žaibo šachmatų varžybos “Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2012” – kovo 3 dieną Vilniuje

2012 m. kovo 5 d. pranešimas VIR

Kovo 3 d. Seime įvyko tradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2012“, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 22-osioms metinėms paminėti. Renginį, kuriame dalyvavo daugiau kaip 150 žaidėjų, organizavo Seimo kanceliarija, šachmatų mokykla „Vilniaus Fortas“ ir Panevėžio šachmatų klubas.

Varžybų metu įvyko vaikų ir jaunučių, suaugusiųjų Seimo taurės turnyrai, Didysis ir Mažasis finalas, simultanas su tarptautiniu meistru daugkartiniu Lietuvos čempionu Antanu Zapolskiu. Šachmatų varžybų dalyvius ir nugalėtojus pasveikino Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas, įsteigęs prizą vaikų ir jaunučių turnyro nugalėtojui  bei Seimo kancleris Jonas Milerius.

Turnyruose kartu su Lietuvos šachmatininkais varžėsi Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Kazachstano ir Kirgizijos atstovai. Prie šachmatų lentų rungėsi Nepriklausomybės Akto signataras, Vilniaus teritorinės muitinės viršininkas Jonas Pangonis, šios kadencijos Seimo nariai Vytautas Galvonas, Julius Sabatauskas ir Gintaras Songaila, buvę parlamentarai, Seimo kanceliarijos, užsienio reikalų ir žemės ūkio ministerijų, teismų, prokuratūros, politinių partijų, ambasadų atstovai. Dėl Taurės taip pat varžėsi žaibo šachmatų turnyrų, rengtų Vasario16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – paminėti, nugalėtojai ir dar gausus būrys šachmatininkų.

Šachmatų varžybose dalyvavo tarptautinis meistras Kęstutis Labeckas, FIDE meistrai Romanas Chakvetadzė (Rusijos Federacija) ir Borisas Rositsanas.

Seimo taurės Didžiojo finalo nugalėtoju tapo ir pereinamąją Seimo taurę iškovojo Lietuvos šachmatų rinktinės narys Rokas Klabis (Šiauliai), aplenkęs kitą rinktinės narį Kęstutį Labecką (Vilnius). Trečias liko Rusijos ambasados atstovas Romanas Chakvetadzė, ketvirtas – Vaidotas Paškauskas (Vilnius).

Vaikų ir jaunučių turnyre Signatarų taurę laimėjo „Vilniaus Fortas“ klubo atstovas dešimtmetis Paulius Vaitkevičius. Jam įteiktas vardinis Algirdo Saudargo kvietimas kartu su treneriu apsilankyti Europos Parlamente. Antrąją vietą užėmė šiaulietis Matas Samulionis, trečias liko pernai metų antrosios vietos laimėtojas Kipras Eigminas iš Vilniaus. Ketvirtąją vietą vaikų ir jaunučių turnyre, užėmė Nedas Jankevičius (Šiauliai), penktąją – Dmitrijus Borščevas (Vilnius), šeštąją – Agnė Semonavičiūtė (Šiauliai).

Seimo taurės turnyre pirmąsias dvi vietas iškovojo tie patys Lietuvos rinktinės nariai. Nugalėtoju tapo Kęstutis Labeckas, jam įteikta Nepriklausomybės Akto kopija. Antrąją vietą užėmė Rokas Klabis, trečiąją – penkiolikmetis Marijus Vičas, ketvirtąją – Romanas Buršteinas (Vilnius), penktąją – Juozas Sutkevičius (Vilnius), šeštąją – Saulius Rackevičius (Ignalina).

Seimo kanclerio taurė įteikta komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmusiai komandai „Šiauliai“ (Rokas Klabis ir Marijus Vičas). Antra liko „Tautininkų sąjungos“ komanda (Kęstutis Labeckas, Gintaras Songaila ir Arnoldas Štitilis). Komandą „Plungiškiai“ subūrę Rolandas Mačiuitis ir Gintaras Bagužis užėmė trečiąją vietą. Šeštą vietą tarp 30 komandų užėmė Seimo kanceliarijos šachmatininkai (Rimantas Paliušis, Benjaminas Petraitis, Edgaras Žiukas).

Seimo taurės Mažajame finale Vilties taurę laimėjo Borisas Rositsanas (Vilnius). Antrąją vietą užėmė Marijus Vičas (Šiauliai), trečiąją – Žilvinas Jašmontas (Vilnius).

Visi Vaikų ir jaunučių turnyro dalyviai, simultano žaidėjai, kitų turnyrų geriausi šachmatininkai buvo apdovanoti Seimo kanceliarijos suvenyrais ir padėkomis.

Seimo kanceliarija nuoširdžiai dėkoja varžyboms teisėjavusiems teisėjams: tarptautiniam šachmatų varžybų organizatoriui FIDE arbitrui Arvydui Baltrūnui, Laimonui Kudžmai, Vaidui Sakalauskui, Evaldui Jurkui; simultaną su šachmatų mėgėjais žaidusiam tarptautiniam meistrui, daugkartiniam Lietuvos čempionui Antanui Zapolskiui, „Vilties“ prizo steigėjui, papuošusiam turnyrą ir milžiniška šachmatų lenta, Gintui Zybartui.

Eglė Trembo,
Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5)239 6203)
Naujausi pakeitimai – 2012-03-05
Saulė Eglė Trembo”

2012 m. kovo 2 d. pranešimas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos pranešimas

Varžybų nuostatai, reglamentas, programa ir aktuali informacija apie varžybas skelbiama

Varžybų akimirkos OLGOS POSAŠKOVOS nuotraukose:

vaikų ir jaunučių turnyro ("D") nugalėtoją sveikina Nepriklaisomybės akto signataras, Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas ir Seimo kancleris Jonas Milerius. Olgos Posaškovos nuotrauka