Europos klubų taurėje solidžiai pasirodė Lietuvos čempionai


„MRU–ROSK Consulting“ (A.Brazdžionis, O.Krivonosov, V.Sakalauskas, T.Laurušas, T.Vedrickas ir V.Šetkauskas)

Šeštadienį Juodkalnijoje baigėsi prestižinės šachmatų varžybos – Europos klubų taurė, kurioje varžėsi stipriausi žemyno šachmatų klubai. Atvirajame turnyre, kuriame varžėsi 66 komandos, dalyvavę Lietuvos šachmatų lygos (LŠL) čempionai „MRU–ROSK Consulting“ užėmė 16-ąją vietą.

Komanda, vadovaujama tarptautinio meistro (IM) Vaido Sakalausko, iškovojo keturias pergales, vieną kartą sužaidė lygiosiomis ir dukart pralaimėjo – iš viso 9 komandiniai taškai iš 14 galimų. Prieš varžybas startiniame sąraše buvusi 24-oje vietoje, vilniečių ekipa pralaimėjo tik nominaliai ženkliai stipresniam Valerengos (Norvegija) klubui, taip pat po ilgai trukusios ir atkaklios kovos nusileido Italijos atstovams „WorldTradingLab Club64“. Iš nugalėtų oponentų stipriausias – 15-uoju reitingu skirstytas šveicarų „Riehen Schachgesellschaft“ klubas.

Vilniečių ekipai atstovavo 6 šachmatininkai, žaidę be keitimų – IM Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2499), legionierius iš Latvijos IM Olegas Krivonosovas (2404), FM Tautvydas Vedrickas (2403), Andrius Brazdžionis (2355), V.Sakalauskas ir Vaidas Šetkauskas (2195). Visi šie šachmatininkai sudarė ir šiemet po ilgų bandymų LŠL triumfavusios ekipos branduolį, o T.Laurušas ir A.Brazdžionis vos prieš porą savaičių baigė pasirodymą Europos komandiniame čempionate, kuriame atstovavo Lietuvos rinktinei.

T.Laurušas turnyre įvykdė GM normos balą

Prie pirmosios lentos žaidęs Tomas atlaikė ne vieno pajėgaus varžovo spaudimą ir nepatyrė nei vieno asmeninio pralaimėjimo, baigęs turnyrą su 4,5 taško iš 7 galimų (2 pergalės, 5 lygiosios). T.Laurušui pavyko atsilaikyti prieš tokius Europos elitui priklausančius šachmatininkus kaip Anglijos didmeistris (GM) Davidas Howellas (2701) ir vengrų GM Ferencas Berkesas (2647). Toks žaidimas leido Tomui įvykdyti dar vieną didmeistrio normos balą – dabar iki prestižinio titulo suteikimo 23-ejų kauniečiui liko vos vienas sėkmingas turnyras.

Ne itin sėkmingai individualiai turnyras klostėsi 2-4 lentose žaidusiems O.Krivonosovui (2/7), T.Vedrickui (3/7) ir A.Brazdžioniui (3,5/7), tačiau tiek Olegas, tiek Tautvydas varžybose turėjo ne vieną ilgą ir varginančią partiją, kuriose ilgiau nei penkias valandas gynė sunkias pozicijas siekdami palankaus komandinio rezultato. Viena jų susiklostė apmaudžiai, kai mačo baigtį lemiančioje partijoje su italų klubui atstovaujančiu didmeistriu GM Josepu Manueliu Lopezu Martinezu (2547) O.Krivonosovas praleido galimybę užfiksuoti lygiąsias dėl 50 ėjimų taisyklės, tačiau lemiamu 50-uoju ėjimu O.Krivonosovas padarė klaidą ir po varžovo atsakomojo ėjimo, kuriuo šis prastumia pėstininką, teko iškart pripažinti pranašumą.

Solidžiai prie paskutinių dviejų lentų žaidė IM V.Sakalauskas, surinkęs 5,5 taško iš 7, ir V.Šetkauskas, surinkęs 6 taškus iš 7. Abu Vaidai demonstravo tiek tvirtą debiutinį pasiruošimą, tiek gilias baigmių technikos žinias ir taip parklupdė ne vieną nominaliai stipresnį oponentą, pakreipdami mačo baigtį Lietuvos čempionų naudai.

V.Šetkauskas surinko net 6/7

Atvirajame čempionate taip pat dalyvavo aukščiausiai reitinguotas Lietuvos šachmatininkas GM Eduardas Rozentalis (2547), atstovavęs Kiogės (Danija) šachmatų klubui. Nors turnyras prasidėjo solidžiai ir pavyko nugalėti 2018 m. Europos čempioną kroatą Ivaną Šaričių (2650), finiše nusileista keliems mažiau pajėgiems šachmatininkams. Vis dėlto Danijos klubo mačams tai lemiamos įtakos nepadarė ir galutinėje lentelėje Kiogės klubas atsidūrė 9-oje vietoje.

Moterų turnyre, kuriame varžėsi 12 komandų, bronzos medalį iškovojo IM Deimantės Daulytės-Cornette atstovaujamas Monte Karlo (Monakas) šachmatų klubas. Pajėgią sudėtį turėjusios Monako atstovės buvo tarp pretendentų iškovoti auksą, tačiau kluptelėjimas prieš turnyro nugalėtojas „Nona“ iš Gruzijos apsunkino šio tikslo siekimą. Pačiai Deimantei turnyras nebuvo sėkmingas (2 taškai iš 5), tačiau pasiekta įspūdinga pergalė prieš Italijos atstovę IM Mariną Brunello (2378) buvo gausiai aptarinėjama ir analizuojama šachmatų entuziastų: