Jaunimo olimpiadoje Lietuva – 13 iš 48


Lapkričio 5 d. Čorume (Turkija) finišavo Pasaulio jaunių (iki 16 m.) olimpiada, kurioje varžėsi ir Lietuvos jaunių rinktinė.

Komanda, kuriai atstovavo FM Karolis Jukšta (FIDE reitingas 2310), Pijus Stremavičius (2230), Aistis Butvilas (2116), Lukas Bagvilas (1983) ir Evelina Ravluševič (1762), tarp 48 dalyvavusių rinktinių turėjo 23 startinį reitingą.

Nepaisant kelių kluptelėjimų, lietuviai sužaidė sėkmingą turnyrą – laimėję 5 mačus, 1 sužaidę lygiosiomis bei tris kartus pripažinę varžovų pranašumą, su 11 komandinių taškų užėmė 13-ąją vietą.

Tarp nugalėtų komandų – stipri Vengrijos jaunių rinktinė, Moldovos bei Turkmėnistano atstovai, taip pat iškovotos pergalės prieš Pietų Afrikos Respublikos C (merginų) rinktinę bei trečiąją Turkijos ekipą. Lygiosiomis sužaista su Portugalija.

2 ir 3 rate nusileista pajėgioms rinktinėms – vicečempionams iš Uzbekistano bei 9 vietą užėmusiai Graikijai. Uzbekistano lyderis GM Nodirbekas Abdusattorovas (2608) buvo aukščiausiai reitinguotas žaidėjas turnyre, tačiau K.Jukšta visą partiją laikėsi tvirtai bei nedavė varžovui jokių šansų nugalėti, nors ir nepavyko į apčiuopiamą persvarą paversti malonesnės juodųjų pozicijos po debiuto.

Skaudus pralaimėjimas nominaliai silpnesnei Juodkalnijos rinktinei 7-ajame rate neleido pakovoti dėl aukštesnių vietų, tačiau finišavę dviem pergalėmis Lietuvos jaunieji šachmatininkai aplenkė ne vieną aukščiau reitinguotą rinktinę.

Individualiai įspūdingas buvo komandos lyderio Karolio pasirodymas – surinkęs net 7 taškus iš 9. Visą turnyrą atrodęs itin užtikrintai ir tik porą kartų apskritai patekęs į mažiau palankias pozicijas, Karolis išsivežė iš Turkijos net +43 reitingo taškus ir pasiekęs 2488 reitingo atlikimą. To užtektų netgi tarptautinio meistro (IM) normos balui, tačiau jam įvykdyti pritrūko tituluotų varžovų.

Antroje lentoje taip pat užtikrintai žaidė Pijus Stremavičius. Vienintelį pralaimėjimą prieš Uzbekistano atstovą GM Javokhirą Sindarovą (2513, trečias jauniausias didmeistris istorijoje) patyręs kaunietis surinko 5 taškus iš 9. Pasirodymas galėjo būti dar sėkmingesnis, jei ne kelios lygiosiomis išleistos geresnės pozicijos, tačiau Pijui pavyko pakelti savo FIDE reitingą 13 taškų.

Trečioje lentoje Aisčiui Butvilui sekėsi kiek sunkiau – 4,5/9. Nors ir patyrė keletą apmaudžių pralaimėjimų (pvz. sunkiame endšpilyje praleidęs šansą perlaužti partiją prieš Uzbekistano atstovą), kaunietis padėjo pasiekti pergalę prieš Vengriją bei paskutiniajame mače atsilaikė lygiosiomis (kurios leido užfiksuoti komandinę pergalę prieš turkmėnus) turėdamas žirgą už bokštą. Dėmesio itin verta Aisčio pergalė prieš vengrą, kuriame varžovo karalius taip ir nepaspruko iš centro.

4 lentoje pasikeisdami žaidė šiaulietis Lukas Bagvilas (3,5/6) bei vilnietė Evelina Ravluševič (1/3). Kelios Luko partijos buvo itin aštrios, ir nors kartais pritrūko tikslumo tai lemdavo pralaimėjimą, tačiau leido pasiekti ir užtikrintų pergalių:

Delegacijai vadovavo ir partijoms ruošė IA, FT Donatas Vaznonis.

Turnyre triumfavo Azerbaidžano rinktinė su 16 komandinių taškų, už savęs palikusi Uzbekistaną (15) ir Baltarusiją (14).

Rezultatai.
Lietuvos komandos pasirodymas.
Partijos.

[rl_gallery id=”10136″]