Vilniuje įvyko jaunių komandinės pirmenybės

Kauno M18 pirmoji komanda (Aušra Plutaitė, Augustė Jaškūnaitė, Gabija Versekėnaitė, tren. Donatas Vaznonis)

Rugsėjo 10 ir 11 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) Vilniuje, „Karolinos viešbutyje, vyko atitinkamai jaunučių (B14 ir M14) bei jaunių (B18 ir M18) komandinės greitųjų šachmatų pirmenybės.

Varžybose laikytasi SAM renginių vykdymo reikalavimų, turnyrus vykdant srautų atskyrimo principu. Dalyviams buvo būtina atvykti su apsaugine kauke.

Vaikinų komandose buvo leidžiama po 4 žmones bei vieną papildomą atsarginį, merginų komandose – po 3 bei atsarginę.

Berniukų pirmenybėse nugalėjo Vilniaus „Tauro“ 1-oji komanda (Steponas Žilakauskis, Martynas Misiuk, Augustinas Bazilius, Dovydas Viliamas). Iš jų vienintelį komandinį tašką atėmė antroje vietoje likę Šiaulių sporto centro „Dubysa“ 1-osios komandos auklėtiniai (Daniel Šer, Mykolas Liandzbergas, Matas Povilaitis, Jogaila Girkantas), o trečia liko Kauno sporto mokyklos „Gaja“ 1-oji komanda (Erikas Mecelica, Jonas Vižinis, Giedrius Vaičiūnas, Domantas Jasiukaitis, Paulius Pupka).

Mergaičių pirmenybėse auksą taip pat iškovojo Vilniaus „Tauro“ 1-oji komanda (Kotryna Šukytė, Beatričė Paknytė, Elžbieta Paknytė). Jos pralaimėjo tarpusavio mačą Šiaulių „Dubysos“ 1-osios komandos atstovėms (Ieva Grikšaitė, Rusnė Andrašūnaitė, Eglė Grikšaitė, Deina Ščipokaitė), tačiau pastarosios vėliau nusileido ukmergiškėms ir papildomų rodiklių dėka liko žemiau. Tuo tarpu trečiąją vietą iškovojo Vilniaus SM Tauro 3-oji komanda (Rugilė Remeikaitė, Irena Andrea Jelagaitė, Ula Rudzinskaitė).

Penktadienį įvyko ir vyresniosios grupės – 18-mečių pirmenybės, o čia dvigubą pergalę šventė kauniečiai. B18 grupėje nepralenkiama buvo SM „Gaja“ 1-oji komanda (FM Karolis Jukšta, Pijus Stremavičius, Aistis Butvilas, Benas Mickus, David Boyajyan), o antrajį ir trečiąjį podiumo laiptelius užsiėmė Vilniaus SM „Tauras“ komandos. Įdomu, jog aukščiau liko Tauro 2-oji komanda (Nikita Posaškov, Kevinas Kuznecovas, Justas Dailidėnas, Steponas Žilakauskis), o 1-oji komanda (Kasparas Maziukas, Matas Indriūnas, Mantas Pilipuitis, Rapolas Likatavičius) tenkinosi bronza.

Tarp merginų pergalę taip pat nuskynė visus mačus laimėjusios kaunietės (Aušra Plutaitė, Augustė Jaškūnaitė, Gabija Versekėnaitė), aplenkusios Šiaulių SC „Dubysa“ atstoves (Gabija Šimkūnaitė, Ieva Grikšaitė, Eglė Grikšaitė, Rusnė Andrašūnaitė) ir vilnietes (Evelina Ravluševič, Kristina Maziukaitė, Ieva Šitkauskaitė).