2014 metų kovo 8 dieną Lietuvos Respublikos Seimo III-ųjų rūmų konferencijų salėje vyko Lietuvos Šachmatų federacijos konferencija „Šachmatai mokyklose“Seime vyks konferencija „Šachmatai mokyklose“
2014 m. kovo 7 d. pranešimas VIR

2014 metų kovo 8 d., 11 val. Seimo konferencijų salėje (III r.) vyks Lietuvos Šachmatų federacijos organizuojama konferencija „Šachmatai mokyklose“. Renginio metu savo patirtimi pasidalins užsienio atstovai: Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) viceprezidentas Ali Nihatas Jazicis (Ali Nihat Yazici) ir tarptautinis šachmatų meistras Džesperas Holas (Jesper Hall).

Konferencija yra organizuojama šachmatų varžybų „Seimo taurė – 2014“, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, proga. Į suaugusiųjų turnyrą užsiregistravo 110 šachmatininkų, vaikų turnyre savo jėgas išmėgins net 72 jaunieji sportininkai. Varžybos vyks Parlamento galerijoje (Seimo I rūmai), pradžia – 10 val.

Ali Nihat YAZICI yra tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) viceprezidentas, taip pat Turkijos šachmatų federacijos prezidentas. Vadovauja šachmatų mokyklose komitetui ir yra atsakingas už projekto „Schack i Skolan“ plėtrą visame pasaulyje. Šio projekto tikslas yra sukurti teigiamą jaunųjų šachmatininkų ir jų tėvų požiūrį į šachmatus. Projekte dalyvavo 12 tūkstančių vaikų, o bendras vaikų, susidomėjusių šachmatais, skaičius siekia net 24 tūkstančius

Švedijos šachmatų federacijos darbuotojas Jesperas Hallas yra atsakingas už „Schack i Skolan“ projektą savo šalyje. Tarptautinis šachmatų meistras, prieš vienuolika metų atsisakęs profesionalo karjeros, visą dėmesį sutelkė šachmatų mokymams, yra išleidęs dešimt knygų, daugiausia švedų kalba.

Goda Dobradziejūtė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6875, el. p. goda.dobradziejute@lrs.lt)

Naujausi pakeitimai – 2014-03-07
Goda Dobradziejūtė


[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/Cl5AcpqPQKE” width=”100%” height=”480″]


[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/GPvYBWjp-OA” width=”100%” height=”480″]