 AZE 2421 67 71½ 4
46 61 WIM IVAKHINOVA Inna 2285 RUS 2415 65½ 70 5
47 13 IM SKRIPCHENKO Almira 2468 FRA 2377 59½ 64½ 3
48 44 WIM ZIAZIULKINA Nastassia 2343 BLR 2363 65½ 69½ 5
49 37 WGM CHAROCHKINA Daria 2371 RUS 2356 62½ 66 4
50 11 IM MUZYCHUK Mariya 2490 UKR 2338 58 63 3
51 64 WIM RAKIC Marija 2267 SRB 2326 57 60½ 3
52 32 IM BOJKOVIC Natasa 2395 SRB 2298 60½ 64½ 4
53 45 WGM YILDIZ Betul Cemre 2342 TUR 2285 58 62 3
54 65 WGM CHELUSHKINA Irina 2263 SRB 2257 52½ 56½ 5
55 39 IM GALOJAN Lilit 2364 ARM 2254 56½ 60½ 3
56 62 WGM MAMEDJAROVA Turkan 2284 AZE 2254 50½ 54 3
57 73 WIM UMUDOVA Nargiz 2220 AZE 2236 55½ 58½ 4
58 56 WGM OZTURK Kubra 2314 TUR 2222 53½ 57 5
59 52 IM SAVINA Anastasia 2325 RUS 2203 55 59 3
60 72 WGM MAKROPOULOU Marina 2224 GRE 2201 53½ 56 3
61 68 WIM BRONNIKOVA Elizaveta 2252 RUS 2130 49½ 51 4
62 78 WIM KHARMUNOVA Nadejda 2191 RUS 5 2349 63½ 68½ 5
63 36 WGM KASHLINSKAYA Alina 2377 RUS 5 2312 61½ 66 4
64 42 IM SEDINA Elena 2353 ITA 5 2274 58 62½ 1
65 26 IM REPKOVA Eva 2416 SVK 5 2258 57 61 4
66 59 WGM BOROSOVA Zuzana 2302 SVK 5 2244 55 59 3
67 55 WGM MANAKOVA Maria 2315 SRB 5 2231 56 56½ 4
68 67 WIM KAZIMOVA Narmin 2253 AZE 5 2174 50½ 54 4
69 70 WFM FOISOR Mihaela-Veronica 2242 ROU 5 2171 53 56½ 3
70 69 WIM ABDULLA Khayala 2246 AZE 5 2103 48½ 51 5
71 71 WIM HAIRAPETIAN Anna 2227 ARM 5 2074 52 52½ 5
72 82 WFM CHEREDNICHENKO Elena 2130 UKR 5 2074 49 52½ 4
73 35 WGM MICHNA Marta 2383 GER 2258 61 65 3
74 43 WGM MOLCHANOVA Tatjana 2346 RUS 2240 64½ 67½ 4
75 74 WIM SEPS Monika 2208 SUI 2239 60½ 64 3
76 85 WIM ALEXANIAN Nelli 2114 RUS 2222 58 61 3
77 76 WIM BEZGODOVA Maria 2200 RUS 2217 58½ 61 2
78 79 WIM OLSAROVA Karolina 2189 CZE 2208 55½ 59 3
79 87 WIM BEZGODOVA Svetlana 2109 RUS 2172 53 53½ 4
80 80 WIM TSIGANOVA Monika 2185 EST 2170 51 54½ 3
81 75 WIM ISGANDAROVA Khayala 2203 AZE 2169 57 61 3
82 89 WFM MOTYCAKOVA Monika 2087 SVK 2165 56½ 59½ 4
83 83 WFM KINEVA Ekaterina 2126 RUS 2087 50½ 53 3
84 84 WFM DE SEROUX Camille 2122 SUI 2076 47½ 49 4
85 81 WFM COIMBRA Margarida 2156 POR 2035 50 53 3
86 96
PATEL Yesim 1839 TUR 2012 47½ 50½ 2
87 77 WGM SHAYDULLINA Sandugach 2197 RUS 2010 48 50½ 3
88 93
MENZI Nezihe Ezgi 1902 TUR 2008 47 47½ 4
89 97
OZTURK Hilal 1784 TUR 4 2202 57½ 61½ 4
90 86 WFM MARECKOVA Martina 2114 CZE 4 2054 48 50½ 3
91 95
ARIG Busra 1839 TUR 4 2015 47 49½ 3
92 90 WCM KAYA Emel 1997 TUR 4 1983 44 44½ 3
93 91
MESSINA Roberta 1957 ITA 4 1975 47½ 50 3
94 98
MARTYNKOVA Olena 1689 UKR 4 1754 41 42½ 3
95 63 WIM DRLJEVIC Ljilja 2278 SRB 2035 52½ 55 3
96 92 WCM CEMHAN Kardelen 1954 TUR 1911 44½ 47½ 2
97 88 WFM UTA Adeline-Ramona 2098 ROU 1883 42 44½ 3
98 94
SOYUNLU Narmin 1842 AZE 1767 40 41½ 1
99 100
DAI Irmak 1592 TUR 1590 39 39½ 2
100 101
BOZKURT Hatice Mislina 0 TUR 3 1295 38½ 39 2
101 99
ALEV Gonulden Seda 1612 TUR 3 1282 38 38½ 2
102 102
DURMUS Aslihan 0 TUR 2 1172 38½ 39 1
103 103
SAHIN Hayrun Nisa 0 TUR 1 1219 39 39½ 0

