Čempionato pusfinalyje – jaunosios kartos triumfas


7-ojo rato dvikovos – IM Kęstutis Kaunas prieš Andrių Aleknavičių ir Andrius Šarauskas prieš Paulių Juknį.

Kovo 6 d. baigėsi Lietuvos standartinių šachmatų čempionato pusfinalis, kurio dalyviai kovojo dėl 3 kelialapių į finalinį etapą. Varžybose startavo 54 šachmatininkai, tarp jų – keturi tarptautiniai meistrai (IM).

Nuo pat pradžių į priekį įsiveržė ne pripažinti autoritetai, o kylantys jaunieji šachmatininkai. Po penkių ratų vienvaldžiu lyderiu tapęs 16-metis kaunietis FM Karolis Jukšta (FIDE reitingas 2342) savo pozicijų nebeužleido iki pat turnyro galo ir finišavo su 7,5 taško iš 9, nepatyręs nei vieno pralaimėjimo.

Antrąją vietą kiek netikėtai iškovojo vos 12-ąjį startinį reitingą turėjęs 14-metis iš Vilniaus Matas Indriūnas (2115), surinkęs 7/9 ir nusileidęs tik K.Jukštai. Svarbioje priešpaskutiniojo rato partijoje Matas baigmėje pergudravo 19-metį vilnietį Arą Vardanyan (2122), iki tol atkakliai besivaržiusį dėl sidabro. Atsitiesęs paskutinėje partijoje A.Vardanyan baigė su 6,5 taško iš 9 ir pelnė bronzos medalį.

Šie trys šachmatininkai ne tik užsitikrino patekimą į Lietuvos vyrų čempionato finalą, bet ir buvo pripažinti Lietuvos jaunimo (iki 20 m.) šachmatų čempionato įskaitos nugalėtojais. Už jų liko eilė patyrusių šachmatininkų, surinkusių po 6 taškus iš 9 ir iškovojusius 4-8 vietų prizus: Paulius Juknis, Juras Mickevičius, Vaidotas Valantiejus, FM Sigitas Kalvaitis ir IM Mindaugas Beinoras.

Varžybose taip pat vyko senjorų čempionato (virš 50 m. ir virš 65 m.) įskaitos. Abiejose auksas atiteko 77-erių kauniečiui IM Kęstučiui Kaunui (2196). S50 įskaitoje prizininkais tapo šiauliečiai Raimondas Narmontas (2003) bei Vaidotas Žilinskas (2003), S65 prizinės vietos atiteko V.Žilinskui bei Vladui Kraujūnui (1719) iš Vilniaus.

Finalinis vyrų čempionato etapas vyks balandžio 3-9 d., kartu su atviru moterų čempionatu.

Rezultatai.

Pusfinalio ir U20 prizininkai: Matas Indriūnas, Karolis Jukšta, Aras Vardanyan
S65 apdovanojimai įteikti Gintautui Petraičiui, IM Kęstučiui Kaunui ir Vladui Kraujūnui
S50 įskaitoje prizai atiteko Anatolijui Kuvšinovui, Raimondui Narmontui ir Vaidotui Žilinskui