Finišavo Jūros šventės šachmatų varžybos

Image may contain: 5 people, people standing and shoes
Varžybų organizatoriai bei prizininkai

Liepos 20-26 d. Klaipėdoje 16-ąjį kartą vyko Jūros šventės šachmatų varžybos, skirtos atminti vienam stipriausių miesto žaidėjų FM Borisui Rumiancevui.

Varžybų programoje buvo A ir B standartinių šachmatų turnyrai, taip pat žaibo ir greitųjų šachmatų varžybos. Organizatoriai sudarė galimybę dalyviams varžytis visose jose, tik B turnyre žaidėjų reitingai turėjo neviršyti 1600.

A turnyre po 7 ratų su 6,5 taško stipriausias buvo IM Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2511). Tomas buvo užtikrintas šio turnyro favoritas ir vienintelį pustaškį, užtikrinantį pergalę, paleido paskutiniajame rate sutikdamas lygiosiomis su kauniečiu FM Karoliu Jukšta (2366).

Daugumą partijų Tomas laimėjo itin užtikrintai, išimtimi tapo tik partija su vilniečiu Aleksandru Šalna (2055), kur pavyko išsigelbėti iš sudėtingos pozicijos, o vėliau jau kovoti patogiame, nors ir teoriškai lyginiame endšpilyje. Čia išlaukęs lemiamos varžovo klaidos 70…Kf3? T.Laurušas galiausiai pasiekė pergalę.

Už Tomo nugaros liko du žaidėjai, surinkę po 5,5 taško iš 7. Papildomas rodiklis – Arranz koeficientas (0.4 taško už lygiąsias baltaisiais, 0.6 – juodaisiais) nulėmė, jog sidabro medalį iškovojo jaunasis klaipėdietis Gleb Pidlužnij (2042). Po netikėto pralaimėjimo pirmajame rate Donatai Januševičiūtei (1520) bei lygiųjų su jaunuoju Latvijos šachmatininku Artjomu Tolmačiovu (1644), vėliau Glebas nebeklupo ir trimis pergalėmis baigęs turnyrą užsiropštė ant antrojo laiptelio.

FM Karolis Jukšta liko trečias. papildomą rodiklį sugadino tai, jog su T.Laurušu paskutiniame rate teko žaisti baltaisiais. Nors Karolis taip pat žaidė užtikrintą turnyrą, antrojo rato suklupimas prieš bendraamžį klaipėdietį Dmitrijų Jablokovą (1962) apsunkino šansus kovoti dėl aukščiausiojo laiptelio.

Kiti prizai atiteko 4 ir 5 vietas iškovojusiems A.Šalnai ir Pijui Stremavičiui (2163), moterų kategorijoje triumfavusiai latvei Madarai Golstai (1853; 7 vieta), jaunių iki 18 m. prizas atiteko jurbarkiečiui Pijui Greičiui (1893; 6 vieta), prizą reitingo kategorijoje iki 2000 iškovojo D.Jablokovas (9 vieta), o senjorų prizas atiteko praėjusias metais Jūros šventės varžybose triumfavusiam 78-erių IM Kęstučiui Kaunui (13 vieta).

B turnyre stipriausias buvo 14-metis klaipėdietis Rostislavas Ščekačiovas (1458; 6/7), aplenkęs pustaškiu mažiau surinkusius tauragiškį Neimantą Viliušį (1461) ir šiaulietį Matą Povilaitį (1361).

Reitingo kategorijoje iki 1500 prizas atiteko lenkui Karol Ulrich (1404; 4 vieta), žaidėjų be reitingo kategorijoje nugalėjo jaunas latvis Edvards Gaidis (12 vieta), tarp moterų stipriausia buvo klaipėdietė Ana Borisovaitė (1339; 15 vieta), amžiaus grupėje iki 12 m. – Gargždų atstovas Domas Andrijauskas (1293; 7 vieta), iki 10 m. – vilnietis Vytenis Remeika (1181; 11 vieta), iki 8 m. – kaunietis Augustas Alionis.

Savaitgalį įvyko ir žaibo bei greitųjų turnyrai. Žaibe užtikrintai triumfavo T.Laurušas (7/7), už savęs palikęs A.Šalną bei CM Domantą Klimčiauską. Greituosiuose su 6/7 kiek netikėtai triumfavo vilnietis Marius Snežko (6/7), aplenkęs G.Pidlužnij (6/7) ir kitą vilnietį Arą Vardanyan (5,5/7).