 

 ***

Lietuvos žiniasklaida:

 

http://www.15min.lt/naujiena/sportas/kita/europos-sachmatu-cempionate-viktorija-cmilyte-liko-ketvirta-ir-uzsitikrino-28-tukst-litu-ceki-26-203337#axzz1p1e0rcGl
http://www.lzinios.lt/Sportas/Viktorija-prarado-karuna
http://www.lzinios.lt/Sportas/Ar-issaugos-titula-Viktorija
http://www.lzinios.lt/Sportas/Imesta-i-sulini-Viktorija-neskesta
http://www.balsas.lt/naujiena/585692/v-cmilyte-europos-cempionate-islieka-penkta
http://sportas.delfi.lt/national/article.php?id=55865077&categoryID=88686
http://www.alfa.lt/straipsnis/13935198/Cmilyte.Lietuvos.sachmatu.federacija.palieka.likimo.valiai=2012-03-02_16-31/

Gru 082011
 

Kinijoje, Beijing, 2011 m. gruodžio 8-16 dienomis vyko trečiosios proto žaidimų Pasaulio žaidynės.
Lietuvė didmeistrė Viktorija Čmilytė rungsis greitųjų (gruodžio 9-11)ir žaibo šachmatų (gruodžio 12-13) moterų turnyruose bei šachmatų “nematant lentos”- blindfold– (gruodžio 14-16) moterų turnyruose.

http://sportaccord2011.fide.com/schedule.html

Lietuvė didmeistrė Viktorija Čmilytė,  iškovojusi 4.5 taško iš 7 galimų, užėmė  2-ąją vietą  šachmatų “nematant lentos”- blindfold  moterų turnyre:

