II-asis Baltijos zoninio turnyro etapas


Vilniuje, viešbučio EUROPA CITY konferencijų centro BC12 salėje prasidėjo rimtas ir solidus tarptautinis šachmatų renginys.
Baltijos zoninis turnyras, kurį kuruoja pats Tarptautinės šachmatų federacijos prezidentas Kirsanas Iliumžinovas, surinko itin aukšto lygio šachmatininkus. Kiekviena Baltijos valstybė deleguoja po keturis sportininkus, o iš viso bus sužaisti trys etapai. Pirmas etapas birželio pabaigoje vyko Liepojoje (Latvija), trečią etapą 2015 metų sausio mėnesį rengs Estija. Visų etapų nugalėtojas įgis teisę dalyvauti pasaulio čempionate.
Pirmame etape tarptautinis didmeistris (TD) Aloyzas Kveinys užėmė trečią vietą, TD Šarūnas Šulskis – ketvirtą, tarptautinis meistras (TM) Tomas Laurušas – penktą, o TM Mindaugas Beinoras liko dešimtas iš dvylikos dalyvių. Turnyre nugalėjo TD iš Latvijos Igoris Kovalenko, antra vieta atiteko latviui TD Artūrui Neikšanui.
„Tokio lygio  ratų sistemos turnyro Lietuvoje nebuvo jau daug metų. Jame dalyvauja 6 tarptautiniai didmeistriai, keletas jaunų perspektyvių meistrų. Galima sakyti,kad kovoja beveik visi trijų Baltijos šalių Olimpinių rinktinių nariai.Mūsų šachmatininkų tikslas – sužaisti ne blogiau nei Liepojoje bei pabandyti prilygti labai aukšto lygio Latvijos atstovui I.Kovalenko“, – kalbėjo Lietuvos šachmatų federacijos (LŠF) direktorius Arvydas Baltrūnas.
Būtent LŠF direktorius ir sugalvojo šalia Baltijos zoninio organizuoti įvairaus meistriškumo šachmatų mėgėjų turnyrą, kuris vadinasi „Vilnius Open 2014“. Jame jau užsiregistravo apie penkiasdešimt dalyvių. „Norėjome, kad šachmatų mylėtojai ne tik stebėtų aukšto lygio žaidėjų partijas, bet ir patys turėtų galimybę pažaisti“, – sakė A.Baltrūnas.
Tarp užsiregistravusių į “Vilnius Open 2014” yra ir TD Andrejus Kovaliovas iš Baltarusijos, TM Vaidas Sakalauskas bei nemažai kitų žinomų šachmatininkų.
Abu turnyrai vyksta Jasinskio g. 10 esančioje BC12 konferencijų salėje. Varžybų pradžia – 17.00 val.

 Varžybų rezultatai. Tiesioginė partijų transliacija. Nuotraukų galerija.

 

 

 

LŠF informacija