Jaunieji šachmatininkai iškovojo pergalę tarptautiniame mače


Odesoje (Ukraina) vykusiame tarptautiniame jaunių šachmatų mače Lietuvos rinktinė kiek netikėtai įveikė šeimininkų ekipą rezultatu 12:8.

 

Mačas vyko prie dešimties lentų, žaidžiant po dvi partijas tarpusavyje. Solidų pranašumą pavyko sukaupti jau po pirmosios partijos – 6,5:3,5. Antroje partijoje ukrainiečiai jau turėjo rizikuoti, tačiau Lietuvos rinktinė ne tik atsilaikė, bet ir laimėjo 5,5:4,5, tokiu būdu užtikrintai laimėdama mačą. Abu kartus prieš savo oponentus laimėjo Paulius Pultinevičius, Lukas Stauskas, Barbora Mačiulaitytė bei Marija Šibajeva. P.Pultinevičius bei Titu Stremavičius (1,5 taško) penktadienį pradės kovas Lietuvos vyrų čempionato finalinėse varžybose.

 

Mačą kartu su Lietuvos ir Ukrainos šachmatų federacijomis inicijavo Lietuvos ambasada Ukrainoje bei Ukrainos jaunimo ir sporto ministerija. „Džiaugiuosi, kad ši idėja organizuoti šachmatų turnyrą tarp Ukrainos ir Lietuvos jaunimo rinktinių prigijo ir, tikiuosi, kad kitais metais Lietuvoje dalyvaus ir kitų šalių komandos. Tai ne tik sportas, bet ir ryšių tarp mūsų šalių stiprinimas bei naujos pažintys“, – kalbėjo Lietuvos ambasados Ukrainos įgaliotas ministras Gvidas Kerušauskas.

 

Lietuvos šachmatų federacijos viceprezidentas bei delegacijos vadovas Jonas Sidabras džiaugėsi pergalę prieš rimtą varžovą. „Lietuvos rinktinė, sudaryta iš Lietuvos įvairių amžiaus grupių čempionų ir vicečempionų, labai rimtai nusiteikė žaidimui su Ukrainos šachmatininkais, kurių tradicijos ir rezultatai yra itin aukšto lygio“.

 

Klasikinių šachmatų mačas.

Greitųjų šachmatų mačas.

Žaibo mačas.

 

DSC_6174 DSC_6175 DSC_6181 DSC_6184