Tarp 100 geriausių Lietuvos sportininkų – du šachmatininkai


P.Pultinevičius / G.Pidlužnij

Balandžio 15 d. Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) vykdytas projektas „100 sporto žvaigždžių“.

Šiame projekte pagerbti geriausi 2019 m. Lietuvos sportininkai, išrinkti rinkimų komisijos bei sporto gerbėjų balsais.

Tarp „bronzinių žvaigždžių“ (41-100 vietos) pateko ir du šachmatininkai –18-metis GM Paulius Pultinevičius ir 13-metis Gleb Pidlužnij.

Pilnas geriausiųjų sąrašas.

Tarp P.Pultinevičiaus praėjusių metų pasiekimų – 15 vieta Europos čempionate bei patekimas į FIDE Pasaulio taurę, patekimai tarp 10 stipriausių savo amžiaus grupėje pasaulio jaunių čempionate bei Europos jaunių greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatuose, taip pat komandinė bronza Taline su Lietuvos U18 rinktine (Europos jaunių greitųjų šachmatų komandiniame čempionate). Be to, pernai įvykdęs antrąjį ir trečiąjį normos balus Paulius tapo jauniausiu Lietuvos istorijoje šachmatų didmeistriu.

G.Pidlužnij praėjusiais metais Minske tapo pasaulio jaunučių žaibo šachmatų vicečempionu, taip pat buvo tarp 10 geriausiųjų pasaulio jaunučių greitųjų šachmatų čempionate ir Europos jaunučių žaibo šachmatų čempionate (U12 grupė). Glebas taip pat buvo Taline bronzą iškovojusios U18 rinktinės narys.

Sveikiname šachmatininkus ir linkime ir kitais metais nemažinti apsukų!