Greitųjų čempionate – auksas Laurušui

Liepos 4-5 Panevėžyje įvyko atviras Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas. 86 dalyvius sutraukusį turnyrą, kuriame varžėsi ne vienas šalies šachmatinio elito atstovas, papuošė ir tituluoti pajėgūs užsienio šachmatininkai. Be mūsiškių taip pat dalyvavo ir Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Danijos federacijų atstovai. Net 9 turnyro dalyviai turi didmeistrio (GM) titulą.

Po atkaklios 11 ratų kovos vienvaldis lyderis nepaaiškėjo – pirmąją vietą dalinosi keturi šachmatininkai su 8 taškais iš 11, o pustaškiu atsilikę šachmatininkai rikiavosi net iki 12-os vietos.

Visgi fotofiniše pagal geriausius papildomus rodiklius triumfavo IM Tomas Laurušas (FIDE rapid reitingas 2586). Paskutinėje partijoje su latvių IM Rolandu Berzinšu (2274) surašęs lygiąsias Tomas nusprendė pasikliauti sėkme ir ji jam nusišypsojo – pirmąją vietą garantavo pusės Buchholco taško skirtumas.

Už jo nugaros liko GM Bartlomiejus Heberla (2527) iš Lenkijos, sidabrą iškovojęs ir anksčiau šią savaitę vykusiame Panevėžys Open.

Bronzą iškovojo turnyro reitingo favoritas, Vokietijai atstovaujantis GM Danielis Fridmanas (2610), o tiek pat taškų surinkęs Latvijos GM Ilmaras Starostitas (2429) liko už nugalėtojų pakylos.

Lietuvių įskaitoje po Tomo rikiavosi po 7,5 surinkę GM Šarūnas Šulskis (2540; 5 vieta) ir FM Dmitrijus Chocenka (2309; 7 vieta).

Moterų čempionate tapo su 6,5/11 keletą tituluotų varžovių aplenkusi šiaulietė Gabija Šimkūnaitė (1886). Už jos liko tiek pat surinkusi WIM Salomėja Zaksaitė (2160) ir paskutiniame rate tarpusavio partiją Gabijai pralaimėjusi WFM Vesta Kasputė (1982).

Tarp jaunių triumfavo kaunietis FM Karolis Jukšta (2131) su 7,5 taško, o pajėgiausiu senjoru tapo vokietis FM Christophas Frickas (2172).