Rank
Name Rtg FED 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts.
1 GM Hou Yifan 2578 CHN 2 b 0 6 w 1 15 b 1 13 w 1 4 b 1 11 w 1 3 b ½
2 GM Cmilyte Viktorija 2503 LTU 1 w 1 8 b ½ 9 w 1 11 b 1 10 w 1 3 w 0 4 b 0
3 GM Kosteniuk Alexandra 2439 RUS 7 b 1 4 w 0 10 w 0 12 b 1 14 w 1 2 b 1 1 w ½
4 GM Dzagnidze Nana 2516 GEO 16 w 1 3 b 1 11 w 0 8 b ½ 1 w 0 10 b 1 2 w 1
5 IM Dembo Yelena 2468 GRE 13 w ½ 10 b ½ 8 w 0 7 b 1 9 b ½ 12 w 1 11 b 1
6 IM Paehtz Elisabeth 2457 GER 10 w ½ 1 b 0 14 w ½ 15 w 1 13 b ½ 9 b 1 8 w 1
7 IM Zatonskih Anna 2506 USA 3 w 0 16 b 0 12 b 1 5 w 0 15 b 1 14 w 1 13 b 1 4
8 GM Lahno Kateryna 2549 UKR 15 b ½ 2 w ½ 5 b 1 4 w ½ 11 b ½ 13 w 1 6 b 0 4
9 GM Danielian Elina 2497 ARM 12 b 1 11 w ½ 2 b 0 10 b ½ 5 w ½ 6 w 0 16 b 1
10 GM Harika Dronavalli 2512 IND 6 b ½ 5 w ½ 3 b 1 9 w ½ 2 b 0 4 w 0 14 b 1
11 WGM Ju Wenjun 2543 CHN 14 w 1 9 b ½ 4 b 1 2 w 0 8 w ½ 1 b 0 5 w 0 3
12 IM Muzychuk Anna 2562 SLO 9 w 0 14 b ½ 7 w 0 3 w 0 16 b 1 5 b 0 15 w 1
13 GM Stefanova Antoaneta 2531 BUL 5 b ½ 15 w ½ 16 b 1 1 b 0 6 w ½ 8 b 0 7 w 0
14 GM Socko Monika 2479 POL 11 b 0 12 w ½ 6 b ½ 16 w 1 3 b 0 7 b 0 10 w 0 2
15 GM Cramling Pia 2495 SWE 8 w ½ 13 b ½ 1 w 0 6 b 0 7 w 0 16 w 1 12 b 0 2
16 IM Skripchenko Almira 2468 FRA 4 b 0 7 w 1 13 w 0 14 b 0 12 w 0 15 b 0 9 w 0 1

Žaibo šachmatų turnyre didmeistrė Viktorija Čmilytė,  iškovojusi 5.5 taško iš 15 galimų, užėmė 13-ąją vietą:
http://www.chess-results.com/tnr61912.aspx?art=4&lan=1

Greitųjų šachmatų moterų turnyre  didmeistrė Viktorija Čmilytė užėmė 13 vietą:

Rank
SNo.

Name
Rtg
FED
Pts.
Res.
vict
MBl
RtgØ
1
16
GM
Kosteniuk Alexandra
2439
RUS
6
0
5
3
2524
2
3
GM
Lahno Kateryna
2549
UKR
0
4
4
2507
3
6
GM
Dzagnidze Nana
2516
GEO
0
3
3
2515
4
4
WGM
Ju Wenjun
2543
CHN
0
2
4
2510
5
7
GM
Harika Dronavalli
2512
IND
4
0
3
3
2486
6
1
GM
Hou Yifan
2578
CHN
4
0
2
3
2528
7
2
IM
Muzychuk Anna
2562
SLO
4
0
1
3
2519
8
13
IM
Dembo Yelena
2468
GRE
0
2
4
2510
9
11
GM
Cramling Pia
2495
SWE
0
1
4
2535
10
5
GM
Stefanova Antoaneta
2531
BUL
0
1
3
2501
11
15
IM
Paehtz Elisabeth
2457
GER
3
0
2
4
2529
12
12
GM
Socko Monika
2479
POL
3
0
2
3
2524
13
9
GM
Cmilyte Viktorija
2503
LTU
0
2
4
2513
14
14
IM
Skripchenko Almira
2468
FRA
2
1
2
4
2524
15
8
IM
Zatonskih Anna
2506
USA
2
0
1
4
2498
16
10
GM
Danielian Elina
2497
ARM
0
0
3
2522

 

Round 7



















Bo.
SNo.

Name
Pts
Res.
Pts

Name
SNo.
1
16
GM
Kosteniuk Alexandra
5
1 – 0
IM
Dembo Yelena
13
2
6
GM
Dzagnidze Nana
4
½ – ½
4
GM
Lahno Kateryna
3
3
2
IM
Muzychuk Anna
½ – ½
4
WGM
Ju Wenjun
4
4
1
GM
Hou Yifan
3
1 – 0
3
IM
Paehtz Elisabeth
15
5
5
GM
Stefanova Antoaneta
3
½ – ½
3
GM
Cramling Pia
11
6
7
GM
Harika Dronavalli
3
1 – 0
2
IM
Skripchenko Almira
14
7
12
GM
Socko Monika
3
0 – 1
GM
Cmilyte Viktorija
9
8
10
GM
Danielian Elina
0 – 1
1
IM
Zatonskih Anna
8




















Round 6



















Bo.
SNo.

Name
Pts
Res.
Pts

Name
SNo.
1
2
IM
Muzychuk Anna