Ignas Sidabras ir Jonas Sidabras – greitųjų šachmatų komandinės rungties 2012 metų Europos čempionai


 

Liepos 14–20 dienomis Bosnijoje ir Hercogovinoje, Banja Vrucicos mieste vyko 2012 m. Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionatas, kuriame sėkmė šypsojosi ir mūsų šaliai. Čempionate dalyvavę jaunieji Lietuvos šachmatininkai Ignas Sidabras ir Jonas Sidabras tapo komandinės rungties iki 14 metų čempionais.
Ši pergalė įsimintina tuo, kad tai – pirmasis kartas, kai Lietuvos atstovai komandinėje Europos jaunių greitųjų šachmatų čempionato rungtyje pelno čempionų titulą.

2012 metų Europos greitųjų šachmatų komandinės rungties čempionai Jonas Sidabras ir Ignas Sidabras

Pagal čempionato taisykles, komandą gali sudaryti ne daugiau nei dviejų šalių atstovai, taigi lietuviai žaidė bendroje komandoje kartu su dviem šachmatininkais iš Rusijos – Radionu Radžabovu ir Jekaterina Litvinenko. Iš septynių žaidimo ratų laimėjusi šešis, iš viso komanda surinko 12 taškų ir aplenkė Bulgarijos bei Estijos rinktines, kurios atitinkamai pasidalijo 2-ąją ir 3-ąją vietas.

Turnyro rezultatai

http://chess-results.com/tnr77368.aspx?lan=1

Apie  čempionatą

2012 m. Europos asmeninis ir komandinis greitųjų šachmatų ir Žaibo jaunių čempionatas (angl. European Individual and Team Youth Championships 2012 (Rapid and Blitz) vyko dvyliktąjį kartą, jame dalyvavo 17 šalių atstovai – šachmatininkai iš Lietuvos, Rusijos, Bulgarijos, Estijos, Baltarusijos, Slovėnijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Serbijos, Makedonijos, Armėnijos, Austrijos, Ukrainos, Vengrijos, Rumunijos, Juodkalnijos.

Septynias dienas trukusį čempionatą sudarė įvairios rungtys – asmeninė greitųjų šachmatų, žaibo, komandinėje ir uždavinių sprendimo.