Paaiškėjo stipriausios Lietuvos jaunių komandos

M14 pirma vieta – Vilnius 1 (Kristina Maziukaitė, Monika Misiuk, Kotryna Šukytė, treneris GM Vidmantas Mališauskas)

Spalio 17-18 d. Taujėnų dvare prasidėjo šachmatų turnyrų maratonas. Jį atidarė jaunučių (BM14) ir jaunių (BM18) komandinės pirmenybės. Berniukų turnyruose žaidė po 5 žaidėjus komandose, mergaičių – po 3.

Ketvirtadienį vykusiose 14-mečių pirmenybėse triumfavo Šiaulių berniukų pirmoji komanda bei Vilniaus mergaičių pirmoji komanda.

Šiauliečiai, kurių komandą sudarė Tomas Povilaitis, Dovydas Labanauskas, Mykolas Liandzbergas, Daniel Šer ir Motiejus Dudnikas, pasiekė pergales visuose 7 mačuose.

Už jų nugarų liko vilniečiai (Nikita Posaškov, Kevinas Kuznecovas, Martynas Misiuk, Augustinas Bazilius, Vilius Rudzkis), kurie laimėjo likusius mačus, tačiau tarpusavo dvikovą pralaimėjo šiauliečiams 1:4. Trečiąją vietą iškovojo Kauno jaunieji šachmatininkai (Erikas Mecelica, Jonas Vižinis, Nedas Motuza, Domantas Jasiukaitis ir Giedrius Vaičiūnas), nusileidę tik Šiaulių ir Vilniaus pirmosioms komandoms. Iš viso turnyre dalyvavo net 19 komandų iš 10 Lietuvos miestų.

Mergaičių pirmenybėse triumfavo vilniečių pirmoji komanda (Kristina Maziukaitė, Monika Misiuk ir Kotryna Šukytė). Pirmąjį mačą pralaimėjusios ukmergiškėms, vėliau Vilniaus šachmatininkės susiėmė ir laimėjo likusius 5 mačus. Tiek pat pergalių pasiekė ir Tauragės komanda, kuriai atstovavo seserys Ieva, Eglė ir Rūta Grikšaitės, tačiau bendra surinktų taškų suma buvo mažesnė, todėl joms teko tenkintis sidabru.

Trečiąją vietą iškovojo antroji vilniečių komanda (Beatričė Paknytė, Elžbieta Paknytė ir Rugilė Remeikaitė), kuri pagal papildomus rodiklius aplenkė Šiaulių ir Ukmergės komandas.

Lentų nugalėtojai berniukų pirmenybėse:
1 lenta: Igor Gerasimov (Šiauliai 3), Pijus Greičius (Jurbarkas), Tomas Povilaitis (Šiauliai 1)
2 lenta: Germantas Savičiauskas (Panevėžys), Kevinas Kuznecovas (Vilnius 1), Dovydas Labanauskas (Šiauliai 1)
3 lenta: Mykolas Liandzbergas (Šiauliai 1), Nedas Motuza (Kaunas), Martynas Misiuk (Vilnius 1)
4 lenta: Vincentas Dobrovolskis (Vilnius 2), Domas Andrijauskas (Gargždai), Augustinas Bazilius (Vilnius 1)
5 lenta: Giedrius Vaičiūnas (Kaunas), Vilius Rudzkis (Vilnius 1), Justas Jankevičius (Vilnius 4)

Lentų nugalėtojos mergaičių pirmenybėse:
1 lenta: Ieva Grikšaitė (Tauragė), Kristina Maziukaitė (Vilnius 1), Agnė Mickūnaitė (Ukmergė)
2 lenta: Eglė Grikšaitė (Tauragė), Monika Misiuk (Vilnius 1), Ugnė Šniuikaitė (Ukmergė)
3 lenta: Kotryna Šukytė (Vilnius 1), Rugilė Remeikaitė (Vilnius 2), Saulė Čumačenko (Kaunas)

B14 rezultatai.
M14 rezultatai.

Penktadienį įvykusiose BM18 komandinėse pirmenybėse tiek vaikinų, tiek merginų varžybose triumfavo Kauno komandos. Vaikinai kauniečiai (FM Karolis Jukšta, Pijus Stremavičius, Aistis Butvilas, David Boyajyan ir Aras Jonas Lazaravičius) laimėjo 6 mačus.

Dar vienas mačas buvo sužaistas lygiosiomis su Šiaulių 1 komanda (Lukas Bagvilas, Andrius Šarauskas, Tomas Povilaitis, Dangis Bagdanskis, Justas Venckevičius), kurie užėmė 2-ąją vietą, likusiuose mačuose pasiekę 5 pergales ir patyrę pralaimėjimą Vilniaus 1 komandai.

Vilniečiams (Aras Vardanyan, Kasparas Maziukas, Mantas Pilipuitis, Justas Dailidėnas ir Nikita Posaškov), kurie pralaimėjo Kauno 1 komandai, bet nugalėjo šiauliečius, antroji vieta išslydo paskutiniame rate nusileidus Pauliaus Pultinevičiaus vedamai Marijampolės komandai, kuriai ši pergalė leido pakilti tik iki 4 vietos.

Merginų įskaitoje stipriausios taip pat buvo Kauno šachmatininkės (Guoda Perminaitė, Barbora Mačiulaitytė, Aušra Plutaitė). Kaunietės lygiosiomis išleido komandinį mačą su Tauragės seserimis, tačiau užtikrintai nugalėjo varžoves iš Vilniaus 1-osios komandos ir Šiaulių, užėmusias atitinkamai 2 ir 3 vietas. Vilnietės (Evelina Ravluševič, Kristina Maziukaitė, Ieva Šitkauskaitė), pralaimėjusios kaunietėms bei sužaidusios lygiosiomis su Biržų šachmatininkėmis, užėmė 2-ąją vietą su 11 komandinių taškų.

Tiesioginėms konkurentėms paskutiniame mače nusileidusios šiaulietės (Gabija Šimkūnaitė, Miglė Semonavičiūtė, Rusnė Andrašūnaitė) tenkinosi bronzos medaliais.

Lentų nugalėtojai vaikinų pirmenybėse:
1 lenta: FM Karolis Jukšta (Kaunas 1), IM Paulius Pultinevičius (Marijampolė), Aras Vardanyan (Vilnius 1)
2 lenta: Pijus Stremavičius (Kaunas 1), Benas Skripkiūnas (Alytus), Andrius Šarauskas (Šiauliai 1)
3 lenta: Aistis Butvilas (Kaunas 1), Steponas Žilakauskis (Vilnius 2), Mantas Pilipuitis (Vilnius 1)
4 lenta: Justas Dailidėnas (Vilnius 1), Dangis Bagdanskis (Šiauliai 1), Matas Norkeliūnas (Marijampolė)
5 lenta: Motiejus Dudnikas (Šiauliai 2), Justas Venckevičius (Šiauliai 1), Nikita Posaškov (Vilnius 1)

Lentų nugalėtojos merginų pirmenybėse:
1 lenta: Gabija Šimkūnaitė (Šiauliai), Ieva Grikšaitė (Tauragė), Guoda Perminaitė (Kaunas)
2 lenta: Barbora Mačiulaitytė (Kaunas), Kristina Maziukaitė (Vilnius 1), Eglė Grikšaitė (Tauragė)
3 lenta: Aušra Plutaitė (Kaunas), Elžbieta Paknytė (Vilnius 2), Rusnė Andrašūnaitė (Šiauliai)