Geg 262020
 

Všį “Elitinis šachmatų, šaškių klubas Rositsan ir Maccabi” gegužės 31 (sekmadienis) 19:00 organizuoja greitųjų šachmatų internetinį turnyrą Lichess internetiniame klube. Laiko kontrolė – 10 min. partijai.

Kviečiame dalyvauti ir kviesti draugus. Kuo bus mūsų daugiau, tuo bus įdomiau.

Registracijos nuoroda: https://lichess.org/tournament/B05sStOW

Geg 142020
 

Gegužės 20 d. (trečiadienį) 19:30 vyks Mykolo Romerio universiteto internetinis žaibo šachmatų turnyras.

Varžybos vyks Chess.com serveryje MRU-ROSK Consulting klube (https://www.chess.com/club/mru-rosk-consulting). Prisijungti į turnyrą žaidėjams serveris leis nuo 18:30 (likus 1 valandai).

Turnyras atviras visiems dalyviams, iki turnyro pradžios prisijungusiems į Chess.com klubą MRU-ROSK Consulting. Pageidautina, jog nariai savo profilyje nurodytų realias tapatybes.

Žaidžiama 9 ratų šveicariška sistema. Laiko kontrolė partijai 3 min. + 2 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą.

Laimi dalyvis, surinkęs daugiausia taškų. Taškų lygybės atveju vietos nustatomos pagal Bergerio koeficientą (Chess.com metodika: https://support.chess.com/article/314-how-do-ties-in-tournaments-work). Galutiniai rezultatai bus patvirtinti iki gegužės 21d. 12:00, išnagrinėjus informaciją apie galimą sukčiavimą. Sukčiavimo atvejai bus viešinami!

Prizinį fondą sudaro organizatorių skiriami 100€. I prizas – ne mažesnis nei 50€. Taip pat knygomis bus apdovanoti: geriausia moteris, geriausias moksleivis, geriausias senjoras (gimęs 1960 m. ir anksčiau). Daiktiniai prizai bus įteikiami po karantino.

Turnyrą organizuoja MRU sporto ir sveikatos centras ir VŠĮ “Šachmatų pasaulis“.

Registracija ir papildoma informacija:
Vaidas Sakalauskas – 865086926, aasas71@yahoo.com
Organizatoriai pasilieka teisę daryti būtinus nuostatų pakeitimus.

Nuostatai (atsisiųsti):

Geg 032020
 

Turnyrą vykdo Panevėžio šachmatų klubas internetu Chess.com puslapio platformoje.

Varžybų reglamentas:

Varžybos bus vykdomos kaip bandomosios, iš žaidėjų tikimasi sąžiningo žaidimo. Bus vykdomi trys atskiri turnyrai A, B, ir C, išskirstant dalyvius pagal turimą FIDE galiojantį reitingą.

Turnyrai skirti dalyviams ir teisėjams išsiaiškinti technines galimybes, trūkumus ir nesklandumus žaidžiant nuotoliniu būdu ilgesne (greitųjų šachmatų) laiko kontrole.

Pilni reikalavimai bus atsiųsti į dalyvio pateiktą el. paštą po registracijos.

Varžybų laikas: 2020 m. gegužės 9-10 d.

Startinis mokestis: be mokesčio.

Registracija vykdoma: panevezysopen@gmail.com arba tel. +37062078288 iki 2020 m. gegužės 8 d. 20.00 val.

Nuostatai

Dalyviai

Bal 292020
 
Transliacijos stopkadras. Komentatoriai Kipras Eigminas ir Andrius Paulauskas stebi partiją Laurušas-Pultinevičius

2020 m. balandžio 25 d., šeštadienį, vyko pirmasis atviras Lietuvos bullet šachmatų internetu čempionatas. Jame dalyvavo 114 žaidėjų, iš kurių dauguma buvo Lietuvos šachmatininkai ar su Lietuva ryšių turintys dalyviai. Čempionatas vyko chess.com platformoje, laiko kontrole 1 min + 1 s ėjimui.

Tarp dalyvavusiųjų – du naujausi Lietuvos didmeistriai (GM Paulius Pultinevičius ir GM Titas Stremavičius), 4 tarptautiniai meistrai (IM Tomas Laurušas, IM Valery Kazakouski, IM Vytautas Vaznonis ir svečias iš Rusijos IM Alexander Sotsky) bei daug kitų tituluotų ar Lietuvos šachmatų pasaulyje žinomų vardų.

Sužaidus šveicariškąja sistema 15 ratų, paaiškėjo, jog pirmąsias tris vietas iškovojo ir remėjo TOPsport prizus pelnė 13,5 taško surinkęs IM Tomas Laurušas ir po 13 taškų surinkę GM Paulius Pultinevičius ir IM Valery Kazakouski.

Šie trys žaidėjai smarkiai atsiplėšė nuo kitų turnyro dalyvių, o 4-8 vietas užėmę žaidėjai (Tauras Narmontas, Gytis Vaičekauskas, Aleksandras Šalna, Domantas Klimčiauskas ir svečias iš Rusijos Nurlan Khismatov) atsiliko net trimis taškais (10/15).

Turnyro rezultatai.

Turnyras buvo transliuojamas Youtube platformoje bei Facebook puslapyje Lietuvos šachmatai. Kviečiame stebėti transliacijos įrašus čia:

Gegužinė 2020

2020-04-29 11:43
Bal 292020
 

Gegužės 2 d. (šeštadienį) nuo 16:00 internete (lichess.org) vyks greitųjų šachmatų turnyras, skirtas paminėti trenerio FM Rišardo Fichmano 75-mečiui.

Laiko kontrolė – 8 min + 3 sek., turnyras vyks 7 ratų šveicariškąja sistema.

