ŽAIBO šachmatų turnyras, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, – UKMERGĖJE 2013 metų vasario 16 dieną


Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, šachmatų klubas ,,Juodasis rikis” sukvietė šachmatininkus iš visos Lietuvos prie šachmatų lentų ,,Žaibo” turnyre pažymėti šią iškilią dieną. Į UAB “Rimjus” Ukmergės sveikatingumo centrą “Sinergija” atvyko 88 šachmatininkai iš Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Jonavos, Kelmės, Panevėžio, Utenos, Ignalinos ir Ukmergės. Žaidėjai varžėsi trijose amžiaus grupėse: A turnyre (suaugusiųjų ir jaunių grupėse) dalyvavo 38 žaidėjai, B turnyre (jaunučių iki 12 metų grupėje) – 38 dalyviai, o C turnyre (vaikų iki 7 metų grupėje) – 12 šachmatininkų.
Turnyre sveikinimo kalbą pasakė Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila. Simboliškai Vasario 16-osios proga buvęs parlamentaras įsteigė prizą B turnyre užėmusiam 16-tą vietą. Prizas iš G.Songailos rankų atiteko Dovydui Labanauskui iš Šiaulių.
Mažiausiųjų turnyre nugalėjo ukmergiškis Naglis Gutauskas, antras – Matas Povilaitis iš Šiaulių, trečia taip pat šiaulietė Vytautė Mikalauskaitė. Tarp mergaičių nugalėtoja tapo Vytautė Mikalauskaitė, antra vilnietė Monika Misiuk, o vienodai taškų surinkusios ukmergietės Žiedė Daujotaitė ir Fjameta Kuktaitė džiaugėsi trečiąja vieta. Medaliais buvo apdovanoti ir geriausi ukmergiškiai Naglis Gutauskas, Vainius Padolskis ir Kostas Kukta.
B turnyre nugalėtoju tapo visą turnyrą pirmavęs Divonis Piličiauskas iš Vilniaus, antras taip pat vilnietis Juozapas Ivanauskas ir trečias Andrius Aleknavičius iš Kauno. Tarp mergaičių šioje grupėje taurę iškovojo Gabija Šimkūnaitė (Šiauliai), antra – Evelina Ravluševič (Vilnius), o trečios vietos medaliu pasipuošė ukmergiškė Ieva Lukoševičiūtė. Geriausiai sekėsi ukmergiškiams – Martynui Dolmantui, Normantui Noreikai ir Ugniui Padolskiui, užėmusiems atitinkamai pirmąją –trečiąją vietą ukmergiškių – jaunučių grupėje.
Suaugusiųjų turnyre prizus išsivežė kauniečiai Vidmantas Einikis, Marius Bieliauskas ir Kęstutis Kaunas. O geriausiai iš ukmergiečių sužaidė Artūras Mecelis, Audrius Kamarauskas ir Arnoldas Baško.
Apdovanotas ir jauniausias turnyro dalyvis penkių metų Irvinas Prokopčiuk iš Ukmergės, vyriausias turnyro dalyvis Gintautas Plungė iš Šiaulių, specialiu prizu už garbingą žaidimą apdovanotas Gintautas Petraitis iš Kauno.
Varžybų nugalėtojai bus kviečiami dalyvauti šachmatų varžybose „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2013”, kurios vyks Vilniuje 2013 metų kovo 9 dieną Lietuvos Respublikos Seime.Plačiau apie varžybas, varžybų nuotraukos (nuotraukų autorė Gustina Kaupaitytė) :http://juodasisrikis.weebly.com/2013-02-16-turnyras.html

http://juodasisrikis.weebly.com/2013-02-16-turnyro-foto-ii.html

Asociacijos šachmatų klubo “Juodasis rikis” informacija
www.juodasisrikis.lt

[gview file=”/wp-content/uploads/2013mVASARIO16_UKMERGEJE_zaibo_turnyro_nuostatai.pdf”]