Lietuvos mėgėjų čempionate triumfavo K.Eigminas


Sekmadienį finišavo „Kauno taurė“ – tradicinis klasikinių šachmatų turnyras, kurį Lietuvos šachmatų mokykla po ilgos pertraukos atgaivino praėjusiais metais.

Varžybos kartu turi ir Lietuvos mėgėjų čempionato statusą – žaisti galėjo tik šachmatininkai, kurių FIDE reitingas nesiekia 2200. Šiemet varžėsi 88 šachmatininkai – beveik dvigubai daugiau nei pernai.

Geriausiai tarp jų pasirodė vilnietis studentas Kipras Eigminas (reitingas 2079), surinkęs 6 taškus iš 7. Praėjusiais metais tapęs vicečempionu, šiemet sužaidė dar geriau.

Paskutiniame rate Kipras juodaisiais nesileido į kompromisus su oponentu – iki tol lyderiavusiu 77 metų IM Kęstučiu Kaunu. Net pralaimėjęs su 5,5/7 Kęstutis iškovojo sidabrą, o nugalėjęs kauniečių įskaitoje, tapo Kauno taurės savininku.

Pagal papildomus rodiklius K.Kaunas aplenkė likusių prizinių vietų (iki 7-os) nugalėtojus – kauniečius moksleivius Pijų Stremavičių ir Aistį Butvilą, veteraną iš Šakių Laimutį Kasparavičių bei vilniečius Andrių Paulauską ir Aleksandrą Šalną.

Moterų įskaitoje triumfavo vietinės žaidėjos – nugalėjo Kristina Sulikienė (4,5/7), aplenkusi Margaritą Baliūnienę ir Ireną Straukienę.

Senjorų įskaitos prizą iškovojo Vidmantas Zaura, nusileidęs tik aukštesnes vietas užėmusiems K.Kaunui ir L.Kasparavičiui. U18 prizą, užleidęs Pijų ir Aistį, iškovojo dar vienas Kauno moksleivis Andrius Aleknavičius.

Įskaitoje iki 14 m. pirmas – jurbarkietis Pijus Greičius, aplenkęs Vilių Rudzkį ir Keviną Kuznecovą iš Vilniaus. Iki 10 m. triumfavo kėdainietis Gustas Morkūnas, aplenkęs kaunietį Giedrių Vaičiūną ir vilnietį Vytenį Remeiką.

Visi rezultatai.

ŠK „Margiris“ nuotraukos

[rl_gallery id=”9739″]