Registraciją pateikti iki gegužės 01 d. imtinai el. paštu gigantchess@gmail.com su kopija fichte29@gmail.com. Joje turi būti nurodyta žaidėjo tapatybė (pavardė, vardas, FIDE Rpd, el. paštas, telefono numeris) bei prisijungimo vardas lichess.org puslapyje. Patvirtinus žaidėjo registraciją, organizatoriai el. paštu atsiųs techninę informaciją (kaip prisijungti prie turnyro dalyvių grupės “Vilnius SM TAURAS” bei kaip pranešti rezultatus).

Dalyvių sąrašas.

Nuostatai (atsisiųsti):

Bal 212020
 

Balandžio 25 d. (šeštadienį) 19:00 Chess.com platformoje vyks 2020 m. atviras Lietuvos bullet šachmatų čempionatas. Laiko kontrolė – 1 min + 1 s. Turnyro formatas – 15 ratų šveicariškoji sistema

Generalinis turnyro rėmėjas – TOPsport.

Turnyro nuoroda: https://www.chess.com/live#t=1199830
Prisijungti ja galėsite nuo šeštadienio 18:00, t.y. likus valandai iki turnyro.

Norint dalyvauti turnyre, prieš tai reikia prisijungti prie grupės Chess Lithuania: https://www.chess.com/club/chess-lithuania.

Pageidautina, jog prieš prisijungiant nurodytumėte tikrą vardą ir pavardę savo profilyje (https://www.chess.com/settings).

Nuostatai (atsisiųsti):

Netekome Aniceto Uogelės

2020-04-21 09:53
Bal 212020
 

Balandžio 20 d. netekome šachmatų patriarcho Aniceto Uogelės (1933-2020).

Neseniai 87-ąjį gimtadienį atšventęs A.Uogelė iki paskutinių dienų buvo aktyvus šachmatų bendruomenės narys. Tai – dukart Lietuvos čempionatų prizininkas, 22 kartus Šiaulių čempionas bei korespondencinių šachmatų vyresnysis tarptautinis meistras (SIM), tapęs ir Europos korespondencinių šachmatų čempionu.

Anicetas ir būdamas garbaus amžiaus neapleido šachmatų – tapo daugkartiniu Lietuvos neįgaliųjų čempionu, o paskutines pergales iškovojo 2020 m. vasarį, nugalėjęs LNSF greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatuose.

A.Uogelė buvo ne tik aktyvus žaidėjas, bet ir šachmatų teisėjas bei publicistas. Žymiausias darbas – knyga „Mano šachmatai“.

Uogelė taip pat buvo žinomas šachmatų teoretikas bei yra vienas iš nedaugelio lietuvių, kurie turi savo vardu pavadintą debiutą – tai siciliškosios gynybos pagreitintojo drakono varianto atšaka 1. e4 c5 2. Žf3 Žc6 3. d4 cxd4 4. Žxd4 g6 5. Žc3 Rg7 6. Re3 Žf6 7. Rc4 O-O 8. Rb3 a5.

Lietuvos šachmatų federacija reiškia užuojautą artimiesiems, draugams bei visai šachmatų bendruomenei.

Bal 192020
 
P.Pultinevičius / G.Pidlužnij

Balandžio 15 d. Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) vykdytas projektas „100 sporto žvaigždžių“.

Šiame projekte pagerbti geriausi 2019 m. Lietuvos sportininkai, išrinkti rinkimų komisijos bei sporto gerbėjų balsais.

Tarp „bronzinių žvaigždžių“ (41-100 vietos) pateko ir du šachmatininkai –18-metis GM Paulius Pultinevičius ir 13-metis Gleb Pidlužnij.

Pilnas geriausiųjų sąrašas.

Tarp P.Pultinevičiaus praėjusių metų pasiekimų – 15 vieta Europos čempionate bei patekimas į FIDE Pasaulio taurę, patekimai tarp 10 stipriausių savo amžiaus grupėje pasaulio jaunių čempionate bei Europos jaunių greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatuose, taip pat komandinė bronza Taline su Lietuvos U18 rinktine (Europos jaunių greitųjų šachmatų komandiniame čempionate). Be to, pernai įvykdęs antrąjį ir trečiąjį normos balus Paulius tapo jauniausiu Lietuvos istorijoje šachmatų didmeistriu.

G.Pidlužnij praėjusiais metais Minske tapo pasaulio jaunučių žaibo šachmatų vicečempionu, taip pat buvo tarp 10 geriausiųjų pasaulio jaunučių greitųjų šachmatų čempionate ir Europos jaunučių žaibo šachmatų čempionate (U12 grupė). Glebas taip pat buvo Taline bronzą iškovojusios U18 rinktinės narys.

Sveikiname šachmatininkus ir linkime ir kitais metais nemažinti apsukų!

Bal 082020
 

Balandžio 17 d. (penktadienį) 18 val. įvyko Vilkaviškio atviros žaibo šachmatų internetu pirmenybės.

Žaidimo vieta: internetas – chess.com žaidimo serveryje.

_____________________________________________________________________________

TURNYRO GRUPIŲ NUGALĖTOJAI:

Bendra įskaita

I – Eigminas Kipras; II – Morkūnas Gustas; III – Kišonas Donatas
S50+ – Martinkus Rolandas; M – Jaškūnienė Dalia
U18 I – Morkūnas Gustas; II – Šer Daniel; III – Vaškevičius Augustas

Vilkaviškio įskaita

I – Melnikas Simas; II – Kružinauskas Stasys; III – Dadurka Povilas
S50+ – Kružinauskas Stasys; M – Jaškūnienė Dalia
U18 I – Dadurka Povilas; II – Bikauskas Arnas; III – Jaškūnas Aistis

Galutiniai rezultatai